Atskiros lovos: skyrybos ar santykius gelbėjantis žingsnis?

Dvi lovos / Shutterstock nuotr.
Dvi lovos / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Atrodo, kad sutuoktiniams priimti miegoti vienoje lovoje. Vieniems yra labai svarbu jausti mylimojo artumą, apsikabinti ir būti neišskiriamiems. Kiti nusprendžia, kad atskiri miegamieji ar lovos nėra jau tokia bloga mintis. Ar tai reiškia atšalusius jausmus, ar santykiai tiesiog perėjo į kitą lygį?

Jei jūsų antroji pusė užsigeidė miegoti atskiriame kambaryje ar lovoje, priežasčių gali būti įvairių. Galbūt reikia anksti keltis ir nenori žadinti sutuoktinio, galbūt erzina knarkimas ar nuolatinis spardymasis naktį, vienas iš sutuoktinių mėgsta vakare žiūrėti televiziją, o kitas to tiesiog nepakenčia ir pan. Bet dažniausiai visos priežastys turi vieną pagrindą – norima išsimiegoti, o tai geriausia padaryti vienam.

Atskiri kambariai nereiškia skyrybų

Jei jūsų antroji pusė išreiškė norą miegoti atskirai, nemanykite, kad jūsų meilei atėjo galas. Atvirai pakalbėkite ir išsiaiškinkite, galbūt tam išties yra svarbi priežastis.

Be to, atsiminkite, kad meilę kiekvienas išreiškia skirtingai ir kai kuriems žmonėms miegojimas atskirai atrodo visiškai normalus dalykas. Kai kurie santuokos terapeutai mano, kad miegoti atskirai nėra geriausias dalykas, bet kai kurie įžvelgia ir teigiamybių. Pavyzdžiui, dr. Willardas Harley sako, kad jei kuriam nors iš poros norisi pabūti vienam, tai visiškai suprantama ir normalu, todėl miegoti atskiruose miegamuosiuose nėra nieko neįprasto.

TAIP PAT SKAITYKITE Skiriasi kas antra pora. Kaip išsaugoti santykius?

Be to, jei žvelgtume istoriškai, taip pat yra daugybė pavyzdžių, kai poros miegodavo atskiruose kambariuose. Juk seniau viduramžių didikų rūmuose visada būdavo rengiami atskiri miegamieji poniai ir ponui. Ir tai, beje, buvo turto simbolis, nes tik skurdžiausiųjų žmonių namuose buvo vienas miegamasis dėl vietos stokos ir praktiškumo. Be to, didikų damos turėjo patarnautojas, kurios padėdavo nusirengti ir apsirengti, tad moterims tikrai reikėjo privatumo.

Visgi jei jūsų ir sutuoktinio santykiai pašliję jau kurį laiką ir jūs miegate atskiruose kambariuose, nesikalbate, problema yra kur kas gilesnė ir susijusi ne vien su noru pabūti atskirai. Tokiu atveju reikėtų spręsti gilesnes santykių problemas.

Pora viešbutyje
Pora viešbutyje / Vida Press nuotr.

Toks žingsnis gali pagerinti santykius?

Yra ir geroji tokio žingsnio pusė. Gal skamba keistai, tačiau kai kurias poras toks sprendimas dar labiau suartina. Jei jus, pavyzdžiui, tikrai erzina sutuoktinio knarkimas, miegodami atskirai pailsėsite, išsimiegosite, lova bus skirta tik jums vieniems. Nekils barnių, kad neleidžiate vienas kitam išsimiegoti. Juk kartais labai trūksta galimybės pabūti vien tik su savimi.

Be to, kai kurias poras tai net suartina: po nakties atskirai sutuoktiniai jaučiasi pasiilgę vienas kito, pasakoja ką sapnuoja, skuba paklausti, kaip miegojo, todėl rytas ir pusryčiai jiems tampa ypatingas laikas. Taigi nedidelis atitolimas gali labai pagerinti jūsų santykių kokybę.

Ką daryti, jei jūsų ir sutuoktinio norai skiriasi?

Pirmiausiai atvirai pasikalbėkite apie tai, ir išsiaiškinkite, kodėl atėjo mintis miegoti atskirai. Jei priežastis yra nepatogi lova ir noras turėti erdvės, galbūt tai galima išspręsti kitais būdais. Tyrimais patvirtinta, kad poros kur kas geriau išsimiega didesnėse lovos, nei tose, kur vos telpa ir sutuoktiniams tenka brautis į vienas kito teritoriją.

Didesnėse lovose miegodami žmonės rečiau prabunda naktį, ryte jaučiasi pailsėję ir laimingesni. Taigi jei jūs nenorite miegoti atskirai, bet sutuoktiniui reikia erdvės ir geresnio poilsio, pasiūlykite įsigyti didesnę lovą. Galbūt suprasite, kad to jums ir reikėjo ir tai galbūt padės išspręsti kylančius nesutarimus.