Vyrai ir moterys: ar išties mes skirtingi?

Šmaikšti pora / „Fotolia“ nuotr.
Šmaikšti pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-03 13:01
AA

Šiuolaikinė visuomenė dar tik pradeda narplioti tikruosius skirtumus tarp vyrų ir moterų. Be akivaizdžių fiziologinių, taip pat yra mąstymo, kalbėsenos ir elgesio skirtybių.

Tyrimai patvirtina, kad vyrų ir moterų smegenys yra skirtingos. Pavyzdžiui, vyrų smegenys yra vidutiniškai maždaug 10 proc. didesnės nei moterų. Tam tikrose smegenų srityse moterys turi daugiau nervų ląstelių.

Žodžiai – moters įrankis. Buvo atliktas tyrimas, kur vyrams ir moterims buvo liepta atlikti vienodą bandymą, kuriame prašoma skaityti beprasmiškų žodžių sąrašą ir nustatyti, ar jie rimuojasi. Rezultatai parodė, kad moterys naudoja ir dešinę, ir kairę smegenų pusę, o vyrai – tik kairiąją. Manoma, kad moterys sujungia abi puses, o vyrai naudoja tik vieną.

Tyrimai rodo, kad moterys paprastai gali geriau prisiminti žodžių sąrašus nei vyrai.

Tyrimai rodo, kad moterys paprastai gali geriau prisiminti žodžių sąrašus nei vyrai. Kita vertus, vyrai gali geriau atlikti testus, kur reikia išspręsti problemą.

Kalbame skirtinga kalba. Vyrai kalba konkrečiau, aiškiau, o moterys yra kur kas sentimentalesnės, jausmingesnės, todėl jų kalba emocionalesnė. Čia susiduria loginis ir emocinis mąstymas. Vyrai apskritai gali priimti sprendimus be jausmų, o moterys būtinai atsižvelgs į aspektus, keliančius emocijų. Dėl šių skirtybių vyrams ir moterims kartais gali būti sunku susikalbėti. Tačiau tai žinant ir stengiantis suprasti, įmanoma perprasti vienas kito kalbos subtilybes.

Skirtingai įsimename informaciją. Moters atmintis yra kaip didžiulė spinta, su keliomis dešimtimis lentynų, kuriose viskas turi savo vietą. Moterys tiksliai saugo informaciją apie visus žmones, su kuriais susiduria, ir viską, kas vyksta, – kas kokį maistą mėgsta, gimtadienių datas, mamos prašymai, darbo grafikas ir t. t. Vyrai paprastai prisimena tik tai, kas, jų nuomone, tuo metu svarbu. Todėl moterys juos dažnai kaltina nesupratingumu ir egoizmu.

Pora / „Fotolia“ nuotr.

Vyrai susikoncentruoja tik į viena dalyką vienu metu. Dar tada, kai vyrai medžiodavo, jie turėdavo sutelkti dėmesį į vienintelį dalyką: grobį ir kaip jį pargabenti šeimai. Jei jie būtų pradėję žavėtis augalais, paukšteliais ar mąstyti, kaip papuošti įėjimą prie urvo, būtų tiesiog tapę aukomis, o ne patys medžioję.

Tad iki dabar vyrai dažnai gali sutelkti dėmesį tik į vieną dalyką vienu metu. Turėkite tai omenyje, kai prašykite vyro kažką padaryti, ir dar paminėsite kelias užduotis, kurios jiems gali išgaruoti iš galvos.

Skirtingai sprendžiame problemas. Vyrai savo problemas nori išspręsti vieni, nes jaučiasi už jas atsakingi. Moterys jaučiasi nelaimingos, jei nepasidalina savo nesėkmėmis su draugais, nes moterys labiau socialios nei vyrai. Tad moteriai įprasta griebti telefono ragelį ir išsipasakoti draugei. Kita vertus, jei moteris pasakoja savo vyro problemas, tarp jų gali kilti nemažas konfliktas, nes jis gali jaustis pažemintas dėl tokio poelgio. Žinodami skirtybes, turėtume išmokti jomis pasinaudoti.

Agresija prieš diplomatiją. Moterys visada stengiasi išvengti konflikto, o vyrai yra daug agresyvesni. Tyrimai parodė, kad vyrai geriau už moteris atpažįsta piktus veidus, nes jie greitai pastebi savo varžovus. Tipiška moteris bandytų išvengti konflikto ir palaikytų taiką, o tipiškas vyras neatsitrauks, jei gresia pavojus.