Borisas Johnsonas rudenį pasitrauks iš Jungtinės Karalystės premjero posto

Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.
Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-07-07 11:56
AA

Borisas Johnsonas ketvirtadienį atsistatydins iš Jungtinės Karalystės Konservatorių partijos vadovo pareigų, o premjero poste dirbs iki rudens, pranešė BBC.

„Borisas Johnsonas šiandien atsistatydins iš Konservatorių partijos lyderio posto – jis iki rudens toliau eis ministro pirmininko pareigas“, – pranešė BBC politikos redaktorius Chrisas Masonas ir pridūrė, kad šią vasarą vyks torių lyderio rinkimai, kurių nugalėtojas pakeis B.Johnsoną.

B.Johnsonas vėliau ketvirtadienį „paskelbs pareiškimą šaliai“, sakė Dauningo gatvės atstovas.

Borisas Johnsonas / „Scanpix“ nuotr.

B.Johnsoną jau kelis mėnesius persekioja virtinė skandalų, įskaitant premjero ir partijos reputaciją aptemdžiusį „Vakarėlių skandalą“, kilusį paaiškėjus, kad Dauningo gatvėje buvo rengiami pasilinksminimai, kai šalyje galiojo griežti suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos.

Tačiau lūžio taškas įvyko praėjusią savaitę, kai buvo pareikšta, kad B.Johnsonas paskyrė vyriausiojo drausmintojo pavaduotoju įtakingą konservatorių Chrisą Pincherį, nors žinojo apie jo atžvilgiu nuskambėjusius kaltinimus lytine prievarta.

Borisas Johnsonas atsiprašo / „The New York Times“/Erin Schaff nuotr.

Nuo antradienio vakaro iš ministrų kabineto atsistatydino daugiau kaip 50 narių, įskaitant Šiaurės Airijos reikalų sekretorių Brandoną Lewisą, iždo kanclerį Rishi Sunaką ir sveikatos apsaugos sekretorių Sajidą Javidą.

Borisas Johnsonas ir Carrie Symonds (16 nuotr.)
+10