Išmokite atsipalaiduoti: 12 būdų, kurie padės nusiraminti
Streso priežasčių daug: konfliktai darbe, sveikatos problemos, nesutarimai su namiškiais, skubus gyvenimo tempas ir pan. Ko imtis, jei nenorite gerti raminamųjų, nesinori nuodyti kūno svaigalais ar tabalu? Būdų yra ir net labai efektyvių.
Pasivažinėjimas dviračiu ramina nervus, pagerina atsparumą stresui, padeda atitrūkti nuo rūpesčių.
Pasivažinėkite dviračiu. Net gydytojai teigia, kad važinėjimas dviračiu teigiamai veikia savijautą: gerina visas gyvybiškas organizmo sistemas. Pavyzdžiui, važinėjant dviračiu, treniruojami širdies raumenys. Negreitas pasivažinėjimas dviračiu ramina nervus, pagerina atsparumą stresui, padeda atitrūkti nuo rūpesčių. Važinėjant dviračiu intensyviai dirba daugelis kūno raumenų: kojų, sėdmenų, nugaros, pilvo. Taigi ne tik gerinsite savo sveikatą, bet ir nurimsite, nes tokia veikla padeda pabėgti nuo rūpesčių, išvėdinti galvą, pasidairyti po apylinkes.
Užsisakykite masažą. Masažas – puikus būdas, padedantis nurimti žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą, patiria nuolatinę įtampą. Masažo metu skatinama kraujotaka, stimuliuojama oda, galite visiškai atsipalaiduoti. Pagalvokite, juk dažnai masažo metu tiesiog užmiegate, vadinasi, visiškai atsipalaiduojate. Nugaros srities masažas atpalaiduoja, sumažina raumenų įtampą bei tuo pačiu stiprina juos. Jei patiriate įtampą, užsisakykite masažą.
Pieškite mandalas. Mandala yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, vaizduojanti tam tikrą dvasinę, psichologinę ar kosminę tvarką. Spalvinimas padeda atsipalaiduoti, ugdyti kantrybę, nurimti, užsimiršti, mažina įtampą. Vakare, po darbų, skirkite pusvalandį mandaloms spalvinti – dabar yra įvairių mandalų knygelių, tereikia pasiimti pieštukus ir užsiimti terapija. Beje, yra ir įvairiausių mandalų piešimo programėlių, skirtų išmaniesiems telefonams, bet piešimas ant popieriaus – kur kas efektyvesnis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Spalvinkite pavasario žiedus!
Stebėkite žmones. Jei turite laisvą minutę per pietų pertrauką, atsisėskite lauko kavinėje ir stebėkite žmones: kaip jie atrodo, bendrauja, kaip keičiasi vaizdas, kaip vyksta nenutrūkstamas judėjimas. Tai gali būti tam tikra meditacijos forma, žinoma tik jums patiems.
Gyvūnų terapija. Jei turite namuose augintinį, žinokite, kad bendravimas su jais – tai puikiausia raminanti terapija, padedanti atsipalaiduoti. Jų žaismingumas, bendravimas padeda atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių. Nuolat jaučiatės pavargę? Dažniau pažaiskite su savo šunimi, vakare ilgėliau pasivaikščiokite, paniurkykite katę. O jei neturite augintinio, pagalvokite, gal pats laikas jį įsigyti?
Gaminkite muilą. Iš tikrųjų bet kokia veikla, kuri padeda atitrūkti mintimis nuo rūpesčių, yra gera. O muilo gaminimas gali būti ta veikla, kuri padės jums atsipalaiduoti: įsitrauksite į veiklą, kurią atliekate nedažnai arba niekada. O tai akimirksniu padės atsipalaiduoti.
Vonia ir žvakės. Vonia, žvakės, gera muzika ar knyga – pilnas komplektas, kuris padės atsipalaiduoti. Beje, nors tai bene pirmas dalykas, kurį patariama padaryti, jie jaučiatės pavargę, dažnas paprasčiausiai pritingi. Gal šiandien metas kvapniai voniai?
Eikite pasivaikščioti. Ką darote, kai esate ligoninės priimamajame, laukiate egzamino rezultato? Vaikštote. Vieni smarkiai trepsi, kiti lėtai kulniuoja, treti tiesiog judina kojas. Tačiau visa tai vienokia ar kitokia prasme primena ėjimą. Pasivaikščiojimas ramina, tai gali būti tam tikra meditacinė terapija. Dar Aristotelis propagavo kalbėjimą ir mąstymą vaikštinėjant aukštyn ir žemyn, beje, ir vienuoliai ramiai vaikštinėja mąstydami. Ne veltui žmonės sukūrė parkus, skirtus pasivaikščioti. Judėjimas – tai gyvybė. Tad jei kankina neramios mintys, jaučiatės išsekę – eikite. Eikite bet kur: į miesto parkelį, miškelį, aplink savo rajoną. Nurimsite ir išlaisvinsite savo mintis.
Apkabinkite medį. Jei vaikščiojate miške, apkabinkite medį ir pabūkite taip keletą minučių, kol pajusite, kad pasisėmėte pakankamai energijos. Medį, kurį norite apkabinti, galite susirasti ir intuityviai: tiesiog prieikite prie to, kuris jums labiausiai patinka.
Naudokite eterinius aliejus. Eteriniai aliejai gali sužadinti aistrą, pagerinti nuotaiką, nuraminti. Jei jaučiate įtampą, pasitelkite kvapų terapiją. Eterinių aliejų galima įlašinti į specialias aromatines lempeles, ant druskų lempos ar į karštą vandenį. Dar paprastesnis būdas – užlašinti eterinio aliejaus ant servetėlės ir kelis kartus įkvėpti aromato. Atsipalaiduoti padės citrusinių vaisių, levandų, melisų kvapai padės nurimti.
Įsigykite streso kamuoliuką. Kamuoliuką, padedantį malšinti stresą, galima nusipirkti, bet dar geriau – pasigaminkite patys. Tai veiksminga priemonė, kuri padeda malšinti stresą, jei dirbate įtemptą, pavojingą darbą. Išbandykite.
Pažiūrėkite komediją. Sakoma, kad juokas gydo. Tai yra visiška tiesa. Jaučiatės pavargę, išsekę nuo darbų ir rūpesčių. Pažiūrėkite komediją. Numokite ranka į tai, kad kinas turi suteikti informacijos, iš jo privalote pasisemti meninės vertės. Imkite ir pažiūrėkite kvailą komediją, kuri jus pralinksmins – taip nustosite nervintis, nusišypsosite ir įgausite energijos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmadienio rytas daugelį išmuša iš vėžių. Kaip nepasiduoti stresui?