Deivydas Zvonkus apstulbo dėl reakcijų į „Lietuvos balso“ laimėtoją Anyanya: „Euforija dingo“

Anyanya, Deivydas Zvonkus / Teodoro Biliūno / BNS ir Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Anyanya, Deivydas Zvonkus / Teodoro Biliūno / BNS ir Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-02 11:37
AA

Prodiuseris Deivydas Zvonkus pasipiktino lietuvių reakcijomis į 10-ojo „Lietuvos balso“ sezono laimėtoją Anyanya Udongwo. Anot Deivydo, „kelias į globaliam pasauliui atvirą Lietuvą – ilgas ir duobėtas“.

„Laidų ciklą „Lietuvos balsas“ nugalėjo fantastinio vokalo savininkas Anyanya. Jo aksominis tembras, išskirtinis muzikalumas, laisvė scenoje ir šiluma akyse yra tai, ko trūksta daugumai lietuvių kilmės atlikėjų, dalyvaujančių tokiuose konkursuose.

Po vakarykštės transliacijos buvau susižavėjimo euforijoje, kol nežvilgtelėjau internete į dalies tautiečių komentarus.

„Tai čia Afrikos balsas, ar Lietuvos?“

„Tai pakeiskit projekto pavadinimą, nebejuokinkit.“

Dar akis kliuvo už blevyzgų apie ruberoidą ir batų tepalą, bet šie Marijos žemės rūpintojėlių perlai greitai buvo pašalinti.

Iš pseudopatriotinės koncepcijos „Lietuva – lietuviams“ Radioshow tyčiojosi dar aname tūkstantmetyje. Tačiau kelias į globaliam pasauliui atvirą Lietuvą – ilgas ir duobėtas...

Keista, kad vis dar nesulaukėme Stanislavo Stavickio-Stano pasipiktinimo...

Ta proga – poryt visi sirgsime už Kauno „Žalgirį“. Kiek ten žaidžia kauniečių? Tai komanda Kauno, ar ne Kauno...? (tai pervadinkit, nejuokinkit...) Kokia kalba „Žalgirio“ treneris bendrauja per minutės pertraukėles? Ar už tokią Lietuvą Vytautas Didysis kovojo?

P. S. Kitą savaitę, kaip jau nepirmus metus įprasta, pridygs nustebusių o prie ko čia „Eurovizijoje“ Australija?“ – rašė D.Zvonkus.

Žmonės.lt primena, kad sekmadienio vakarą Kauno arenoje griaudėjo jubiliejinio – dešimtojo – „Lietuvos balso“ sezono finalas. Jame dėl pergalės kovėsi dešimt dalyvių, o pasirodymus dovanojo ne tik jie, bet ir mokytojai bei ankstesnių sezonų geriausieji. Galiausiai paaiškėjo, kad pergalę išplėšė daugiausia žiūrovų balsų sulaukęs Beno Aleksandravičiaus mokinys – iš Nigerijos kilęs, o prieš karą Ukrainoje gyvenęs Anyanya Udongwo.

„Lietuvos balsas“ finalas „Žalgirio“ arenoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Anyanya gimė bei užaugo Nigerijoje, bet savo namais vadina ir Ukrainą, kurioje praleido keliolika metų. Čia jis studijavo mediciną, o dainavimas buvo tik hobis (dainuodavo bažnyčioje, vėliau – įvairiuose projektuose), tačiau baigęs studijas, Anyanya suprato, kad tikrasis jo pašaukimas yra muzika.

Karo metu Anynyai teko pasitraukti iš Ukrainos – jis gyveno Bučoje ir savo akimis matė skaudžias tragedijos pasekmes. Lietuva tapo pirmąja šalimi, kurioje Anyanya vėl išdrįso dainuoti po karo. Varginančios kelionės iš Ukrainos, kai repetuoti tekdavo eilėje prie sienos, nakvynės degalinėje, išgyvenimai matant nuolatines brangių žmonių netektis – talentingas atlikėjas visai tai ištvėrė, o muzika tiesiai iš jo širdies sugraudino visą Lietuvą.

„Esu be galo dėkingas lietuviams už palaikymą ir už tai, kaip šiltai mane sutiko. Prisipažinsiu – tokia jūsų parama sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą, kuri dvejojo, kaip aš būsi sutiktas svečioje šalyje“, – atviravo Anyanya.

„Visų pirma dėkoju Dievui ir savo šeimai. Ir, be abejo, dėkoju Lietuvos žmonėms už palaikymą – ne tik mano, bet ir visos Ukrainos. Mes nugalėsime“, – ašarų scenoje neslėpė Anyanya.

Pokalbis su Anyanya laidoje „ŽMONĖS svečiuose“:

10-ojo „Lietuvos balso“ finalas „Žalgirio“ arenoje (291 nuotr.)
+285
„ŽMONĖS svečiuose" - Lietuvos balso nugalėtojas Anyanya (13 nuotr.)
+7
„Lietuvos Balso” finalo raudonas kilimas (134 nuotr.)
+128