Dailininkų Mariaus Jonučio ir Linos Dūdaitės namai ant ežero kranto – tarsi iš pasakų knygos

Marius Jonutis ir Lina Dūdaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Marius Jonutis ir Lina Dūdaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotrauka
Valdas Puteikis
Šaltinis: Žmonės
2023-09-13 02:16
AA

Vilniuje dailininkas Marius JONUTIS (58) pasirodo kaip jaunas mėnulis – tik turėdamas rimtų reikalų. Ar tai būtų kasmetė paroda galerijoje „Meno niša“, ar knygų iliustravimo apsitarimai su leidėjais ir poligrafais, ar privatus meninis užsakymas. O jei rimtų reikalų nėra, į miestą Mariaus neištempsi, nes jam kartu su žmona grafike Lina DŪDAITE (48) laimingiausias laikas – vienkiemyje Prienų rajone, prie Verbliūdo ežero. Ir žiemą, ir vasarą, ir dieną, ir vakarą.

Kai prieš ketverius metus abu dailininkai dairėsi sodybos, Mariaus žvilgsnis labiau krypo į Rytų Aukštaitiją, tačiau pamatęs skelbimą „Prie Verbliūdo ežero“ net nesudvejojo, kad tai bus jųdviejų vieta. Vietinis Prienų krašto istorikas išaiškinęs, kad vietovės pavadinimas neturi nieko bendra su slaviškai vadinamu kupranugariu. Esą tai Verbų Liūdas – su karklų vytelėmis lakstantis velniūkštis, vardu Liūdas, kuris kirkindavęs ir vogdavęs kaimo merginas.

Fotogalerija iš pasakiško vienkiemio prie Verbliūdo ežero ir rabarbarų pyrago su braškėmis receptas – Žmonės.lt prenumeratoriams.

Sako, yra buvę, kad žmonės matydavo naktį besijuokiančią iki pusės į ežerą įbridusią nuogą merginą, tačiau kai prie jos prieidavo, paaiškėdavo, kad ji negyva. Ši fantasmagoriška legenda Linai ir Mariui labai patinka, jų negąsdina.

Linai gyvenimas prie Verbliūdo ežero – pirmasis sąlytis su kaimu. „Kviesdamas gyventi vienkiemyje Marius rimtai pasiteiravo: „Ar tikrai galėsi gyventi kaime?“ Nežinojau, ką atsakyti, juk nebuvau to bandžiusi. Ir šiandien jau suprantu, kodėl jis, atvykęs į svečius Kaune,