Didžiausias šalies teatras sceną užleidžia kolegoms iš Estijos

Estijos nacionalinis teatras / Organizatorių nuotr.
Estijos nacionalinis teatras / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-15 10:45
AA

Antradienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasideda Estijos nacionalinės operos artistų gastrolės.  Per tris dienas svečiai lietuviams parodys tris skirtingus savojo repertuaro spektaklius. 

Lietuva pirmoji iš trijų Baltijos valstybių vasario 16-ąją pasitiko savo nepriklausomybės 100-ąsias metines. Vasario 24-ąją tokią pat reikšmingą sukaktį atšventė ir Estijos Respublika, o Latvijos analogiška proga dar laukia lapkričio 18-ąją. Minėdami reikšmingas istorines metines, visų trijų Baltijos šalių nacionaliniai operos teatrai susitarė dėl tarpusavio gastrolių mainų.

Lietuvoje pirmieji tris savo spektaklius pristatys Estijos nacionalinės operos atstovai. Šios gastrolės taps plačiausiai auditorijai skiriamu Estijos nepriklausomybės 100-mečiui pažymėti skirtu kultūros renginiu mūsų šalyje.

„Kultūra stato tiltus, jungia ir artina tautas. „Estonia“ teatras visada buvo reikšmingas kultūros žinios skleidėjas. Šio teatro veiklos pradžia, siekianti XIX amžiaus antrąją pusę, atliko svarbų vaidmenį prieš šimtą metų kuriantis Estijos valstybei. Džiaugiamės galimybe gyvai pristatyti Lietuvos publikai Estijos operos ir baleto meną. Į Vilnių atvyksta didžiulis „Estonia“ teatro kolektyvas - apie 300 geriausių baleto ir operos artistų, orkestro muzikantų. O tuo metu Estijos teatro ir muzikos gerbėjai jau nekantriai laukia birželį numatytų Lietuvos nacionalinio operos teatro gastrolių Taline“, - pabrėžia ponia Jana Vanaveski, nepaprastoji ir įgaliotoji Estijos Respublikos ambasadorė Vilniuje.

Pirmosios Estijos nacionalinės operos gastrolės Vilniuje buvo surengtos 2011 m. – taigi, prieš septynerius metus. Sakoma, kad žmogus per tiek laiko patiria neišvengiamus virsmus ir privalo harmoningai pereiti į kitą savo gyvenimo etapą. O ką septyneri metai reiškia didelio, daugelį menų vienoje scenoje sujungiančio teatro gyvenime? Savo atsakymą į šį klausimą galės atrasti kiekvienas su estų spektakliais susipažinęs Lietuvos žiūrovas.

Estijos nacionalinė opera į Vilnių atveža estetišką ir mąslią Richardo Wagnerio operos „Tanhoizeris“ interpretaciją, nūdienos žiūrovui pritaikytą pirmąjį estų nacionalinį baletą „Goblinas“ bei šiuolaikinį baletą „Geismų tramvajus“, sukurtą pagal garsiąją to paties pavadinimo XX a. amerikiečių dramaturgo Tennessee Williamso pjesę.