Atsisveikinti su V.Katunskyte atvykusi sesuo Genovaitė: „Jos gyvenime buvo ir sunkių momentų“

Genovaitė Žiobakienė, atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Genovaitė Žiobakienė, atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-21 16:57
AA

Atsisveikinti su Vitalija Katunskyte šeštadienį rinkosi bičiuliai ir šeimos nariai, tarp jų – šviesaus atminimo dainininkės sesuo Genovaitė Žiobakienė. Ją su seserimi siejo ir meilė muzikai – moteris yra ilgametė Plungės muzikos mokyklos vadovė. Į atsisveikinimą atvykusi Genovaitė papasakojo ir apie kitą Vitalijos pusę.

Atsisveikinti su Vitalija Katunskyte šeštadienį atvykusi jos sesuo Genovaitė Žiobakienė – dešimčia metų vyresnė už velionę atlikėją, todėl, kaip teigė, ją augino. Moteris matė įvairias sesers gyvenimo puses.

„Kiekvieno žmogaus gyvenimas yra su tamsiąja ir šviesiąja puse. Vitalija džiugino visus, pati nerodydama savo skausmų, pergyvenimų. Ji tokia, matyt, visiems ir išliks – prisiminimuose šviesi, spindinti, žavi. Atrodo, be jokių sunkumų gyvenimas.

Bet kita pusė buvo sunki, labai nelengva – labai daug pergyvenimų, ji labai daug aukojosi dėl šeimos, dėl savo vaikų gyvenimo. Buvo sunku, visokių momentų ji turėjo, bet kažkaip sugebėjo visa tai atmiešti tuo savo tikėjimu gyvenimu. Ji baisiai norėjo gyventi, tiesiog troško gyventi iki paskutinės minutės“, – žiniasklaidos atstovams šeštadienį kalbėjo G.Žiobakienė.

Genovaitė Žiobakienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Genovaitė teigė, kad sesuo neįsivaizdavo gyvenimo be scenos: „Sakydavau – gal, Vitalija, jau truputį nurimk. Bet ji – aš noriu dainuoti. Jai reikėjo scenos, ji norėjo dainuoti. Į savo gyvenimus vieni žiūrime vienaip, kiti kitaip. Jai gyvenimas buvo tai, kad ji buvo su žmonėmis, kad galėjo būti scenoje, kad galėjo dainuoti. Tiesiog, atrodo, visa jos esybė tik to ir siekė. Tai Vitalija tokia, ji savo darbu išsikovojo tą didžiąją sceną, savo begaliniu siekiu gyventi, optimizmu.“

G.Žiobakienė atskleidė, kad V.Katunskytė mirė taip, kaip norėjo – nesukėlusi artimiesiems papildomų rūpesčių.

„Jai Dievas padovanojo turbūt tokią dovaną, kad jinai negulėdama, neslaugoma (mirė – red. past.), staigiai ją pasiėmė. Ji visada bijojo, sakė – kad tik nereikėtų ant sofos gulėti, kad nebūčiau slaugoma, kad nepririščiau kitų žmonių vargti su manimi“, – pasakojo V.Katunskytės sesuo.

Genovaitė teigė dažnai bendravusi su Vitalija. Iš pokalbių žinojo, kad atlikėja turi dar daug planų.

„Mes labai smagiai pasišnekėdavom. Pas ją buvo šitiek minčių, šitiek vilčių, šitiek koncertų numatyta. Aš sakiau – tu galėtum truputėlį ir nurimti. Bet ji – ką tu, aš negaliu, man ir to, ir to reikia, visko reikia. Aš supratau, kad daina buvo visas jos gyvenimas, egzistencija, kitaip aš neįsivaizduoju jos“, – mintimis dalijosi G.Žiobakienė.

Ji sesę prisimins kaip itin gyvybingą, o tuo gyvybingumu Vitalija užkrėsdavo ir kitus. Prisimins ir smagius giminių susibūrimus, kuriuose skambėdavo muzika. Mat pastaroji buvo artima ne tik Vitalijai – Genovaitė yra ilgametė Plungės muzikos mokyklos vadovė.

„Be jokios abejonės, mums labai trūks jos, jos gyvybingumo, – sakė Genovaitė. – Buvo tokie festivaliai, tiek dainų, tiek būdavo muzikos...“

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte prasidėjo penktadienio popietę. Tądien vieni pirmųjų į Šiaulių laidojimo namus „Tylos namai“ atvyko Vitalijos dukra Monika Katunskytė ir buvęs žentas Kęstutis Blažys. Atsisveikinti su dainininke atvažiavo ir grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius.

Vitalijos Katunskytės šermenys (72 nuotr.)
+66

Atlikėjos atminimo pagerbimas tęsėsi ir šeštadienį. Rinkosi V.Katunskytės artimieji, draugai, talento gerbėjai.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte (14 nuotr.)
+8

Tarp šeštadienį atvykusių atsisveikinti – velionės sesuo Genovaitė Žiobakienė, atlikėja Laura Remeikienė, grupės „Jonis“ lyderis Pranciškus Trijonis, grupės „Balius“ narys Gintautas Kirkila-Klarkas.

Pačios dainininkės valia jos kūnas nebuvo kremuotas. Artimųjų prašymu, Vitalijos atminimą susirinkusieji pagerbė baltais rožių žiedais, fone skambėjo ryškiausi jos šlageriai, buvo rodomos nuotraukos.

Atsisveikinti su V.Katunskyte taip pat buvo numatytas sekmadienį nuo 10 iki 12 val.

Tą pačią dieną 8 val. Šiaulių katedroje bus aukojamos šv. mišios. 13 val. Vitalija Katunskytė bus laidojama Šiaulių Donelaičio kapinėse, ten atguls amžino poilsio šalia mamos.

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo sausio 18 dieną. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Vitalija Katunskytė (45 nuotr.)
+39