Dž.Butkutės vyras E.Strasevičius – teisme: narkotinių medžiagų byloje apklausti liudininkai

Elegijus Strasevičius  / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Elegijus Strasevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Kristina Kučinskaitė
Šaltinis: Žmonės
2023-10-09 10:21
AA

Kauno apygardos teisme šiandien ryte vyko teisiamasis posėdis, kuriame vienas iš kaltinamųjų – dainininkės Džordanos Butkutės vyras, jos prodiuseriu dirbantis Elegijus Strasevičius. Jis į teisiamųjų suolą pateko narkotinių medžiagų byloje. E.Strasevičių prokurorai kaltina dokumentų klastojimu, kuriuos turėdamas, jis galėjo įsigyti labai didelius psichotropinių vaistų kiekius.

E. Strasevičius teisiamas kartu su gydytoju Arūnu Stučinsku, Virgilijumi Šliažu ir jo sutuoktine Dalia Šliažiene.

Po pertraukos atnaujinus bylos nagrinėjimą, šiandien buvo apklausiami liudininkai. Dar du liudininkus planuojama apklausti kito posėdžio metu.

Kaunietis, liudininkas Robertas Pačėsas teismui pasakojo su gydytoju A. Stučinsku susipažinęs besigydydamas Kauno II ligoninėje prieš daugiau nei keturiolika metų. Šių dviejų vyrų pažintis tęsėsi ir toliau, R. Pačėsui pasveikus.

Kaltinamieji teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

R. Pačėsas pasakojo pirmąjį raminamųjų vaistų paskyrimą dėl asmeninių problemų gavęs pas kitą gydytoją konsultacijų metu. Receptai buvo išrašyti teisėtai, nustačius diagnozę. Tačiau, kadangi konsultacijos buvo mokamos, R. Pačėsas pasiteiravo pažįstamo A.Stučinsko, ar jis galėtų išrašyti norimų medikamentų išvengiant vizitų į privačius gydytojų kabinetus. Pastarasis atsakė teigiamai.

R.Pačėsas pirmą kartą pareigūnų apklaustas 2022 m. vasario 28 d. pirmą kartą. Tuomet jis teigė ir dabar patvirtino, kad gydytojas urologas A. Stučinskas neimdavo atlygio už receptus. Vyriškis liudijo receptus vaistams pasiimdavęs ir gydymo įstaigoje, ir mediko namuose. Receptai, pasak R. Pačėso,nevisada būdavo užpildyti. Per visą laiką jų A. Stučinskas bičiuliu laikytam R. Pačėsui, dirbančiam tolimųjų reisų vairuotoju, perdavė daugiau nei dešimt.

Kaltinamieji teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiandien apklausas ir dar vienas liudininkas byloje – buvęs Dominykos Stučinskaitės vaikinas Rokas Ruginis. Daugiau nei metus su mergina bendrą ūkį vedęs kaunietis sakė žinojęs, kad jo tuometinė mylimoji pati pildydavo psichotropinių vaistų receptus, ant kurių savavališkai užsidėdavo tėčio atspaudą. Paties antspaudo vaikinas nėra matęs, bet kad Dominyka juo galėjo pasinaudoti lankydama tėvą, įtarė. Su šiais receptais, pasak R. Ruginio, D. Stučinskaitė vaistus pirkdavo savo reikmėms bei juos tikrai vartodavo nemažais kiekiais.

Byla vyksta pagal tris baudžiamojo kodekso straipsnius – neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (260 str. 1 d. 3 d.), neteisėtas disponavimas LR tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti (BK 276-1 str. 1 d.), neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (BK 259 str. 2 d.).

Kaltinamieji teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Anot prokuratūros, A.Stučinskas išrašydavo psichotropinių vaistų receptus, suklastodamas dokumentus ir perduodamas juos kitiems kaltinamiesiems ne gydymo tikslais. Taip psichotropinius vaistus gydytojas padėjo įsigyti ir E.Strasevičiui – Dž. Butkutės vyras medikamentus neteisėtai įsigijo vaistinėse daugiau nei 20 kartų.

Vis tik dainininkės sutuoktinis šių medžiagų, kaip teigiama, neplatino, tad teismas gali atsižvelgti į šias aplinkybes ir skirti švelnesnę bausmę, nei numatyta įstatyme. E.Strasevičius yra teistas ir anksčiau – už apiplėšimą 14-kai metų jis sėdo už grotų. Vėliau vyras džiaugėsi pasikeitęs.

Prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad su receptu, ant kurio buvo A. Stučinsko parašas ir antspaudas, kartą psihcotropinius vaistus pirko ir pati Dž. Butkutė. Bet kadangi tai buvo vienkartinis epizodas, ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo nutrauktas pagal neatskleidžiamo asmens, turinčio tam tinkančią reputaciją, laidavimą.

D.Šliažienė kaltinama tuo, kad ji sistemingai naudojo suklastotus dokumentus, turėdama tikslą neteisėtai įsigyti vaistinių preparatų ir psichotropinių medžiagų savo vartojimui. V.Šliažas kaltinamas tuo, kad, įgijęs suklastotus receptus, neteisėtai įgijo psichotropinių vaistų, tokiu būdu, veikdamas kartu su A.Stučinsku, disponavo suklastotais dokumentais – juos panaudojo bei, neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai disponavo (įgijo) didelius psichotropinių medžiagų kiekius.

Kaltinamieji teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pats medikas A.Stučinskas kaltinamas tuo, kad jis ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, tačiau ne vėliau kaip 2021-05-17, turėdamas medicinos praktikos gydytojo licenciją ir jam suteiktą spaudą, nuo 2020-07-31 nebedirbdamas valstybės ar savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigoje, todėl neturėdamas teisės verstis medicinos praktika, žinodamas, kad Lietuvos Respublikos medicinos praktikos įstatymas draudžia konsultuoti asmenis ne sveikatos priežiūros įstaigoje ir skirti jiems gydymą, suklastojo tikrus dokumentus receptus, įrašydamas juose žinomai neteisingus, juridinę reikšmę turinčius duomenis, taip siekdamas kitam asmeniui padėti įsigyti ne gydymo tikslais narkotines ar psichotropines medžiagas.

Teisiamųjų suole Džordanos Butkutės vyras Elegijus Strasevičius (14 nuotr.)
+8