„Auksinių kryžių“ scenoje – aštri D.Filmanavičiūtės kalba: kultūros ministrui užlipo ant sąžinės

Dovilė Filmanavičiūtė ir Simonas Kairys „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė ir Simonas Kairys „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-27 15:44
AA

Kovo 26-osios vakarą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Vilniuje išdalinti „Auksiniai scenos kryžiai“ – prestižiškiausi šalies teatro apdovanojimai. Juos geriausiems praėjusių metų teatralams teikė garsūs Lietuvos žmonės, viena iš jų – rinkodaros specialistė, visuomenininkė Dovilė Filmanavičiūtė, scenoje kultūros ministrui Simonui Kairiui skyrusi aštrius žodžius.

Iškilmingos „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos metu Dovilei Filmanavičiūtei buvo patikėta svarbi užduotis – paskelbti ir apdovanoti geriausią praėjusių metų teatro solistę/solistą, šokėją ir įteikti apdovanojimą už geriausią choreografiją.

Prieš paskelbdama nugalėtojus, į Lietuvos nacionalinio dramos teatro sceną užlipusi visuomenininkė pasakė kalbą, kurioje palietė svarbias nūdienos temas ir išreiškė dėkingumą teatro bendruomenei. Vos pradėjusi šnekėti D.Filmanavičiūtė sunkiai tramdė emocijas.

Dovilė Filmanavičiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Žiauriai keista stovėti šitoj pusėj – aš įpratusi sėdėti dažniausiai pirmoj, antroj, trečioj eilėj. Ten, kur geriausiai šviečia ta akinanti šviesa.

Kai man paskambino LNDT meno vadovas Antanas Obcarskas ir pakvietė įteikti „Auksinį scenos kryžių“, galvojau, gal jis turi man kokių priekaištų, nes dar „Raganosių“ nespėjau pamatyti. Paskui pagalvojau – Antanai, gal gana tų influencerių teatre?

Bet iš tikrųjų aš noriu jums pasakyti vieną dalyką. Žiūrėjau Darreno Aronofsky filmą „Banginis“, išėjau naktį iš kino teatro, o neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vaikinas stengėsi iš kino teatro kėdės įsėsti į savo įprastą transporto priemonę. Išgirdau mintį, kurią po to labai ilgai nešiojausi. Jis sakė: „Žinai, žmonės iš prigimties geri“.

Jo, žmonės iš prigimties geri ir vienintelis dalykas, kuris priverčia žmones skęsti aklinoj tamsoj, yra nemeilė. Tada planeta užsipildo neišmylėtais vaikais, nesibaigiančiais karais, tirpstančiais ledynais.

Yra viena priebėga, ji man žiauriai padeda kasdien: kultūra. Vienintelis dalykas, kuris padės šitam prakeiktam pasauliui, einančiam velniop, suktis toliau.

Noriu labai padėkoti teatro bendruomenei, kad esat mūsų tvirtas stuburas, vertybinis pagrindas, kad po šituo saugiu dangumi mes vis dar galim matyti teatrą ir išgelbėti save nuo to, kas mūsų vis tiek neišvengiamai laukia“, – susigraudinusi į auditoriją kreipėsi ji.

Agnija Šeiko, Dovilė Filmanavičiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vis tik svarbiausią savo kalbos akcentą Dovilė rėžė jos pabaigoje. Jis buvo skirtas kultūros ministrui Simonui Kairiui.

„Žinau, kad jau neturiu laiko, bet gerbiamas kultūros ministre, kultūra turi būti prioritetas šitoj valstybėj, kultūra ir švietimas. Jokių 75 centų už repeticiją aktoriams, jokių sulankstomų kėdžių ir varvančių lubų“, – emocingai pareiškė D.Filmanavičiūtė, o visa salė pratrūko ovacijomis.

Fotogalerijos:

„Auksiniai scenos kryžiai 2023“ (92 nuotr.)
+86
„Auksinių scenos kryžių 2023“ raudonasis kilimas (82 nuotr.)
+76

Žmonės.lt primena, kad geriausia praėjusių metų režisiere paskelbta Eglė Švedkauskaitė už spektaklį „Jauno žmogaus memuarai“.

„Auksinis scenos kryžius“ kaip geriausiam aktoriui skirtas Mantui Zemleckui už vaidmenį spektaklyje „Dorianas“. Metų aktore paskelbta Digna Kulionytė už Mašos vaidmenį „Žuvėdroje“.

Geriausiu aktorių ansambliu pripažinti spektaklio „Laukys“ kūrėjai iš Juozo Miltinio dramos teatro.

Metų soliste tapo Gunta Gelgotė už Julijos vaidmenį operoje „Lokys“. Visą nugalėtojų sąrašą žiūrėkite čia.