Edita ir Darjušas Lavrinovičiai vyresnėlį Titą palydėjo į naują etapą: „Laukia sunkus pasirinkimas“

Darjušas Lavrinovičius su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Darjušas Lavrinovičius su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Jūratė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2024-06-13 06:07
AA

Buvusio krepšininko Darjušo Lavrinovičiaus ir jo žmonos Editos šeimoje – malonūs pokyčiai. Vyriausias judviejų sūnus Titas ką tik užvėrė mokyklos duris ir pradėjo kurti savarankišką gyvenimą. Darjušas Žmonės.lt atskleidė būsimus vyresnėlio planus ir įvertino jo galimybes tapti profesionaliu krepšininku.

Vyriausias Editos ir Darjušo Lavrinovičių sūnus Titas žengė į naują etapą. Birželio 8-ąją aštuoniolikmetis vaikinas užvėrė Tarptautinės Amerikos mokyklos duris ir po truputi pradėjo kabintis į savarankišką suaugusio žmogaus gyvenimą. D.Lavrinovičius juokauja, kad sūnų užjaučia – teks priimti vyriškus sprendimus.

„Gaila sūnaus, į vyrų gyvenimą jau žengia ir nebebus taip paprasta kaip buvo – tik iš mokyklos ir į ją. Prasidės rimtesni iššūkiai, reikės daugiau savarankiškumo. Turės pasirinkti savo kelią, nuspręsti, ką veiks toliau“, – su šypsena kalba Darjušas.

Darjušas Lavrinovičius su sūnumi Titu / Asmeninio archyvo nuotr.

O Edita Lavrinovič sako kol kas dar sunkiai suprantanti, kad tam tikras sūnaus gyvenimo etapas jau baigėsi. Tikriausiai suvokimas ateis tik rudenį, kuomet Titas pakels sparnus iš tėvų namų.

„Šiek tiek dar sunkoka suprasti, kad dabar galbūt ne taip dažnai matysiu vaiką. Kol kas jis dar su mumis, o rugsėjį, kuomet jis pasirinks savo kelią, labiau pasijaus, kad mokyklos etapas baigėsi. Tikriausiai tada ir ateis visos emocijos, susidėlios mintys apie pasikeitimus“, – Žmonės.lt pasakoja E.Lavrinovič.

Pasiteiravus, kokie mokslai Titui sekėsi geriausiai, Darjušas pasidžiaugia, jog sūnus buvo gabus visose srityse. Nepraleisdamas progos pajuokauti, pabrėžia, kad geri akademiniai rezultatai paveldėti iš žmonos Editos.

„Jis gabus visose srityse ir labai atsakingas moksluose. Mokyklą baigė su labai gerais pažymiais. Labai džiaugiuosi, kad iš žmonos perėmė tokius gerus genus“, – juokiasi buvęs krepšininkas.

Editos ir Darjušo Lavrinovičius sūnaus Tito mokyklos baigimas (5 nuotr.)
Asmeninio archyvo nuotr.
+2

Prakalbus apie genus, kalba natūraliai pasisuka apie krepšinį. Ar Titas galėtų sekti tėvo pėdomis ir tapti profesionaliu krepšininku? Darjušo teigimu, tokių vilčių tikrai yra.

„Jis žaidžia krepšinį, turi gerus duomenis ir jam labai patinka. Žiūrėsim, kaip čia bus. Viskas labai priklausys nuo jo paties – norės jis sieti ateitį su tuo, ar ne. Bet potencialą krepšinio srityje jis tikrai turi. Aš apskritai sakau, kad jam sunkiau nei man, nes aš visada žinojau, kad būsiu krepšininkas ir to siekiau, o jis turi daugiau pasirinkimo. Gali ir kažkurioje mokslų srityje tobulėti, ir turi dar krepšinį. Jam bus sunkus pasirinkimas“, – teigia D.Lavrinovičius.

