Atsisveikinti su karaliene atvyko ir Davidas Beckhamas: laukė eilėje 12 valandų

Atsisveikinti su karaliene atvyko ir Davidas Beckhamas / „Scanpix“ nuotr.
Atsisveikinti su karaliene atvyko ir Davidas Beckhamas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-17 15:16
AA

Įspūdingiausia visuomenės pagarbos karalienei apraiška yra didžiulės šimtų tūkstančių žmonių, norinčių atsisveikinti su velione, eilės. Pareigūnai penktadienį įspėjo, kad tikėtinas laukimo eilėse laikas viršijo 24 valandas, ir buvo trumpam sustabdę priėmimą. Eilėje prie laukiančiųjų – ir Davidas Beckhamas.

Tarp žmonių, atėjusių atsisveikinti su karaliene, buvo Anglijos futbolo rinktinės buvęs kapitonas Davidas Beckhamas. Eilėje prie Vestminsterio salės jam teko laukti 12 valandų.

„Viskas labai emocinga, tylą ir salėje tvyrančius jausmus labai sunku paaiškinti“, – praėjęs pro velionės monarchės karstą žurnalistams sakė jis.

„Mes visi atėjome padėkoti Jos Didenybei už visus tuos metus rodytą gerumą, rūpestį, nuraminimą“, – pridūrė D.Beckhamas.

Davidas Beckhamas eilėje prie Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.

Visuomenė atsisveikinti su karaliene galės iki pirmadienio ryto, o vėliau prasidės Elizabeth II laidotuvės – pirmosios JK valstybinės laidotuvės po beveik šešių dešimtmečių pertraukos.

Per įspūdingą ceremoniją Vestminsterio abatijoje, kurią turėtų žiūrėti milijonai televizijos žiūrovų visame pasaulyje, lafetą su karalienės karstu trauks 142 jūreiviai.

Laidotuvėse dalyvaus daugiau kaip 2 tūkst. svečių, tačiau tokių šalių kaip Rusija, Baltarusija ir Afganistanas lyderiai nebuvo pakviesti.

Po diplomatinio ginčo, kai kinų delegacijai nebuvo leista apsilankyti prie karalienės karsto, Kinijai laidotuvėse atstovaus viceprezidentas Wang Qishanas, šeštadienį pranešė šios šalies Užsienio reikalų ministerija.

Po oficialių laidotuvių karalienė per privačią ceremoniją bus palaidota Vindzoro pilyje.

Anksti šeštadienį Vindzore laidotuvių procesijos repeticijoje dalyvavo šimtai britų armijos, oro pajėgų ir karinio jūrų laivyno narių.

Didžioji Britanija gedi karalienės Elizabeth II (36 nuotr.)
+30
Elizabeth II karstas iš Bakingamo rūmų perkeltas į Vestminsterio menę (44 nuotr.)
+38
Karalienės Elžbietos II laidotuvių repeticija (14 nuotr.)
+8
Laukiančiuosius eilėje prie Elžbietos II karsto aplankė karalius Karolis III ir princas Williamas (16 nuotr.)
+10
Atsisveikinti su karaliene atvyko ir Davidas Beckhamas (8 nuotr.)
+2