Eteriniai aliejai. Kaip veikia kūną ir sielą?
Nesvarbu, gyvenate kaime ar mieste, besikeičianti gamta mus veikia. Rudenį, kai atvėsta orai, mažėja šviesos ir šilumos, prasideda ne tik peršalimo ligų sezonas, bet ir sumažėja geros nuotaikos.
Idealu, jei ilsintis gamtai ir mes galėtume ilgėliau miegoti, mažiau dirbti ir mėgautis šaltojo sezono ramybe – panašiai, kaip kažkada mūsų protėviai. Deja, rudenį gyvenimas ima skrieti dar greičiau: prasideda vaikų mokslo metai, atostogų sezonas jau praeityje, o darbų nei biure, nei namie nė kiek nemažėja.
Kai esame pavargę ar nusiminę, ir įvairios ligos „limpa“ greičiau. Todėl jei jau negalima pakeisti daugelio gyvenimo aplinkybių, pabandykime pasirūpinti savo sielos ir kūno gerove. Šilta kvepianti vonia, pusvalandis pirtyje ar saunoje gali grąžinti gerą nuotaiką bei žvalumą arba sumažinti nerimą ir atpalaiduoti. Ypač jei procedūra papildoma maloniu aromaterapijos seansu.
Nereikia manyti, kad tai sudėtinga. Tereikia į vandenį įlašinti kelis lašelius eterinių aliejų ir galima mėgautis kvapų poveikiu.
Jei kvapas nepatinka, jis ne tik nesukels žadamo efekto, bet ir suerzins.
Svarbu žinoti, kad veiksmingi yra tik natūralūs eteriniai aliejai, o ne sintetiniai jų pakaitalai. Paprastai ant pakuotės būna nurodomas galiojimo laikas, tačiau labai svarbu, kad jie būtų laikomi tamsioje ir gana vėsioje vietoje. Kad ir drabužių spintoje, bet ne vonios kambaryje, kur dažnai keičiasi oro temperatūra.
Net jei neturite laiko ar nemėgstate vandens procedūrų, galite eterinių aliejų poveikiu pasimėgauti miegamajame. Nedidelį kiekį įlašinkite į mažą atvirą indelį. Netrukus po kambarį pasklis malonus kvapas. Eterinius aliejus galima naudoti ir masažams bei inhaliacijoms, tačiau tokiais atvejais geriau pasitarti su savo gydytoju.
Renkantis eterinius aliejus labai svarbu išsiaiškinti ne tik jų poveikį, bet ir atsižvelgti į savo individualius pojūčius. Jei kvapas nepatinka, jis ne tik nesukels žadamo efekto, bet ir priešingai, suerzins ar net pasijausite prasčiau. Pavyzdžiui, nors melisų kvapas turėtų raminti, tačiau yra žmonių, kurie jo negali pakęsti ir vos tik užuodę susierzina.
Kai kurie kvapai apibūdinami kaip tonizuojantys, pavyzdžiui, verbenos ar kadagių. Tačiau kvapai yra itin stiprūs prisiminimų liudininkai. Todėl jei vaikystėje jus migdydama mama kvepėdavo verbenų kvapo turinčiu muilu, tikėtina, kad ir suaugus tas kvapas jus ramins.
Vieni kvapai gali mažinti kraujospūdį, o kiti – priešingai, jį kelti. Jei kenčiate nuo aukšto kraujospūdžio, verčiau venkite aromatų, kurį jį kelia.
Visada stipresnį poveikį turi ne vienas kvapas, bet kelių mišinys, ypač pasižyminčių skirtingu poveikiu. Tiesa, geriau derinti tokius, kurių savybės harmoningai papildo viena kitą, o ne slopina. Pavyzdžiui, puikiai dera skausmą malšinantys ir raminantys kvapai arba tonizuojantys bei gaivinantys. Vienas ir tas pats kvapas gali pasižymėti keliomis skirtingomis savybėmis.
Kaip kokių augalų kvapai mus veikia, nurodo daugelis žinynų. Tačiau kiekvienam kvapui prasmę suteikia ir mūsų patirtys, skoniai, pomėgiai. Trumpas kvapų gidas padės ieškoti savų atradimų.
Ramina. Mėtų, levandų, jazminų, melisų, rožių, kvapiosios kanangos, baziliko, sandalmedžio, pačiulio, pelargonijų, jazminų, ramunėlių, melisų, rožių, bergamotės, kardamono, mandarinų, apelsinų, sandalmedžio eteriniai aliejai.
Tonizuoja. Citrusinių vaisių, rozmarino, verbenos, čiobrelių, sandalmedžio, kadagių eteriniai aliejai.
Atpalaiduoja. Baziliko, ramunėlių, levandų, melisų, apelsinų, rožių, sandalmedžio, kedrų eteriniai aliejai.
Šildo. Cinamono, imbiero, rozmarinų, pipirų eteriniai aliejai.
Gaivina. Levandų, mėtų, mandarinų, pipirmėčių, citrinų, tujų eteriniai aliejai.
Malšina skausmą. Bergamotės, ramunėlių, levandų, mėtų, rozmarino, arbatmedžio eteriniai aliejai.
Pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Arbatmedžio, cinamono, eukalipto, gvazdikėlių, bergamotės, levandų, kadagių, citrinų, rozmarino, apelsinų, pušies, saldalmedžio, čiobrelių, šalavijų eteriniai aliejai.
Stimuliuoja smegenų veiklą. Baziliko, citrinų, žolės, arbatmedžio, čiobrelio eteriniai aliejai.
Padeda įveikti depresiją. Baziliko, bergamotės, ramunėlių, muskatinio šalavijo, pelargonijos, jazminų, levandų, melisos, nerolio, apelsinų, pačiulio, rožių, sandalmedžio, kvapiosios kanangos eteriniai aliejai.
Kraujo spaudimą kelia rozmarino, o jį mažina levandų, melisų, pelargonijų, kvapiosios kanangos eteriniai aliejai.
Galite išmėginti šiuos „Aromanatural“ eterinius aliejus:
Atpalaiduojantys, padedantys kovoti su depresija, pagerinantys nuotaiką.
Antibakteriniai aliejai – puiki prevencinė priemonė ir pagalba prieš įvairius šaltojo sezono virusus.
Kvapiųjų kanangų (ylang ylang). Gėliško kvapo, jausmingumą didinantis eterinis aliejus gali puoselėti ir jūsų plaukus bei kūną.
„Aromanatural“ rasite platų kokybiškų eterinių aliejų asortimentą. Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.