Darjušas Lavrinovičius su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

Žinomas vyras pasakoja, jog vyresnėlis jau gavo kelis universitetų pasiūlymus studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau šiuo metu nemažą laiko dalį skiria būtent treniruotėms.

„Jis turi keletą sričių, kuriose norėtų save matyt, bet šiuo metu labai daug pastangų deda ir į krepšinį. Titas norėtų išvažiuoti į Ameriką studijuoti, nes ten turi kelis gerus pasiūlymus iš universitetų. Duodam jam pilną laisvę pasirinkti, ką veikti toliau. Mes visada jam sakome, kad išsirinkti jis turi pats, nes mes, kaip tėvai, tiesiog norime jį matyti laimingą“, – Žmonės.lt teigia Darjušas.

Titas baigė Tarptautinę Amerikos mokyklą, todėl sieti ateitį su tuo kraštu atrodo natūralu. Tiesa, Darjušas prasitaria, kad leidžiant sūnų į šią mokymosi įstaigą tikrai neturėjo tikslo, jog vaikui būtina mastyti apie gyvenimą už Atlanto.

Darjušas Lavrinovičius su vaikais / Asmeninio archyvo nuotr.

„Amerika niekada nebuvo pagrindinis tikslas. Leidžiant jį į mokyklą dar nežinojome, kokie bus jo gabumai moksluose ir krepšinyje. Paprasčiausiai turėjom galimybes leisti vaiką į vieną iš geriausių mokyklų. Žmona tikėjo šia mokykla ir tikrai nesigailime, kad ten jį leidom, nes visi mūsų vaikai ten besimokydami atrodo labai motyvuoti moksluose“, – patikino pašnekovas.

Kalbėdamas apie sūnų, Darjušas prisiminė ir savo vaikystę. Jis prisimena, kad tėvai jį spaudė mokytis, o šis visada svajojo tik apie krepšininko karjerą, o štai Titui teko priminti, kad be knygų reikia pasidžiaugti ir paprastais vaikystės malonumais.

„Paradoksas, nes mano tėvai labai norėjo, kad aš mokyčiausi, o aš iš mokyklos atbėgęs numesdavau kuprinę ir lėkdavau žaisti krepšinį arba futbolą. O mano sūnus atvirkščiai. Man net tekdavo kartais sakyti, kad gal pailsėk nuo tų mokslų, nes jis tikrai daug skaitydavo ir mokėsi, atrodė, kad perdegs smegenėlės. Aš vis stebėdavausi, iš kur pas jį toks užsidegimas mokslams ir atsakingumas. Tikrai reikėjo stabdyti ir priminti, kad turi pasidžiaugti, ir vaikystės laikotarpiu“, – pasidžiaugė Darjušas.

Darjušas Lavrinovičius su sūnumi Titu / Asmeninio archyvo nuotr.

Buvęs krepšininkas atvirauja, kad per visus dvyliktą mokykloje praleistų metų negavo nei vieno nusiskundimo dėl sūnaus Tito. Sūnus vietoje šunybių rimtai krimto mokslus ir mokyklą baigė su pagyrimu.

„Titas visus egzaminus išlaikė dar gegužės mėnesį, nes Amerikos mokykloje jie mokosi pagal kitokią programą. Jam viskas puikiai pavyko, rezultatais patenkintas ir atestatą atsiėmė su pagyrimo raštais“, – džiaugsmo neslepia ir Tito mama Edita.

Pasiteiravus, kokius tėviškus patarimus galėtų duoti ką tik mokyklą baigusiam sūnui, D.Lavrinovičius patikino, kad Titas yra labai motyvuotas ir išmintingas vaikas, todėl patarimų dėl ateities jam neprireikia. Tiesa, aštuoniolikmečiui dar teks suprasti, kad jo pečius užgulė dar daugiau atsakomybių.

Edita Lavrinovič su sūnumi Titu / Asmeninio archyvo nuotr.

