Nuolat esate pavargę? Kada reikėtų sunerimti?
Jei nuolat trūksta energijos ir jėgų, jus gali kamuoti ne paprastas nuovargis, o lėtinis nuovargio sindromas (LNS). Jis, beje, gali signalizuoti ir apie rimtas ligas.
Lėtinio nuovargio sindromas (LNS) būdingas 25–45 metų amžiaus žmonėms, tačiau juo gali sirgti ir vaikai.
Lėtinio nuovargio sindromas (LNS) būdingas 25–45 metų amžiaus žmonėms, tačiau juo gali sirgti ir vaikai.
Naujausiais britų mokslininkų tyrimais lėtinio nuovargio sindromas buvo diagnozuotas net dvejų metų mažyliams. Pastebėta, kad LNS būdingesnis mergaitėms nei berniukams. Lėtiniu nuovargio sindromu sergantys vaikai skundėsi suprastėjusia atmintimi, nerimu, pilvo bei galvos skausmais ir kt.
Nuo įprasto nuovargio LNS skiriasi tuo, kad net išsimiegojus ir gerai pailsėjus vargina mieguistumas, sumažėja darbingumas, silpsta atmintis. Visa tai trukdo atlikti įprastus kasdienius darbus. Kartais net padidėja limfmazgiai ir kūno temperatūra (37–37,3 oC), todėl žmonės neretai klaidingai sau diagnozuoja peršalimą ir gydosi visai ne nuo to, kuo serga.
Tad jeigu jus kamuoja panašūs simptomai, sumažėjo apetitas, žaibiškai keičiasi nuotaika, trinka virškinimas, tapote dirgli, nenumokite ranka ir neskubėkite gydytis pati. Prieš griebdamasi vaistų, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.
Lėtinis nuovargis gali signalizuoti apie rimtas ligas (kvėpavimo takų infekcija, reumatinės, endokrininės, virškinamojo trakto ir kt.). Dėl to kalta gali būti ir virusinė infekcija (pūslelinės infekcijos virusų atmainos), nusilpęs imunitetas. Vis dėlto, dažniausia priežastis yra stresas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Įpročiai, kurie didina nuovargį. Gal metas jų atsisakyti?