Putino meilužė bijo sankcijų: A.Kabajeva valdė įmonių grupę, tačiau jos nuotrauka ir vardas iš ten dingo

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva / „Scanpix“, „Vida Press“ nuotr.
Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva / „Scanpix“, „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-08 00:31
AA

Šveicarijoje besislepianti Vladimiro Putino (69) meilužė, buvusi gimnastė Alina Kabajeva (38) vadovavo didžiausiai privačiai Rusijos žiniasklaidos įmonių grupei „National Media Group“ (NMG). Vis tik, baiminantis Vakarų sankcijų, jos nuotraukos ir vardas buvo staiga pašalinti iš įmonės interneto svetainės, rašo dailymail.co.uk.

Informacija apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino meilužę Aliną Kabajevą, vadovaujančią Rusijos žiniasklaidos imperijai „National Media Group“ (NMG), iš įmonės internetinės svetainės buvo netikėtai pašalinta. Tai įvyko pranešus, kad JAV taikys sankcijas V.Putino dukroms Katerinai Tichonovai ir Marijai Voroncovai.

Dailymail.co.uk rašo, kad A.Kabajevos nuotrauka ir vardas pašalinti siekiant išvengti sankcijų. Panaikinus šią informaciją, buvusią šalia kitų direktorių valdybos narių, NMG paliko tuščią vietą ir nepateikė jokio paaiškinimo.

Buvusi gimnastė valdybos pirmininkės pareigas ėjo nuo 2014 m., nors darbo patirties žiniasklaidoje ar verslo sektoriuje neturėjo.

Alinos Kabajevos nuotrauka „National Media Group“ internetinėje svetainėje / Ekrano nuotr.

Apie sankcijas Rusijai daug kalbėjo įkalintas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. Jis ragino Vakarus imtis veiksmų prieš galingą Kremliaus „propagandinę žiniasklaidą“.

A.Navalnas išskyrė A.Kabajevos valdomą žiniasklaidos grupę, teigdamas, kad ji greičiausiai priklauso pačiam V.Putinui. Jo meilužės atlyginimas buvo įvertintas beveik 8 milijonais svarų sterlingų (apie 9,6 mln. eur) per metus.

A.Navalnas iš kalėjimo skelbė: „Noriu priminti, kad „National Media Group“, kuriai iš šio melo aparato priklauso liūto dalis, priklauso Putinui asmeniškai, o jai formaliai vadovauja jo meilužė Alina Kabajeva.“

Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva / Scanpix nuotr.

„Reikia imtis ryžtingiausių priemonių, kad šių Gebelsų įpėdinių darbas būtų apsunkintas, pradedant visišku draudimu tiekti ir prižiūrėti įrangą, baigiant jų turto paieška Vakaruose ir vizų „juoduosiuose sąrašuose“, – tęsė opozicijos lyderis.

A.Navalnas tikino, kad tiek valstybinė, tiek privati prokremliška žiniasklaida – didelė galia. Ji daro įtaką vertinant V.Putino veiksmus kare prieš Ukrainą.

„Propagandistai kuria viešąją nuomonę, kuri ne tik leidžia Putinui daryti karo nusikaltimus, bet ir jų iš jo reikalauja, – sakė A.Navalnas. – Su karo iniciatoriais reikia elgtis kaip su karo nusikaltėliais“.

NMG žiniasklaidos bendrovė V.Putiną ir jo veiksmus stipriai palaiko.

Alina Kabajeva / Vida Press nuotr.

Žmonės.lt primena, kad, „Page Six“ šaltinių teigimu, Alina Kabajeva su keturiais jos ir V.Putino mažamečiais vaikais slapstosi Šveicarijoje.

„Kol Putinas puola Ukrainą, puola nekaltus jos piliečius ir sukelia pabėgėlių krizę, jo šeima yra įkurdinta privačiame ir labai saugiame namelyje kažkur Šveicarijoje. Bent jau kol kas“, – portalui „Page Six“ sakė šaltinis.

Pranešama, kad olimpinių žaidynių auksą laimėjusi gimnastė A.Kabajeva, kadaise praminta „lanksčiausia Rusijos moterimi“, su V.Putinu augina keturis vaikus, nors to žiniasklaidai pora niekada nepatvirtino. 

Šaltiniai teigia, kad jie turi 7 metų dukteris dvynes, kurios 2015-ųjų vasarį gimė netoli Lugano miesto, Šveicarijoje. Manoma, kad jie taip pat turi dar du sūnus.

„Alina su Putinu turi du berniukus ir dvynukes mergaites, kurie gimė Šveicarijoje“, – apie tariamus V.Putino vaikus su gimnaste A.Kabajeva kalbėjo šaltinis.

„Visi vaikai turi Šveicarijos pasus ir, manau, ji (Alina – red.past.) taip pat turi“, – pridūrė jis.

V.Putinas niekada neatsakinėjo į klausimus apie savo asmeninį gyvenimą. „Turiu privatų gyvenimą, į kurį neleidžiu kištis. Tai reikia gerbti“, – kartą pasakė jis.

„Visada neigiamai reaguodavau į tuos, kurie su savo ilgomis nosimis ir erotinėmis fantazijomis lenda į kitų gyvenimus“,  – pridūrė Rusijos prezidentas.

Kaip rašo „Page Six“, 2008 metais Rusijos laikraštis „Moskovsky Korrespondent“ paskelbė straipsnį, kuris pranešė, kad V.Putinas skiriasi su žmona Liudmila, nes šis neva ruošiasi vesti A.Kabajevą. Šias kalbas Kremlius greitai paneigė ir istoriją paskelbusio laikraščio redakcija buvo uždaryta.

A.Kabajeva yra viena daugiausiai apdovanojimų pelniusių gimnasčių ritminės gimnastikos istorijoje. Ji turi du olimpinius medalius, 14 pasaulio čempionato medalių ir 21 Europos čempionato medalį. Ji buvo praminta „lanksčiausia Rusijos moterimi“.

Vladimiro Putino meilužė Alina Kabajeva (10 nuotr.)
+4

Vladimiras Putinas iš pirmosios santuokos su buvusia stiuardese Liudmila Škrebneva turi dvi suaugusias dukras – Mariją (36) ir Kateriną (35). V.Putinas ir L.Škrebneva santuokoje praleido tris dešimtmečius. Pora skirtingais keliais pasuko 2013 metais.

Nors apie suaugusias dukras V.Putinas viešai nekalba, 2015 metais jis atskleidė keletą detalių: abi moterys yra baigusios universitetus Rusijoje ir kalba keliomis kalbomis.

Rusijos žiniasklaidos duomenimis, vyresnioji dukra Marija Voroncova yra endokrinologė ir vienos Rusijos medicinos tyrimų bendrovės bendraturtė. Jaunesnioji V.Putino dukra Katerina Tichonova yra mechanikos mokslų specialistė ir vadovauja Maskvos valstybinio universiteto Dirbtinio intelekto institutui, skelbia vietos žiniasklaida.

Vladimiras Putinas ir jo dukros Katerina Tichonova ir Marija Voroncova / „Scanpix“ nuotr. ir stopkadras

M.Voroncova ir K.Tichonovai Baltieji rūmai trečiadienį paskelbė sankcijas, padidindami spaudimą šalies ekonomikai ir jos elitui dėl invazijos į Ukrainą.

„Manome, kad daug Putino turto yra paslėpta pas šeimos narius, todėl ir taikomės sankcijomis į juos“, – žurnalistams sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas, turėdamas omenyje Kremliaus šeimininko suaugusias atžalas.