Erika Vitulskienė – apie darbą su vyru Merūnu: „Ne kartą norėjosi viską mesti“

Erika ir Merūnas Vitulskiai
Erika ir Merūnas Vitulskiai
Justė Juškevičiūtė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-07-28 08:02
AA

Prieš 15 metų į muzikos industriją įžengusio Merūno Vitulskio balsas šiandien skamba tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio scenose. Visgi už svaiginančios atlikėjo ir operos solisto sėkmės stovi ne tik įspūdingas talentas, bet ir atkakli žmona Erika Vitulskienė, jau dvylika metų dirbanti jo vadybininke. Moteris nusijuokia – po tokio ilgo darbo kartu stažo jokie iššūkiai nebaisūs.

Dainininkas M.Vitulskis su žmona drabužių kūrėja, verslininke E.Vitulskiene kartu ir buityje, ir darbe. Du sūnus auginanti viena gražiausių pramogų pasaulio porų kartu skaičiuoja jau 18 metus. Erika juokiasi, kad sunku suvokti, jog taip greitai bėga metai.

Wow, per tiek metų aš iš moters-tanko virtau tiesiog moterimi, o Merūnas pametė savo vėjavaikiškumą“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt kvatoja E.Vitulskienė. Ji priduria, kad gyvenimą ir asmenybę keičiančių pamokų dirbant kartu išties nestigo.

Atėjo ir pasakė: „Tu būsi mano vadybininke“

E.Vitulskienė skaičiuoja, kad su M.Vitulskiu pradėjo dirbti prieš dvylika metų. Tuomet ji pakeitė prodiuserius ir vadybininkus, besirūpinančius „Kelio į žvaigždes 2“ atlikėjų karjeromis.

„Kai Merūnas buvo realybės šou, aš studijavau vadybą. Visada norėjau būti vadybininke, tik labiau linkau į marketingą. Taip jau išėjo, kad Merūnas, pradirbęs trejus metus su savo vadybininku, pradėjo ieškoti naujo. Kartą jis atėjo pas mane ir pasakė: „Tu būsi mano vadybininke“. Aš iš pradžių jam sakiau: „Tikrai ne. Jau su kuo, su kuo, bet su tavimi tikrai nedirbsiu“, – juokdamasi dalijasi pašnekovė.

„Buvau įsitikinusi, kad porai nėra ko kartu dirbi, o mes dar ir viską skirtingai matome. Būna, kad grįžę iš kelionės žmonėms pasakojame savo įspūdžius, o jie juokiasi, nes atrodo, jog buvome skirtingose atostogose. Visai kiti rakursai, tad buvau labai skeptiška darbo kartu atžvilgiu“, – portalui Žmonės.lt pasakoja E.Vitulskienė.

Merūnas ir Erika Vitulskiai / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr

Vis dėlto laikui bėgant E.Vitulskienei Merūno idėja pradėjo atrodyti ne tokia jau ir bloga. „Pradėjau mąstyti, kad tai – labai logiška. Honorarų nereikia dalintis, viskas eina į vieną biudžetą, o ir pasitikime vienas kitu. Juk dažniausiai visi ginčai tarp vadybininkų ir atlikėjų kyla dėl pasitikėjimo“, – su portalu Žmonės.lt mintimis dalijasi ji.

Paklausta, ar nebuvo sunku įsilieti į intrigų kupiną pramogų pasaulį, Erika nė nesusimąsčiusi atšauna – patirties jau buvo sukaupusi.

„Aš žinojau, ką darau. Tuo labiau, kad visada buvau su Merūnu, stebėjau, kaip jis dirba su savo vadybininku ir galvojau, ką daryčiau kitaip. Iš tiesų, man tai buvo savotiška praktika, tik netiesiogiai. Įsivaizduokite, Merūnas pirmus tris metus po „Kelio į žvaigždes 2“ kiekvieną dieną turėjo po du ar tris koncertus, o aš visur būdavau kartu. Buvau ir nemokama asistentė ir iki garsisto teko pabėgioti... Patirties tikrai susikaupė, tad nieko nebijojau“, – šypsosi ji.

„Ogmios mieste“ atidaryti Erikos Vitulskienės mados namai

Darbas kartu leido vienas kitą pažinti

E.Vitulskienė atvirauja, kad 12 metų besitęsiantis darbas su Merūnu leido vienas kitą dar geriau pažinti.

