E.Redko – apie savo ir vyro Asi kalėdines tradicijas, pensijos planą ir kodėl neturi eglutės

Evgenya Redko ir Asi Yehuda / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dainininkė Evgenya Redko ir jos vyras muzikantas Asi Yehuda kasmet Kalėdas švenčia šeimos rate. Anot atlikėjos, šis laikotarpis ir yra apie buvimą kartu bei laiką svarbiausiems. Tiesa, vietoj eglutės Evgenya puošia... kaktusą.

Evgenyos Redko šeimoje – dvi skirtingos kultūros, kadangi atlikėjas vyras Asi Yehuda yra žydų kilmės. Vis dėlto poros šventės būna tokios, kaip kaip ir visų čia, Lietuvoje, švenčiančių žmonių.

„Mes Kalėdas prisijaukinome kaip šventę. Dažniausiai grįžtu į Kauną ir švenčiu su mama, nes vis tiek geriausia jas švęsti namuose. Daug esu buvusi ir gyvenusi užsienyje, ir visada per Kalėdas būdavo toks jausmas, kad reikia grįžti namo ir būti kartu. Mama gal tik kokį kartą buvo pas mus atvažiavusi, šiaip visada mes vykstame į Kauną, – laidoje „ŽMONĖS svečiuose“ pasakojo E.Redko. – Būname kartu, silkė pataluose irgi būna kartu su mumis. Šiemet sesė išvažiavusi studijuoti į Graikiją, tai jos nebuvo, mūsų vis mažėja ir mažėja.“

Evgenya Redko ir Asi Yehuda / Asmeninio archyvo nuotr.

Žydų kultūroje yra kita panašiu metu kaip Kalėdos vykstanti šventė – Chanuka. Todėl Evgenya ir Asi stengiasi paminėti ir ją.

„Kiekvienais metais prašau, kad Asi atneštų žvakidę menorą. Joje yra septynios žvakės, kiekvieną dieną reikia uždegti po vieną papildomą.

Kažkada buvome nusipirkę labai gražią Izraelyje, bet palikome ir niekaip nebeatgavome. Bet jis randa būdų, kaip jas gauti, ir čia, Lietuvoje. Chanuką tik paminime, šiaip švenčiame Kalėdas“, – sakė pašnekovė.

Nors daugumai yra įprasta per gražiausias metų šventes puošti eglę, Evgenya jau ne pirmi metai nebesilaiko šios tradicijos ir vietoje medžio puošia savo mylimą gėlę kaktusą.

„Man atrodo visai prikolas pasipuošti savo kaktusą. Su eglutėmis reikia dirbti. O paskui jas gaila išmesti, nors žinau, kad galima ir atiduoti į medelynus. Bet jau kelinti metai yra puoštas kaktusas“, – pasakojo moteris.

Evgenyos Redko kalėdinis kaktusas / Asmeninio archyvo nuotr.

E.Redko tikino, kad didelio dėmesio dekoracijoms neskiria.

„Prieš kelerius metus buvau nusipirkusi papuošimus, padarytus iš šiaudų. Labai gražiai ir organiškai jie atrodo. Man patinka. Kiekvienais metais neperku ko nors naujo, esu žmogus, mėgstantis gyventi tvariau. Pasipuošiu kaktusą, pasileidžiu kalėdinės muzikos, įsipilu vynuko ir smagu“, – juokėsi dainininkė.

Evgenya Redko / Asmeninio archyvo nuotr.

Kasmet atlikėjos šeima keičiasi dovanomis. Evgenya atskleidė, ką labiausiai vertina ir ką mėgsta dovanoti kitiems.

„Stengiuosi ką nors paruošti pati. Esu gaminusi kiekvienam po papuošalą, bet tai – ilgai trunkantis procesas. Tai pernai nebespėjau, šiemet jau irgi. Reikės kažką sugalvoti – iškepti ar padaryti ką nors savo. Atrodo, visi visko tiek daug turi. Nesakau, kad kažkaip yra teisingai ar ne, kiekvienas daro savaip. Visi pagal save, pagal savo nuojautą, kaip jam yra geriau būti šeimoje ir keistis dovanomis“, – tikino muzikantė.

Evgenyos Redko klipo filmavimo akimirka / Dominyko Valiagos nuotr.

Evgenya anksčiau užsiėmė juvelyrika. Gamino auskarus, žiedus, pakabukus, apyrankes, lankė kelių mėnesių kursus. Jos pensijos planas, kaip pati patikino, yra sugrįžti į šią sritį.

„Anksčiau, kai neužsiimdavau juvelyrika iš tauriųjų metalų, tai pindavau visokius papuošalus. Be to, esu ir granolų padariusi per Kalėdas. Man visada turi būti tas, kad turiu įdėti savo laiko ir savęs į dovanas. Nuo širdies ir truputį su charakteriu.

Ir man pačiai labai faina gauti paties darytas dovanas. Pernai sesė padovanojo šokoladines bombas, kurias reikia įdėti į karštą pieną, su chai prieskoniais, kurie ištirpsta piene ir būna labai skanu. Mėnesį po Kalėdų gėriau tą šokoladą“, – šypsojosi dainų kūrėja.

Šių švenčių proga Evgenya palinkėtų ramybės, daugiau buvimo šeimoje, meilės ir įkvėpimo toliau kurti.

Laida „ŽMONĖS svečiuose“ su Evgenya Redko:

„ŽMONĖS svečiuose“ Evgenya Redko (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau