Elegantiškiausias piknikas sostinėje: „Vakarienė baltai“ subūrė šimtus pasipuošusių iškylautojų

Agnė Gudonavičiūtė ir Gabrielė Račaitytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Gudonavičiūtė ir Gabrielė Račaitytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-29 19:50
AA

Paskutinį liepos penktadienio vakarą jau trečius metus iš eilės Vilniuje vyko „Vakarienė baltai“. Šimtai baltais drabužiais pasidabinusių vilniečių sostinės centre prisijungė prie elegantiško pikniko, pasaulyje žinomo kaip „Diner en Blanc“.

Bene daugiausiai žavesio šiai šventei kasmet teikianti paslaptis – jos vieta. Iki pat liepos 29-osios šventės organizatoriai apie veiksmo vietą atskleidė tik vieną faktą, kad piknikas bus surengtas miesto centre.

Tad iki „Vakarienės baltai“ pradžios penktadienio vakarą dalyviai nežinojo tikslios renginio vietos.

„Vakarienės baltai“ akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tik po 18 valandos sulaukę žinutės ir pajudėję iš skirtingų taškų sostinės centre, visi susitiko prie Karaliaus Mindaugo paminklo, šalia Lietuvos nacionalinio muziejaus. Čia ir vyko elegantiškoji iškyla.

Pasigirdus pirmiesiems muzikos akordams, 19 valandą visi tradiciškai pakėlė baltas servetėles – paskelbta „Vakarienės baltai“ pradžia.

Gausybė svečių mėgavosi atsineštais užkandžiais, gėrimais, pašnekesiais su draugais ir gyva muzika.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Vakarienė baltai“ į iškylą Vilniaus centre išviliojo ir garsenybes

Šventėje norintys dalyvauti svečiai turėjo laikytis privalomų „Vakarienė baltai“ taisyklių.

Kartu su savimi atsinešti stalą, dvi kėdes, iškylai skirtą krepšį, kuriame būtų kokybiški įrankiai ir stikliniai indai. Taip pat dėvėti baltus elegantiškus drabužius – organizatoriai prašė svečių pasipuošti originaliai ir skoningai.

„Vakarienės baltai“ akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šventės taisyklių paisė visi – šimtai susirinkusiųjų demonstravo baltą stilių. Pasipuošę iškylos dalyviai apgalvojo kiekvieną savo įvaizdžio detalę: moterys į plaukus segėsi baltas gėles, žavėjo subtiliomis skrybėlaitėmis.

Sostinės centre iškylavo ir dainininkas Vytautas Šiškauskas, treneris Jeanas Claude'as Edorhas, Liucina Rimgailė, Dainė Baumilė, Sergejus Troščenkovas, Vidmantė Martikonytė–Medišauskienė ir daugelis kitų.

Vakarienės dalyviams dainavo Karina Krysko-Skambinė.

Sostinėje trečią kartą surengtas piknikas „Vakarienė baltai“ (73 nuotr.)
+67

Elegantiška šventė kilo iš Prancūzijos, ten „Vakarienė baltai“ organizuojama jau 28-erius metus.

„Vakarienės baltai“ akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Gražiausias Paryžiaus vietas staiga, be perspėjimo, užpildo virtuvės įrankių kaukšėjimas, audinio ošimas ir šaunamo šampano garsas. Jeigu aš turėčiau kelias žodžiais nusakyti kas yra „Vakarienė baltai“, pasakyčiau, kad tai yra aistros maistui išraiška, laisvės troškimas ir prancūzų rafinuotumas“, – taip ypatingą šventės atmosferą nusako Prancūzų instituto direktorius Fredericas Bellido.

Šios šventės iniciatorė ir organizatorė Dovilė Butkienė sako, kad didžiausią paskatinimą surengti „Diner en Blanc“ Vilniuje kėlė ypatingi kitų šalių pavyzdžiai.

„Vakarienės baltai“ akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Pirmą kartą renginį pamačiau nuotraukose, jose atsispindėjo bendruomeniškumo, tarptautiškumo, laisvės, elegancijos dvasia. Norėjosi kažką panašaus matyti savo šalyje. Gal daugiau nei penkis metus apie tai galvojau, kol vieną dieną pamačiau, kad renginys tapo tarptautiniu ir kasmet prie jo idėjos prisijungia vis daugiau miestų. Labai džiaugiamės, kad pavyko gauti frančizę ir galime puošti miestą balta, elegentiška švente“, – sako D.Butkienė.

Renginio organizatorė Valda Lukošiūtė įvardija, jos nuomone, žavingiausias šventės tradicijas, kurios akimirksniu pavergia žmonių širdis ir paskatina kitais metais sugrįžti ir vėl: „Pasaulyje „Vakarienė baltai“ švenčiama daugiau nei 20 metų, Lietuvoje tik trečius, bet tai rodo, kad ši šventė ilgainiui tampa tradicija. Vieną vasaros vakarą lietuviai mielai paskiria baltai spalvai, šypsenoms ir puikiai bičiulių kompanijai. Dabar jau nebeįsivaizduoju vasaros be „Dîner en Blanc“.