Bijote gimdyti vyresnio amžiaus? Vėlyva motinystė turi privalumų
Dabar moterys gimdo vis vyresnio amžiaus. Vėlyvas gimdymas laikomas tada, kai moteriai yra 35-eri ir daugiau metų. Nors dailiosios lytis atstovės jaučia medikų ir giminių spaudimą, kad reikėtų gimdyti anksčiau, visgi vėlyva motinystė turi ir privalumų.
Esate atsakingesnė ir išmintingesnė
Tikriausiai kiekviena pripažins, kad 18 metų sulaukusi jauna moteris tikrai neturi tiek patirties, kiek, sakykime, trisdešimties. Vyresnė moterys labiau apsiskaičiusios, supranta, kad negalima auginti vaiko bet kaip, stengiasi kaip įmanoma įvairiau jį lavinti. Be to, jauna mama dažnai dar pati ilgisi šėlionių, todėl jaučiasi nelaiminga, kad negali gyventi taip, kaip jos bendraamžiai. O vyresnė motinos susilaukia vaikelio tikslingai, tvirtai žino, kad nori šeimos pagausėjimo. Todėl sąmoningai tam ruošiasi, išmintingai apgalvoja kiekvieną detalę.
Vyresnių mamų vaikai dažniausiai yra sveikesni, aukštesni ir gauna geresnį išsilavinimą nei jaunų mamų.
Esate susikūrusi finansinę gerovę
Ne paslaptis, kad vaiko išlaikymas reikalauja nemažai finansų. Jaunoms mamoms dažnai tenka prašyti tėvų pagalbos, joms trūksta finansinio savarankiškumo, stabilumo. Moteris, perkopusi per trisdešimtmetį, dažniausiai jau būna susikūrusi šiokią tokią finansinę gerovę, todėl nepatiria tiek streso, kaip ir už ką nupirkti būtiniausių vaikui dalykų. Būtent todėl vyresnės motino visą dėmesį gali skirti vaikams: rūpintis, ugdyti, o ne bėgioti per keletą darbų.
Esate kantresnė
Nors būti mama yra didelis darbas, tačiau vyresnės moterys turi daugiau kantrybės: jos ne taip nervinasi, kai reikia keltis naktį ar kai vaikas nenumaldomai verkia, nes supranta viso to prasmę. Taip pat jos kur kas paprasčiau reaguoja, jei vaikas neramus ar neklauso. Be to, jei jaunesnė mama lengviau ištveria bemieges naktis, vyresnė gali išmintingiau paskirstyti savo jėgas, suplanuoti, ką privalu padaryti, o ką galima atidėti, todėl ji net gali mažiau pavargti, nes tikslingai paskirsto savo pareigas ir darbus.
TAIP PAT SKAITYKITE Keliautoja: „Nebijokite į kelionę leistis su vaikais“
Vyresnės mamos dažniausiai mėgaujasi motinystės procesu, stengiasi išgyventi kiekvieną vaiko raidos etapą, todėl jos mažiau pasiduoda stresui.
Vyresnės motinos ilgiau gyvena
Mokslininkai tvirtina, kad moterys, mamomis tapusios vyresnio amžiaus, tarsi atjaunėja. Be to, teigiama, kad jos gyvena ilgiau, nes genai leidžia ilgiau išsaugoti jaunystę ir sulėtinti senėjimo procesus. Taip pat net ir būdamos jau vyresnio amžiaus turi stimulą gyventi. Mokslininkai teigia, kad moterys, pagimdžiusios vaikus po 35 metų, turi didesnę tikimybę gyventi ilgiau nei 95 metus.
Vaikai – protingesni?
Mokslininkai teigia, kad vyresnių motinų vaikai gali būti protingesni. Tai galima pagrįsti tuo, kad vyresnė moteris turi daugiau laiko skirti vaiko ugdymui, todėl šie įgauna daugiau gebėjimų. Taip gali būti ir dėl to, kad vyresnės moterys, besilaukdamos, labiau save saugo, prižiūri sveikatą, stengiasi įvairiapusiškai ugdyti vaiką, o tai gali lemti vaikelio protines, intelektualines, socialines savybes.
TAIP PAT SKAITYKITE Odontologė: „Tėvai vaikams dantis turi valyti iki 7–8 metų“
Vyresnių mamų vaikai dažniausiai yra sveikesni, aukštesni ir gauna geresnį išsilavinimą nei jaunų mamų. Priežastis yra ta, kad mokslo galimybės auga ir žmonės apskritai turi daugiau galimybių būti sveikesni, vyresnė mama turi daugiau galimybių suteikti vaikui tinkamą išsilavinimą.