Džeimso Bondo vakarėlis Londone: pasaulinėje premjeroje – kino žvaigždynas ir karališki svečiai

„Mirtis palauks“ pasaulinė premjera Londone / „Scanpix“ nuotr.
„Mirtis palauks“ pasaulinė premjera Londone / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2021-09-28 20:33
AA

Antradienį Londone vyko neeilinis renginys – britų žvaigždės raudonu kilimu žengė į pasaulinę „Mirtis palauks“ (No Time To Die) premjerą. Ilgai laukta ir atidėliota naujo filmo apie Džeimsą Bondą premjera vyko Londone, Karališkojoje Alberto salėje, kurioje pasirodė ir britų karališkosios šeimos atstovai.

Penktas ir paskutinis bondiados filmas su britų aktoriumi Danieliu Craigu pagaliau pasiekė kino teatrus, premjerą ne kartą atidėjus dėl koronaviruso pandemijos.

Rašytojo Jano Flemingo 1953 m. sukurtas slaptasis britų agentas Džeimsas Bondas yra tapęs Didžiosios Britanijos kultūriniu paveldu. Nuo 1962 m. iki dabar dienos šviesą išvydo jau 25 filmai apie agentą 007.

Šio herojaus svarbą britams rodo ir naujojo filmo premjera, vykusi Londono Karališkojoje Alberto salėje. 

Čia raudonu kilimu žengė ir juostos kūrėjus pagerbė karališkosios šeimos atstovai – princas Charlesas su hercogiene Camilla ir princas Williamas su hercogiene Catherine.

Kate Middleton, princas Williamas ir princas Charlesas su Camilla / „Scanpix“ nuotr.

Į „Mirtis palauks“ premjerą atvyko daugybė kino, muzikos, sporto pasaulio garsenybių.

Danielis Craigas pozavo su kolegomis aktorėmis Lashana Lynch, Léa Seydoux ir filmo režisieriumi Cary Joji Fukunaga, kuris kartu su Neal Purvis ir Robert Wade taip pat parašė filmo scenarijų.

Aktorė L.Lynch vaidina MI6 agentę Nomi, o L.Seydoux grįžta į franšizę kaip Bondo mergina Madeline Swann. Kino žvaigždžių kupiname filme pagrindinį piktadarį vaidina aktorius Rami Malekas.

Raudonu kilimu taip pat žengė Jasonas Momoa, Ana de Armas, muzikos dievaitė Billie Eilish, kurios balsas skamba naujajame bondiados filme, taip pat jaunoji britų teniso pažiba, „US Open“ nugalėtoja Emma Raducanu.

Šis filmas yra vienas iš didžiausių kino projektų, kurių pristatymai buvo platintojų sustabdyti dėl skaudžiai kino teatrams smogusios pandemijos, privertusios dalį naujų filmų išleisti per srautinio transliavimo platformas.

„Mirtis palauks“ bus rodomas tik kino teatruose, tikintis, jog Džeimsas Bondas sugrąžins į juos žiūrovų minias.

Filmo anonsas:

„Šis filmas yra siejamas su nemažais lūkesčiais“, – D.Craigas pripažino prieš premjerą. Jis išreiškė viltį, kad juosta „tikėkimės, suteiks kino pramonei tam tikrą postūmį“.

„Mano manymu, kinas išliks, ir jeigu galime jam kaip nors padėti, būsiu labai laimingas“, – pridūrė jis.

Kino bendrovės „Vue International“ padalinys Jungtinėje Karalystėje „Vue Entertainment“ sveikino filmo pristatymą kaip „kinematografijos metų įvykį“.

Didžiosios Britanijos kino teatruose filmas pradedamas rodyti ketvirtadienį, o Jungtinėse Valstijose – spalio 8-ąją, pusantrų metų vėliau nei planuota. 

Aktoriai Lashana Lynch, Danielis Craigas, Lea Seydoux ir filmo režisierius Cary Fukunaga/ „Scanpix“ nuotr.

Šioje juostoje, kuri, kaip pranešama gamintojams atsiėjo 250 mln. JAV dolerių (214 mln. eurų), po išėjimo į atsargą Džeimsas Bondas sugrįžta į tarnybą su šūkiu „turiu tai užbaigti“.

Jis vėl pasitelkia savo išmaniuosius aukštųjų technologijų prietaisus, kuriuos naudoja vaizdingoje Italijoje ir Norvegijoje, kovodamas su piktuoju Safinu. Pastarojo vaidmenį atlieka „Oskaro“ laureatas Rami Malekas, taip pat sukūręs pagrindinį vaidmenį juostoje „Bohemijos rapsodija“.

D.Craigui traukiantis iš franšizės, darbas kurioje, pasak aktoriaus, užėmė „didžiulę dalį“ jo gyvenimo, vis dažniau spėliojama, kas paveldės legendinę Bondo „teisę žudyti“.

„Mirtis palauks“ pasaulinė premjera Londone / „Scanpix“ nuotr.

Jungtinės Karalystės lažybų punktuose statoma už tokius aktorius kaip Tomas Hardy, žiūrovams pažįstamas iš tokių juostų kaip „Diunkerkas“ ir „Hju Glaso legenda“ arba platformos „Netflix“ hito „Bridgerton“ mišrios rasės žvaigždę Rege-Jeaną Page'ą.

2006 metais filme „Kazino „Royale“ Džeimso Bondo vaidmenyje debiutavęs 53 metų D.Craigas bondiadoje išsilaikė ilgiau už bet kurį savo pirmtaką.

Naująją juostą režisavo „Emmy“ apdovanotas JAV kino kūrėjas Cary Joji Fukunaga, tapęs pirmuoju bondiados juostą režisavusiu amerikiečiu.

Fotogalerija:

25-ojo bondiados filmo „Mirtis palauks“ pasaulinė premjera Londone (82 nuotr.)
+76

Billie Eilish – „No Time To Die“: