Karalius Charlesas III po apsilankymo Velse dalyvaus „princų budynėse“ prie karalienės karsto

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse / „Scanpix“ nuotr.
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-16 15:46
AA

Charlesas III (Karolis III) penktadienį lankėsi Velse, paskutinėje iš keturių Jungtinės Karalystės provincijų, lankomų tapus karaliumi. Visa šalis tuo metu rengiasi jo motinos karalienės Elizabeth II valstybinėms laidotuvėms.

Charlesas III, ilgiausiai per visą istoriją Velso princo titulą turėjęs žmogus, penktadienį ryte kartu su karaliene konsorte Camilla sraigtasparniu nuskrido į šios provincijos centrą Kardifą.

Karaliaus atstovas sakė, kad Charlesas III „visą gyvenimą buvo įsipareigojęs“ Velso žmonėms, todėl apsilankymo metu susitiko su jais, taip pat surengė privačią audienciją provincijos pirmajam ministrui Markui Drakefordui.

Nepaisydamas netekties, karalius „sunkiai dirba“ ir vadovauja „šeimos, valstybės ir Sandraugos gedului dėl karalienės Elizabeth II“, pridūrė atstovas.

Fotogalerija:

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla lankėsi Velse (12 nuotr.)
+6

Penktadienį vakare Vestminsterio menėje šeimos budynes prie karsto surengs Charlesas III, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas.

Vadinamosios princų budynės, kuriose visi keturi karališkieji asmenys bus su paradinėmis karinėmis uniformomis, prasidės 18 val. 30 min. Grinvičo (21 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir truks 15 minučių.

Žmonių, norinčių praeiti pro karalienės karstą Vestminsterio salėje ir taip atsisveikinti su velione monarche, eilės nusidriekia iki 6,4 kilometro.

Britų pareigūnai ketvirtadienį pažadėjo „deramą pagerbimą“ karalienei, mirusiai praėjusios savaitės ketvirtadienį po rekordinių 70 valdymo metų. Monarchei buvo 96-eri.

Elizabeth II karstas iš Bakingamo rūmų perkeltas į Vestminsterio menę (44 nuotr.)
+38
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67
Karalienė Elizabeth II ir jos numylėti korgiai (23 nuotr.)
+17