„Nepasakyčiau, kad jis jau savarankiškas gyvenime, nes dar savęs neišlaiko, vienam jam dar irgi neteko pagyventi, bet viskas prieš akis. Tas etapas jam ateina dabar. Tikriausiai kiekvienas vaikas nori kuo greičiau užaugti ir galvoja, kad užaugus bus lengviau, nes galės pats užsidirbti bei skirti pinigus tam, kam įsigeidžia. Tai tas jaučiasi ir pas jį, bet dar sunkiai suvokia, kad tas etapas nėra lengvas. O ypač pradžioje, kuomet reikia dar save atrasti ir realizuoti… Žiūrėsime, kaip viskas bus, bet mes tikrai didžiuojamės juo“, – meiliai apie sūnų atsiliepia Darjušas.

Laimingas tėvas giria sūnų ir tikina, kad šis jau dabar daugybėje sričių jį pranoko. O kalbant apie galimą Tito krepšinio karjerą patikina, kad nors tokia galimybė jam tikrai yra, viskas priklausys nuo jo gebėjimo kontroliuoti save. Juk sportininko gyvenimas nėra tik nuolatiniai laimėjimai, reikia nemažai ir paaukoti.

„Galimybės turi kiekvienas kažkiek gabesnis ar turintis gerus duomenis, bet ne kiekvienas tampa krepšininku, nes šis darbas yra sunkus ir priverčiantis gyvenime paaukoti labai daug dalykų, o ypač paauglystės metu, kuomet žmonės nori linksmybių, kelionių ar atostogų. Jeigu jis sugebės save nuteikti, sukontroliuoti ir siekti tos svajonės – jis tą turės. O jei pasiduos žemiškoms silpnybėms, tai čia irgi bus jo pasirinkimas – eiti lengvesniu, ar sunkesniu keliu. Tėvai to jau tikrai negali nuspėti ar sukontroliuoti. Vienintelis mūsų kontroliavimas gali būti tik pačių elgesio pavyzdys, kuriuo galime parodyti, kaip reikia elgtis, jei nori kažko pasiekti, o ar jis tą priims – priklausys nuo jo pasirinkimų“, – Žmonės.lt pasakoja Darjušas.

Dažnai vaikams sekant tėvų pėdomis atsiranda įvairūs palyginimai. Darjušas patikina, kad dabar krepšinio pasaulis yra visai kitoks, todėl net pats nėra tikras, ar jam būtų pasisekę su dabartiniais tempais, greičiais ir profesionalumu. Sūnų teigia auginantis taip, kad jokia kritika neužkirstų kelio jam pasirinkti to, ko iš tikrųjų geidžia širdis.

Darjušas Lavrinovičius su sūnumi Titu / Asmeninio albumo nuotr.

„Kažkiek baimės dėl nuolatinio lyginimo yra, bet aš visada sakau, kad lyginant ar kritikuojant labiau atsispindi pačių komentatorių mastymas. O aš Titui visada sakau, kad čia tavo gyvenimas ir jei tu pasirinksi, nesvarbu ar būsi geresnis, ar blogesnis už tėvą, tai nekeis jokios esmės ir prasmės, nes turi rinktis tą kelią, kuriame matai save. Tokį požiūrį aš jam visada bandau skiepyti, o šiaip jis ir taip jau daugumoje sričių yra geresnis už mane. Nereikia visko matuoti tik pagal krepšinį, nes nevisi gali būti krepšininkais. Mano era jau praeityje. Pagal tai, koks aš tada buvau krepšininkas, gal dabar juo net nebūčiau. Keičiasi ir pats krepšinis, profesionalumas, greičiai, krūviai…. Daug dalykų pasikeitė, todėl anų laikų tikrai negalime lyginti su dabartiniais. Įvairių kalbų bus visą gyvenimą, o jei žmonės apie tave kalba, reiškia tu eini priekyje, o jie iš galo. Mes kuriame savo gyvenimus, o jie savo. Kažkas pakomentavo ir gal rytoj jau neatsimins tavęs, ir jūsų niekada keliai nebesusitiks, todėl neverta imti visko į galvą“, – Žmonės.lt sako Darjušas Lavrinovičius.