„Eurovizijoje“ sužibėjusi komikė Mel turi lietuviškų šaknų: jos tėtis – iš kunigaikščių dinastijos

Mel Giedroyc / Scanpix ir stopkadro nuotr.
Mel Giedroyc / Scanpix ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-15 08:55
AA

Šeštadienį „Eurovizijos“ finale dėmesį už ekranų kaustė net tik pasirodę dalyviai, bet ir subtiliai pašmaikštavusi „sviesto mušėja“ laidų vedėja, aktorė, komikė Melanie Clare Sophie Giedroyc, žinoma kaip Mel Giedroyc. Pasirodo, kad britų žvaigždė turi lietuviškų šaknų ir ryšį su Lietuva ypatingai vertina.

Laidos vedėjos, komikės Mel Giedroyc pavardė siekia net XVI amžių, kai Lietuvoje buvo garsi Giedraičių dinastija. Tokia yra ir Mel tėvo pavardė – Mykolas Jonas Henrikas Giedraitis.

Mykolas Jonas Henrikas Giedraitis kilęs iš Lietuvos kunigaikščių Giedraičių giminės. 1940 m. jis buvo ištremtas į Sibirą, su lenkų armija evakavosi į Iraną ir iš ten persikėlė gyventi į Didžiąją Britaniją.

Skelbiama, kad žvaigždės tėtis palaidotas Lietuvoje. 2018-ųjų birželį Mykolo Jono Henriko Giedraičio pelenai su urna buvo palaidoti Videniškių bažnyčioje, Palaimintojo Mykolo Giedraičio koplyčioje, kunigaikščių Giedraičių giminės kriptoje.

Primename, kad po „Eurovizijos“ finalo vaizdo įrašas su Mel Giedroyc apskriejo internetą. „Mušdama sviestą“ komikė prikaustė dėmesį ir eterio akimirką pavogė vakaro vedėjos Hannah Waddingham.

Kol „Eurovizijos“ vedėja H.Waddingham bandė pristatyti sekančius finalo dalyvius, lenkiškais tautiniais drabužiais pasipuošusi M.Giedroyc seksualiai imitavo sviesto gaminimą.

„Jau grįžtame prie konkurso?“ – klausė H.Waddingham. „Ne, dar šiek tiek noriu pažiūrėti, kaip Mel gamina sviestą“, – juokėsi kitas vakaro vedėjas Grahamas Nortonas.

Šis M.Giedroyc epizodas susijęs su 2014-ųjų Lenkijos atstovų pasirodymu. Donatan ir Cleo pristatant dainą „My Słowianie – We Are Slavic“ atlikėjos bei šokėjos buvo pasipuošusios tautiniais drabužiais, o scenoje pasirodė senoviniai, mediniai, tarp jų ir sviesto mušimo įrankiai.