ES siūlo įvesti sankcijas Putino meilužei Alinai Kabajevai

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2001 m.) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2001 m.) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: Žmonės
2022-05-06 10:21
AA

Europos Sąjunga pasiūlė taikyti sankcijas buvusiai rusų gimnastei Alinai Kabajevai dėl jos vaidmens Kremliaus propagandoje ir glaudžių ryšių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rašoma dokumente, su kuriuo ketvirtadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Sankcijos A.Kabajevai numatytos šeštajame bloko sankcijų Rusijai už karą Ukrainoje pakete. 

Šį paketą, taip pat numatantį uždrausti rusiškos naftos importą, Europos Komisija trečiadienį pateikė patvirtinti 27 valstybėms narėms. Paketui priimti būtinas vienbalsis pritarimas. 

Vengrija, Slovakija ir kitos Rytų Europos šalys kol kas atsisako jam pritarti, reikalaudamos išimčių dėl rusiškos naftos embargo. 

Jei paketas bus patvirtintas, A.Kabajevai bus uždrausta atvykti į ES, taip pat bus įšaldytas jos turtas. 

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva / Scanpix nuotr.

Dokumente nurodoma, kad A.Kabajeva yra „National Media Group“ – kontroliuojančiosios bendrovės, turinčios beveik visų pagrindinių Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonių akcijų paketus, valdybos pirmininkė.   

Dokumente priduriama, kad buvusi gimnastė ir Valstybės Dūmos deputatė yra „glaudžiai susijusi su prezidentu Vladimiru Putinu“.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, A.Kabajeva yra V.Putino meilužė. Pirmą kartą apie tai buvo pranešta dar 2008 metais, nors tąsyk V.Putinas griežtai paneigė šią informaciją.  

Laikraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis amerikiečių pareigūnais, rašė, kad A.Kabajeva ir jos šeima praturtėjo dėl buvusios gimnastės ryšių su V.Putino artima aplinka. 

Straipsnyje remiantis slapta JAV žvalgybos informacija A.Kabajeva įvardijama kaip V.Putino turto gavėja.

Be A.Kabajevos, sankcijos taip pat numatytos trims valstybinės agentūros „Ria Novosti“ apžvalgininkams – už jų vaidmenį skleidžiant „vyriausybinę propagandą“ apie karą Ukrainoje. 

Į sankcionuojamų asmenų sąrašą jau anksčiau buvo numatyta įtraukti 58 žmones, tarp jų Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą patriarchą Kirilą, daug kariškių, įtariamų karo nusikaltimais Kyjivo priemiestyje Bučoje, taip pat Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmoną, dukterį ir sūnų.

Po 2014 metais Maskvos įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos ES sankcijos jau paveikė 1 091 fizinį asmenį ir 80 juridinių asmenų. 

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (14 nuotr.)
+8