„Kai pradėjome kartu dirbti, Merūną pamačiau visai kitomis spalvomis. Pamačiau, koks jis užsispyręs, bet tuo pačiu ir koks kūrybingas! Tiesa, abu keitėmės. Pavyzdžiui, per tuos metus dingo jo vėjavaikiškumas. Seniau būdavo, kad jau išvarė į koncertą ir kažką pamiršo. Dabar to nėra. Be to, abu išmokome dirbti komandoje“, – dalijasi Erika.

Tiesa, čia E.Vitulskienė priduria, kad nuomonės nesutapimų tikrai būna, tačiau tai normalu. „Visko būna. Būna sunkių akimirkų, būna iššūkių, nes juk ir šeimoje, ir darbe kartu. Bet nors ir kelia sunkumų mūsų asmenybės skirtumai, mes vienas kitą papildome, esame puiki komanda“, – sako ji.

Racionalia ir konkrečia save vadinanti Erika juokiasi, kad Merūnas – labai meniškas, tad ne kartą teko ir jo svajones apkarpyti.

„Kartais, kai jau pasvajoja, tai man tenka jį leisti ant žemės, – juokiasi ji. – Merūnas turi begalę planų, kurie, deja, ne visada yra įvykdomi, pasiekiami. Tuomet mes diskutuojame, kartais ginčijamės, net ir pasipykstame, bet randame kompromisą.“

Puikiais santykiais su sutuoktiniu besimėgaujanti E.Vitulskienė įsitikinusi – santuokai darbas kartu nepakenkia, jei išmoksti laisvalaikiu atsiriboti nuo darbinių reikalų.

Užkulisiuose – mažai romantikos

Dviejų sūnų mama E.Vitulskienė drąsiai gali būti vadinama viena veikliausių Lietuvos moterų, o kur dar mamiški reikalai. Erika pasakoja, kad dažnai vyro koncertiniais reikalais reikia rūpintis, kai išspręsti savieji – tiek šeimos, tiek savo vardo mados namų klausimai.

„Suguldome vaikus miegoti ir einame su Merūnu dėliotis planų. Žinoma, būna ir taip, kad per pertrauką tarp darbų susitinkame išgerti kavos ir kalbamės, dirbame“, – pasakoja ji.

Nors kai kuriems atlikėjų vadybininkų kasdienybė gali atrodyti labai romantiška, Erika bet kokias iliuzijas skuba išsklaidyti.

„Pačią sausiausią, tą organizacinę, koncertų dalį atlieka vadybininkas. Jį pasiekia visi pykčiai, visi nepasitenkinimai, o kur dar derybos. Čia reikia daug tikslumo. Iš tiesų, ta džiugi dalis, kai matai jau suorganizuotą pasirodymą, yra tik ledkalnio viršūnė“, – apie užkulisius pasakoja ji.

Erika Vitulskienė / Julijos Tamulevičiūtės nuotrauka

Vis dėlto, nors ir būna sunkių akimirkų, Erika sako šiandien besidžiaugianti, jog gali dirbti kartu su savo sutuoktiniu.

„Žinoma, per tuos 12 metų buvo visokių minčių, ne kartą norėjosi viską mesti, bet faktas yra toks, kad man patinka ši veikla, mane ji labai džiugina“, – portalui Žmonės.lt teigia pašnekovė.

Sėkmingai M.Vitulskio koncertine veikla besirūpinanti E.Vitulskienė sako, kad buvo sulaukusi ir prašymų padėti organizuoti koncertus kitiems atlikėjams. Vis dėlto Erika šypsosi – paroje ir taip per mažai laiko.

„Esu sulaukusi prašymų būti keleto atlikėjų vadybininke, bet aš žinau, kad neturėsiu tam laiko. Aš arba darau dalykus gerai, arba nedarau iš viso. Tuo labiau, kad dirbdama su Merūnu visada dirbau ir kitą darbą. Niekada nesu dirbusi vieno darbo, tad tenka dėliotis prioritetus“ – pokalbį užbaigia E.Vitulskienė.

Fotogalerija:

Erika Vitulskienė ir jos gyvenimo akimirkos (67 nuotr.)
+61