Dž.Butkutės vyras E.Strasevičius išgirdo teismo sprendimą: psichotropinių medžiagų byloje padėtas taškas
Gruodžio 28 dieną Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį psichotropinių medžiagų byloje, kurioje kaltinimų sulaukė ir dainininkės Džordanos Butkutės vyras bei prodiuseris Elegijus Strasevičius. Nors du kaltinamieji nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti, E.Strasevičiui ir kartu su juo teistam gydytojui Arūnui Stučinskui išsisukti nepavyko.
E.Strasevičių prokurorai kaltino dokumentų klastojimu. Turėdamas šiuos suklastotus dokumentus, jis galėjo įsigyti labai didelius psichotropinių vaistų kiekius.
Dž.Butkutės vyrui už šią nusikalstamą veiką grėsė net 10 metų laisvės atėmimo bausmė.
Sumokės 7500 eurų
Ketvirtadienio rytą skelbiant nuosprendį, nė vienas iš kaltinamųjų posėdžių salėje nepasirodė.
Išnagrinėjęs bylą Kauno apygardos teismas ketvirtadienį pripažino E.Strasevičių kaltu. Jam skirta subendrinta 2 metų laisvės apribojimo bausmė. Visą šį laikotarpį jis privalo tęsti darbą arba turi būti registruotas užimtumo tarnyboje.
Per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos E.Strasevičius turi 100 valandų neatlygintinai išdirbti sveikatos priežiūros, rūpybos ir globos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitaip pagalbos reikalingais žmonėmis.
Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą privalo per metus įmokėti 7500 eurų.
Teismas konstatavo, kad kaltinamasis viso proceso metu pripažino savo kaltę, nurodė išsamiai aplinkybes, gailėjosi, o tai – atsakomybę lengvinanti aplinkybė.
Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė ir į tai, kad vaistus, nors ir turinčius psichotropinių medžiagų, E.Strasevičius pirko legaliai vaistinėje.
Byloje pateikta net 18 teigiamai jį apibūdinančių skirtingų žmonių ar organizacijų charakteristikų.
„Byloje nustatyta, kad vaistus vartojo pats. Byloje nėra jokių duomenų, kad kaltinamasis juos būtų platinęs. Savo veiksmais jokių neigiamų pasekmių kitiems nesukėlė“, – rašoma teismo nuosprendyje.
Nusikalstamų veiksmų E.Strasevičius nurodė ėmęsis dėl to, jog dėl pandemijos buvo apsunkintas patekimas pas medikus.
Fiksuoti bent 25 pirkimai
E.Strasevičius šioje byloje buvo teisiamas kartu su dar trimis kaltinamaisiais – gydytoju urologu Arūnu Stučinsku, Virgilijumi Šliažu bei jo sutuoktine Dalia Šliažiene.
Ketveriukei buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti bei lenkimo vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas.
Remiantis bylos medžiaga, A.Stučinskas, turėdamas medicinos praktikos gydytojo licenciją ir jam suteiktą spaudą, nuo 2020 metų liepos 31 dienos nebedirbdamas valstybės ar savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigoje, todėl neturėdamas teisės verstis medicinos praktika, žinodamas, kad Medicinos praktikos įstatymas draudžia konsultuoti asmenis ne sveikatos priežiūros įstaigoje ir skirti jiems gydymą, suklastojo tikrus dokumentus – receptus, įrašydamas juose žinomai neteisingus, juridinę reikšmę turinčius duomenis, taip siekdamas kitam asmeniui padėti įsigyti ne gydymo tikslais narkotines ar psichotropines medžiagas.
Tokiu būdu psichotropinius vaistus gydytojas padėjo įsigyti ir E.Strasevičiui.
