Kaip žinoti, ar jūsų santykiams reikalinga pertrauka

Konfliktas / Fotolia nuotr.
Konfliktas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kai santykiai pašlyja, dažniausiai pradedama ieškoti kaltų. Neretai poros nusprendžia daryti trumpą pertrauką, kurios metu turėtų apsispręsti, ar verta būti kartu. Kokie ženklai išduoda, kad jums reikia pertraukos?

Beveik nesikalbate. Ar grįžę namo skiriate laiko vienas kitam papasakoti, kaip praėjo diena, kaip sekėsi, su kokiais iššūkiais teko susidurti? Vieną kitą vakarą išties gali nebūti noro bendrauti, bet jei tai vyksta nuolat, turėtumėte susimąstyti. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar kalbatės rimtomis temomis apie jūsų ateitį, planuojate svarbius gyvenimo įvykius.

Nebesimylite. Niekas nepaneigs, kad seksas – itin svarbi santykių dalis. Jis sutvirtina ryšį. Pagalvokite, kada paskutinį kartą mylėjotės? Galbūt tai vyko prieš gerą pusmetį? Tai gali būti ženklas, kad jūsų santykiai nėra labai darnūs. Galbūt praverstų šiek tiek pagyventi atskirai?

Pora lovoje
Pora lovoje / „Fotolia“ nuotr.

Dažnai pykstatės. Kiekviena pora pykstasi, ir tai visai normalu. Bet jei pastebėjote, kad nebėra dalykų, dėl kurių sutariate, jei vienas kitą erzinate kiekvieną minutę, kai esate kartu, verta susimąstyti apie atokvėpį vienas nuo kito.

Laisvalaikį leidžiate atskirai. Ar turite savo laisvalaikio įpročių? Ar jūsų antroji pusė savaitgalį leidžia taip, kaip jam malonu, o jūs – ten, kur jums, akivaizdu, kad reikia šiek tiek laiko pabūti atskirai.

TAI PAT SKAITYKITE Nuo kokių vyrų moterys turėtų bėgti neatsisukdamos?

Su kitais žmonėmis jums bendrauti mieliau. Jei renkatės daugiau bendrauti su draugais, artimaisiais, bendradarbiais, užuot maloniai leidę laiką su mylimuoju (-ąja), pagalvokite, kodėl taip vysta. Galbūt pavargote vienas nuo kito ir jums praverstų trumpa pertrauka?

Nesidžiaugiate buvimu kartu. Ar juokas, šypsena, geros emocijos, džiaugsmas mažais dalykais ir vienas kitu – retas jūsų santykių palydovas? Jeigu jūs abu pripažįstate faktą, kad atskirai jaučiatės geriau nei kartu, nesate laimingi, pasvarstykite apie pertrauką.

Mintys apie skyrybas aplanko vis dažniau. Jei vis susimąstote, kad išsiskirti būtų kur kas geriau, nei būti kartu, pasvarstykite apie trumpą pertrauką. Galbūt jos metu apsispręsite, verta jums būti drauge ar ne.

Pora lovoje
Pora lovoje / „Fotolia“ nuotr.

Kiek laiko truks jūsų pertrauka, nustatykite patys. Vieniems tai – kelios dienos, savaitės, kitiems – mėnesiai. Jei nusprendę padaryti pertrauką jausite, kad jums trūksta artimo žmogaus, negali be jo būti, galbūt kaip tik tos pertraukos ir reikėjo, kad suvoktumėte, kas jums svarbiausia.

Tačiau būtinai įvardykite, kad tai trumpa pertrauka, o ne galutinės skyrybos, palikite viltį viską ištaisyti. Visgi psichologai tvirtina, kad neretai trumpos santykių pertraukos virsta ir skyrybomis. Todėl labai gerai pasverkite, ar jums trumpa pertrauka bus naudinga, ar žalinga.

TAIP PAT SKAITYKITE Tikroji meilė pagal vienuolį