Elizabeth II laidotuvėse dalyvavęs G.Nausėda: Lietuva prisimins karalienę kaip mylinčią žmones

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė pagerbė karalienės Elizabeth II atminimą Vestminsterio menėje / Annabel Moeller nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė pagerbė karalienės Elizabeth II atminimą Vestminsterio menėje / Annabel Moeller nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Lietuva prisimins karalienę Elizabeth II nuoširdžią ir mylinčią žmones, sako Jungtinės Karalystės ilgametės monarchės laidotuvėse pirmadienį dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuva prisimins Karalienę Elizabeth II tokią, kokią matėme ją 2006-aisiais per vizitą mūsų šalyje – nuoširdžią ir mylinčią žmones“, – Prezidentūros paskelbtame pranešime cituojamas Lietuvos vadovas.

Pasak G.Nausėdos, Elizabeth II įspūdingi 70 vadovavimo metų buvo tam tikra stabilumo konstanta. „Nepamiršime ir tvirto vertybinio pamato, kuriuo Karalienė rėmėsi vertindama pasaulio įvykius“, – pažymi prezidentas.

Prezidentą Anglijos karalienės laidotuvėse lydėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

G.Nausėda taip pat pabrėžia, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra šalys bendramintės, kurios ir toliau dirbs savo žmonių gerovei, įveikdamos transatlantinei erdvei kylančius saugumo iššūkius ir grėsmes.

Britų karalienė Elizabeth II mirė rugsėjo 8 dieną Balmoralyje, eidama 97-uosius. Jos įpėdiniu tapo vyriausias sūnus Charlesas, sostą perėmęs iš karto po karalienės mirties ir tapęs karaliumi Charlesu III.

Karalienė Elizabeth II į sostą atsisėdo 1952-aisiais, būdama vos 25 metų. Ji iš karto įsiliejo į pasaulinę sceną, kurioje dominavo tokie politiniai veikėjai kaip kinų Mao Zedongas, Sovietų Sąjungos lyderis Josifas Stalinas ir JAV prezidentas Dwightas D.Eisenhoweris.

70 metų trukęs monarchės valdymas aprėpė dviejų amžių sandūrą, kai vyko didžiuliai socialiniai, politiniai ir technologiniai sukrėtimai.