Portalo duomenimis, laikotarpiu nuo 2020 metų rugsėjo iki 2021 metų liepos Dž.Butkutės vyras, turėdamas neužpildytus receptinius blankus, patvirtintus gydytojo A.Stučinsko antspaudu bei parašu, medikamentus neteisėtai Kauno vaistinėse įsigijo ne mažiau kaip 25 kartus.
Vis dėlto, tyrėju įsitikinimu, jis neturėjo tikslo įsigytų vaistų platinti.
Prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad su receptu, ant kurio buvo A.Stučinsko parašas ir antspaudas, kartą psichotropinius vaistus pirko ir pati Dž.Butkutė. Bet kadangi tai buvo vienkartinis epizodas, ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo nutrauktas pagal neatskleidžiamo asmens, turinčio tam tinkančią reputaciją, laidavimą.
Kaltas alkoholis
Ketvirtadienį Kauno apygardos teismas kaltu pripažino ir patį receptus neteisėtai išrašinėjusį gydytoją, kuris praeityje jau buvo teistas, teistumas dar nėra išnykęs.
A.Stučinskui skirta subendrinta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas dvejų metų laikotarpiui. Skirta ir 1700 eurų bauda.
Medikas negali išvykti iš gyvenamosios vietos, miesto be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas, jis privalo dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Teisminio proceso metu net 42 kartus tikrus dokumentus klastojęs bei 36 kartus padėjęs ne gydymo tikslais įsigyti psichotropinių medžiagų įvairiems asmenims A.Stučinskas pripažino savo kaltę, davė išsamius parodymus, gailėjosi. Tai pripažinta atsakomybę lengvinančia atsakomybe.
Pats nuteistasis paaiškino, kad viską nulėmė besaikis alkoholio vartojimas, gydosi. Po šių nusikaltimų padarymo nėra duomenų, kad nuteistasis būtų daręs naujus nusikaltimus.
Nuteistasis taip pat teigė, kad įvairūs pažįstami prašydavo jo išrašyti receptus. Jis juos rašė dažniausiai prašančiųjų vardais, tačiau įrašydavo ir kitų žmonių vardus ir pavardes. Kartais duodavo ir neužpildytus, bet pasirašytus receptus su uždėtu antspaudu.
A.Stučinskas jau yra pensininkas. Teismas konstatavo, kad jo veiksmais jokia reali žala nebuvo padaryta, jis siekia pakeisti savo gyvenimo būdą.
Mediko visos padarytos nusikalstamos veikos pripažintos kaip vienas tęstinis nusikaltimas.
Atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės
Dar viena kaltinamoji šioje byloje – neteista ir dirbanti D.Šliažienė – atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir perduota be užstato laiduotojo atsakomybei vienerių metų laikotarpiui.
Ji buvo kaltinama tuo, kad sistemingai naudojo suklastotus dokumentus, turėdama tikslą neteisėtai įsigyti vaistinių preparatų ir psichotropinių medžiagų savo vartojimui. Moteris pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi.
Ketvirtasis kaltinamasis – neteistas, dirbantis V.Šliažas – taip pat atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą (be užstato) ir perduotas laiduotojui vienerių metų laikotarpiui.
Jis buvo kaltinamas tuo, kad, įgijęs suklastotus receptus, neteisėtai įgijo psichotropinių vaistų, tokiu būdu, veikdamas kartu su A.Stučinsku, disponavo suklastotais dokumentais – juos panaudojo bei, neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai disponavo (įgijo) didelius psichotropinių medžiagų kiekius. Savo kaltę jis teisme pripažino.
Teismas pripažino, kad jie nebuvo nusikaltimų iniciatoriai, jų nusikalstamais veiksmais turtinė žala nebuvo padaryta. Manoma, kad ateityje jie nenusikals.
Šis nuosprendis dar neįsiteisėjo, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
15min primena, kad E.Strasevičius buvo teistas ir anksčiau (1988 m.) – už apiplėšimą 14-kai metų jis sėdo už grotų. Vėliau vyras džiaugėsi pasikeitęs.