Charlesas III apie kritinę mamos būklę sužinojo telefonu: pas ją išskrido per kelias minutes

Princas Charlesas ir karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-16 18:15
AA

Paaiškėjo, kaip princui Charlesui buvo pranešta apie stipriai prastėjančią karalienės Elizabeth II sveikatą. Kad motina miršta, būsimasis karalius sužinojo skubaus telefono skambučio metu. Po jo „stojo visiška tyla“.

Lemtingąjį ketvirtadienį, rugsėjo 8 d., princo Charleso žmona, Kornvalio hercogienė Camilla ruošėsi pradėti interviu su buvusio JAV prezidento George‘o Busho dukra, kai šalimais esančiame koridoriuje pasigirdo atbėgančio rūmų darbuotojo žingsniai.

Praėjus vos kelioms minutėms po šio skambučio, princas Charlesas ir hercogienė Camilla jau sėdėjo sraigtasparnyje, skrendančiame į Balmoralą.

Skambutis įvyko 12:30 dienos rugsėjo 8-ąją – tuo pat metu apie prastėjančią karalienės Elizabeth II sveikatą sužinojo ir visas pasaulis.

Karališkasis korespondentas Jackas Roystonas „True Royalty TV“ pasakojo: „Charlesas ir Camilla buvo Dumfries rūmuose. Camilla tuoj turėjo pradėti įrašinėti interviu su Jenna Bush Hager, tačiau pastaroji išgirdo koridoriuje bėgantį žmogų.

Charlesas pakėlė ragelį, tvyrojo tyla. Jų paprašė tylėti. Tai įvyko 12:30 dienos, panašiu metu kaip ir pasakė mums. Jie nesuteikė Charlesui valandos ar dviejų, skirtų susivokti, prieš pranešdami visiems“.

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime, paskelbtame 18 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elizabeth II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Charlesas III.

Rugsėjo 10-ąją šeštadienį oficialiai monarchu paskelbtas Charlesas III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Charlesas III.

Elizabeth II karstas iš Bakingamo rūmų perkeltas į Vestminsterio menę (44 nuotr.)
+38
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse (12 nuotr.)
+6