Aurimui Valujavičiui atliktas ypatingas tyrimas: „Gaila, kad tokio nepavyko padaryti prieš kelionę“

Aurimas Valujavičius / Vaizdo įrašo stop kadrai
Aurimas Valujavičius / Vaizdo įrašo stop kadrai
Šaltinis: 15min
A
A

Atlanto vandenyną vienviete irkline valtimi įveikęs keliautojas Aurimas Valujavičius savo „YouTube“ kanale patalpino naują vaizdo įrašą. Jame galima sužinoti ir apie garsiojo kauniečio sveikatos būklę.

Beveik pusės valandos trukmės vaizdo įraše galima sužinoti ne tik apie garsiojo kauniečio sveikatos būklę, bet ir išgirsti jo prisiminimus apie pasiruošimą kelionei per Atlantą.

„Pirmasis vlogas iš Kauno, iš namų. Šiandien tirsiuosi plaučių tūrį. Gaila, kad tokio tyrimo nepavyko pasidaryti prieš kelionę“, – vaizdo įraše pasakojo A.Valujavičius.

Anot keliautojo, dar būdamas Atlanto vandenyno viduryje, jis gavo užklausą dėl galimybės atlikti tyrimą, kurio metu irkluojama ant specialių treniruoklių ir su ant veido uždėta kauke. Taip, pasak kauniečio, galima išmatuoti, koks jo plaučių tūris.

„Visai įdomu. Šįkart pasirašiau“, – sakė A.Valujavičius.

A.Valujavičius
A.Valujavičius / A.Valujavičiaus archyvo nuotr.

Atlikus tyrimą, keliautojui buvo parodyta lentelė, kurioje jis galėjo pamatyti, kokias didžiausias tyrimų rodiklių reikšmes jam pavyko pasiekti.

Irklavimą imituojantį tyrimą atlikusių specialistų teigimu, maksimalus A.Valujavičiaus deguonies suvartojimas šiuo metu yra 5,13 litro per minutę, o maksimalus pulsas – apie 200–199. Anot tyrėjų, garsusis keliautojas pagal duomenis viršija savo amžiaus normą.

Po tyrimo nustatyta, kad šie A.Valujavičiaus sveikatos duomenys yra daug geresni už daugumą tokio amžiaus žmonių. Pasak tyrėjų, įprastai šie rodikliai gerėja tada, kai žmonės sportuoja.

Taip pat vaizdo įraše keliautojo gerbėjai sužinojo netgi tai, kiek kraujo turi A.Valujavičius. Jam buvo atliktas ir kraujo tyrimas.

Vaizdo įrašas:

„Jūsų kraujas geras. Bendras kraujo kiekis – 7,8 litro. Tai viršija normą pagal amžių, svorį, ūgį, lytį. Tai yra labai geras kiekis. Kraujo plazma – apie 4,459 ml. Tai reiškia, kad kraujas yra labiau skystesnis, – tyrimo rezultatus A.Valujavičiui pristatė jį atlikęs specialistas.

– Visi skaičiai viršija normą. Jūsų kraujas labai geras. Labai geri skaičiai.“

Po visų tyrimų vaizdo įraše keliautojas nusikėlė į įvairiausias Kauno vietas, kur kartu su draugais važinėjosi dviračiais.

Aš per visą praeitą vasarą neturėjau galimybės ir laiko atsisėsti ant dviračio.

„Įdomus faktas, kad mano dviratukas buvo visiškai restauruotas – grandinės pakeistos, visas suteptas, atgaivintas po Indonezijos. 2022 m. aš grįžau prieš pat vasarą, o tada prasidėjo Atlanto reikalai, – vaizdo įraše pasakojo A.Valujavičius.

– Aš per visą praeitą vasarą neturėjau galimybės ir laiko atsisėsti ant dviračio. Tada tiesiog buvo po dvi treniruotes per dieną – ir sporto salė, ir valtis. Tas dviratis toks tobulai nublizgintas gulėjo mano svetainėje. Ir dabar galiausiai susiderinome su draugais išlėkti po miestą. Žiauriai faina.“

Keliautojo teigimu, pastaruoju metu jis sulaukė labai daug žiniasklaidos dėmesio. „Taip pasižiūrėjus į kalendorių – gal iki rugpjūčio, o gal net iki rugsėjo užimtas“, – sakė jis. Kiek vėliau vaizdo įraše A.Valujavičius pasidalijo prisiminimais apie pasiruošimą kelionei per Atlantą bei parodė vietas, kur tai darė.

Aurimas Valujavičius ruošiasi kelionei per Atlantą
Aurimas Valujavičius ruošiasi kelionei per Atlantą / Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat kaunietis atskleidė, kad dokumentinį filmą apie šią kelionę planuojama išleisti sausio mėnesį.

„Tik po filmo galėsiu sakyti, kad „Irklais per Atlantą“ projektas yra užbaigtas, – savo mintimis dalijosi A.Valujavičius. – Na ką, kraujas geras, širdies rimtas geras, kraujo daug turiu, kaip sakė daktarai. Viskas kaip ir gerai, svarbu su visais susitikimais ir interviu nepražūti.“