Charlesas III oficialiai paskelbtas Australijos ir Naujosios Zelandijos karaliumi

Karaliaus Karolio III paskelbimo monarchu ceremonija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Karaliaus Karolio III paskelbimo monarchu ceremonija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-09-11 12:59
AA

Naujasis Jungtinės Karalystės suverenas Charlesas III (Karolis III) sekmadienį buvo oficialiai paskelbtas Australijos ir Naujosios Zelandijos monarchu.

Kanberoje generalgubernatorius Davidas Hurley paskelbė „princą Charlesą Philipą Arthurą George'ą karaliumi Charlesu III, Dievo malone, Australijos karaliumi“.

Per panašią ceremoniją Velingtone ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pasveikino Charlesą III ir sakė, kad jis „jau ilgą laiką yra prisirišęs prie Naujosios Zelandijos, nuolat demonstruoja didelį rūpestį mūsų tauta“.

Šios ceremonijos daugiausia buvo formalumas.Abi buvusios britų kolonijos jau daugelį dešimtmečių yra nepriklausomos, tačiau JK monarchas oficialiai tebėra jų valstybės vadovas.

Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese's paskelbė, kad rugsėjo 22-oji šalyje bus nedarbo diena, siekiant pagerbti ketvirtadienį mirusios karalienės Elizabeth II atminimą.

A.Albanese'is ruošiasi išvykti į Londoną, kur jis dalyvaus velionės monarchės valstybinėse laidotuvėse, vyksiančiuose rugsėjo 19-ąją.

Žmonės.lt primena, kad Jungtinės Karalystės Sosto paveldėjimo taryba šeštadienį per istorinę ceremoniją oficialiai paskelbė Charlesą III, vyriausiąjį velionės monarchės Elizabeth II sūnų, naujuoju karaliumi.

73 metų Charlesas III oficialiai davė priesaiką kaip naujasis karalius, pareiškęs, jog „puikiai suvokia suvereno pareigas ir didžiulę atsakomybę“.

Karaliaus Karolio III paskelbimo monarchu ceremonija / „Scanpix“ nuotr.

Posėdyje dalyvavo keli šimtai Tarybos narių, įskaitant dabartinę ministrę pirmininkę Liz Truss ir visus jos gyvus pirmtakus, taip pat Charleso III žmona Camilla ir jo vyriausiasis sūnus bei sosto įpėdinis Williamas.

Charlesas III sakė, kad jo motina, kuri mirė ketvirtadienį, eidama 97-uosius, buvo „viso gyvenimo meilės ir nesavanaudiškos tarnystės pavyzdys“, kuriuo jis pažadėjo sekti.

„Žinau, kad turiu puoselėti žmonių, kurių suverenu buvau pašauktas būti, meilę ir ištikimybę“, – sakė jis.

Naujasis karalius taip pat pridūrė esąs „labai padrąsintas mano mylimos žmonos palaikymo“.

Fotogalerija:

Princas Charlesas su žmona Kornvalio hercogiene Camilla (57 nuotr.)
+51

Karalius Karolis III pirmą kartą pasisveikino su minia Londone (23 nuotr.)
+17

Karolis III oficialiai paskelbtas Jungtinės Karalystės karaliumi (61 nuotr.)
+55