E.Johnas Vatikaną kaltina veidmainyste: papiktino nepritarimas tos pačios lyties asmenų santuokai

Eltonas Johnas su vyru Davidu Furnishu / „Vida Press“ nuotr.
Eltonas Johnas su vyru Davidu Furnishu / „Vida Press“ nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-03-16 18:13
AA

Vatikanui pirmadienį paskelbus, kad Katalikų Bažnyčia negali laiminti tos pačios lyties asmenų sąjungų, nes Dievas „negali laiminti nuodėmės“, į tokį pareiškimą sureagavo muzikos žvaigždė Eltonas Johnas. Vatikaną muzikantas apkaltino veidmainyste.

Popiežiui pavaldi Šventojo Sosto Tikėjimo mokymo kongregacija kovo 15-ąją paskelbė oficialų atsakymą į klausimą, ar katalikų dvasininkai gali laiminti tos pačios lyties asmenų sudaromas sąjungas.

Neigiamas atsakymas buvo pateiktas dviejų puslapių aiškinamajame dokumente, paskelbtame septyniomis kalbomis. Dokumentas paviešintas su popiežiaus Pranciškaus žinia ir sutikimu.

Eltonas Johnas

Į štai tokį Vatikano pareiškimą socialiniuose tinkluose sureagavo muzikos garsenybė Eltonas Johnas. „Twitter“ tinkle Katalikų Bažnyčios valdymo institucijas jis apkaltino apsimetinėjimu ir iškėlė viešą klausimą.

„Kaip Vatikanas gali atsisakyti palaiminti gėjų santuokas, nes jos – nuodėmė ir tuo pačiu metu sėkmingai pelnytis iš milijoninių investicijų į filmą Rocketman, kuriame pasakojama kaip suradau laimę santuokoje su Davidu?“ – rašė Eltonas Johnas.

E.Johno minėtoje kino juostoje rodomi skirtingi jo karjeros etapai ir apkalbama pažintis su gyvenimo meile Davidu Furnishu. Du vyrai santuokoje gyvena nuo 2014-ųjų, augina vaikus.

Užsienio žiniasklaida informuoja, kad galimai filmui „Rocketman“ Vatikanas skyrė daugiau nei 1 mln. eurų.

Filmo „Rocketman“ plakatas

Tos pačios lyties asmenų sąjungos „nėra dieviško plano dalis“

Vatikanas laikosi pozicijos, kad su homoseksualiais asmenimis turi būti elgiamasi oriai ir pagarbiai, tačiau homoseksualūs aktai yra „netvarkingi pačia savo prigimtimi“. Pagal krikščioniškąjį mokymą santuoka tarp vyro ir moters yra dieviško plano dalis ir skirta naujai gyvybei sukurti.

Anot anksčiau minėto dokumento, tos pačios lyties asmenų sąjungos nėra dieviško plano dalis, todėl negali būti laiminamos Bažnyčios. „Pozityvių elementų, kurie patys savaime yra vertintini ir sveikintini, egzistavimas tokiuose santykiuose negali pateisinti šių santykių ir paversti jų legitimiu bažnytinio palaiminimo subjektu, nes šie pozityvūs elementai neatsiejami nuo sąjungos, nenustatytos pagal Kūrėjo planą, konteksto“, – rašoma aiškinamajame dokumente.

Dievas „nelaimina ir negali laiminti nuodėmės: jis laimina nuodėmingą žmogų, kad šis pripažintų, jog yra jo meilės plano dalis, ir leistųsi jo pakeičiamas“, priduriama jame. Pranciškus pasisakė už tai, kad tos pačios lyties asmenų poroms būti užtikrinta tokia pat teisinė apsauga kaip heteroseksualioms poroms, tačiau civilinėje srityje, bet ne Bažnyčioje.

Šią poziciją pontifikas išsakė 2019 metų gegužę per interviu Meksikos transliuotojui „Televisa“, tačiau jo komentarai šiuo klausimu buvo iškirpti Vatikano. Iškirptos interviu ištraukos girdimos pernai pasirodžiusioje dokumentinėje juostoje „Pranciškus“.