Charleso III karūnavime – įspūdingos brangenybės: jų vertė siekia kelis milijardus eurų

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Karaliaus Charleso III karūnavimo ceremonija bus išties įspūdingas reginys – tokio Jungtinė Karalystė nematė beveik 70 metų, nuo tada, kai karalienė Elizabeth II atėjo į sostą. Žadą atima karūnos brangenybių, kurios bus naudojamos ceremonijoje, kaina – visos kartu jos vertos daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Karaliaus Charleso II karūnavimo metu bus naudojama daugybė įspūdingų brangenybių. Karališkosios šeimos gerbėjai žino, kad monarchui priklauso žadą atimanti papuošalų kolekcija, kurios kaina siekia beveik 70 mln. eurų, tačiau šis skaičius nublanksta prieš vadinamųjų karūnos brangenybių vertę.

Įprastai Londono Taueryje laikomas brangenybes visuomenė galėjo išvysti ant karalienės Elizabeth II karsto per pastarosios laidotuves ir jos bus panaudotos kaip karaliaus Charleso III karūnavimo regalijos.

Visoje kolekcijoje yra per 100 objektų, kuriuose puikuojasi net 23 tūkst. brangakmenių. Šios brangenybės turi „neišmatuojamą šventą svarbą“ monarcho vaidmeniui.

Interviu „The Mirror“ Jungtinės Karalystės papuošalų pardavėjo „Steven Stone“ brangakmenių ekspertai papasakojo daugiau apie nuostabius papuošalus, kurių vertė – per 4 mlrd. Eur.

„Karūnos brangakmeniams priklauso ko gero brangiausi ir garsiausi papuošalai pasaulyje, įskaitant ir karūnavimo regalijas. Jos sudarytos iš pašventintų objektų, naudojamų ceremonijos metu, ir jas galime tikėtis išvysti per karaliaus Charleso III karūnavimą“, – sakė Maxwellas Stone‘as.

Ekspertas pabrėžė, kad turint omenyje brangenybių istorinę vertę, itin sunku įvertinti, kiek jos galėtų kainuoti, todėl 4 mlrd. eurų suma – tik jo spėjimas.

Imperijos karūna – 2,8 mlrd. Eur.

Brangiausias objektas karūnos brangenybių kolekcijoje. Pirmą kartą ši karūna panaudota dar 1937-aisiais metais, per karaliaus Jurgio VI karūnavimą. Naujasis monarchas tradiciškai šią aukso, sidabro ir platinos karūną dėvės ceremonijos pabaigoje, išvykdamas iš Vestminsterio abatijos.

Ši karūna sveria per kilogramą, o joje žėri net 2868 deimantai, 269 perlai, 17 safyrų, 11 smaragdų, o jos priekį puošia išpjaustinėtas Cullinano deimantas – didžiausias kada nors iškastas nešlifuotas deimantas.

Imperijos karūna
Imperijos karūna / „Scanpix“ nuotr.

Suvereno skeptras su kryžiumi – 800 mln. Eur.

92 cm ilgio skeptras su kryžiumi simbolizuoja monarcho žemiškąją galią. Tai – vienas iš dviejų skeptrų, naudojamų karūnavimo ceremonijos metu. Skeptre taip pat puikuojasi Cullinano deimantas.

Pentinai – 114 tūkst. Eur.

Auksiniai pentinai ceremonijos metu pritaisomi prie monarcho kulkšnių ir simbolizuoja istorinius monarcho ryšius su riteriais. Šis ceremonijos objektas ypač senas – jie buvo pagaminti dar 1661-aisiais karaliui Karoliui II, o 1820-aisiais prieš Jurgio IV karūnavimą buvo atnaujintos sagtys ir dirželiai.

Suvereno rutulys – 200 tūkst. Eur.

Šį rutulį monarchas laiko ceremonijos metu, kol naujajam karaliui yra pristatomi kiti suvereno simboliai, o vėliau, prieš pat karūnavimą, jis uždedamas ant altoriaus. Šis rutulys dekoruotas 9 smaragdais, 18 rubinų, 9 safyrais, 365 deimantais, 375 perlais, vienu ametistu ir vienu stikliniu akmeniu.

Suvereno skeptras, imperijos karūna ir rutulys ant karalienės Elizabeth II karsto
Suvereno skeptras, imperijos karūna ir rutulys ant karalienės Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.

Auksinė ampulė – 573 tūkst. Eur.

Naudojama šventinto aliejaus, kuriuo patepamas naujasis monarchas, laikymui, auksinė ampulė pagaminta taip, kad būtų panaši į sparnus išskleidžiantį erelį – pro jo snapą ir pilamas šventasis aliejus.

Auksinė ampulė
Auksinė ampulė / „Scanpix“ nuotr.

Aukojimo kardas – 573 tūkst. Eur.

3476 brangiaisiais akmenimis inkrustuotas Damasko plieno kardas puoštas nacionalinėmis Anglijos, Škotijos ir Airijos gėlėmis – rožėmis, usnimis ir dobilais.