Monika Linkytė grįžo į Lietuvą: apie pirmą dalyką, kurį padarys, ir vasaros siurprizą

Monikos Linkytės sutiktuvės Kauno oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Monikos Linkytės sutiktuvės Kauno oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-14 23:11
AA

Po eurovizinės kelionės ir įsimintinos savaitės Liverpulyje vėlyvą sekmadienio vakarą Kaune nusileido lėktuvas, parskraidinęs Moniką Linkytę ir ją lydinčią delegaciją. Europą sužavėjusi su daina „Stay“ ir „Čiūto Tūto“ atlikėja į Lietuvą parvežė 11-tą vietą.

Praūžus 67-ajai „Eurovizijai“, sekmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžusi Monika Linkytė, nors ir pavargusi, išliko pozityvi.

„Skrydis praėjo puikiai, neprailgo, pamiegojau. Puikios nuotaikos, visi labai džiaugiamės 11 vieta, puiki vieta. Norisi pailsėti ir kibti į darbus“, – sakė M.Linkytė.

Kauno oro uoste netrūko jautrių ir pakilių emocijų – Moniką pasitiko tėvai ir artimieji. Trispalvė, gėlės ir apkabinimai buvo skirti sėkmingai „Eurovizijoje“ pasirodžiusiai Lietuvos atstovei.

Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sulaukusi klausimo, kokia jai buvo ši eurovizinė kelionė, Monika pasakojo, kad ji buvo pilna įspūdžių ir iššūkių.

„Šioje kelionėje su daug kuo teko susidurti. Visų pirma, kas mane labiausiai vargino, tai didelis tempas ir emocijų šokinėjimas – nuo super didelio hype'o iki kažkokių sunkesnių emocijų. Tai buvo didžiausias iššūkis, nes turi susikaupti, eiti į sceną dainuoti ir dalintis savo emocijomis“, – kalbėjo ji.

Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Paklausta, kas bus pirmas dalykas, kurį padarys sugrįžusi namo, ji nusijuokė: „Eisiu miegoti. Labai noriu miego.“

Nors didžiulis muzikinių išbandymų etapas vos praūžė, M.Linkytė pasakojo, kad artimiausių planų jos galvoje ne vienas. Dainininkė pasakojo, kad yra numačiusi ne vieną koncertą. Tiesa, jos planuose ir staigmena, susijusi su „Eurovizijos“ konkursu.

„Rugpjūčio mėnesį nusimato koncertas – labai didelis koncertas Lukiškių kalėjime. Tada turėsime koncertą Vasaros terasoje, tai yra ką veikti. Rugpjūčio mėnesį esu sugalvojusi siurprizą, kuris susijęs su konkursu. Tai fingers crossed“, – pasakojo ji.

Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Monikos Linkytės sutiktuvės oro uoste / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

O ar norėtų trečiąkart bandyti laimę konkurse? Monika juokėsi, kad nenori šia tema prisikalbėti emociškai.

„Šeštadienį pagauta emocijų daug prišnekėjau, tai šiandien esu šiek tiek daugiau įsižeminusi, nesinori iš emocijų kalbėti. Tas sprendimas turėtų ateiti iš stipraus vidinio pajautimo. Jei jį kažkada jausiu, tai kodėl ne“, – kalbėjo ji ir pasakojo, kad šis konkursas jai visai kitoks, nei toji, kai ji dalyvavo 2015 metais. – Aš pakilau lentėlėje. Aš čia kaip visai kitas žmogus. Labai tuo džiaugiuosi.“

Paklausta, ar jautė konkurenciją, Monika teigė konkurse tokios nejautusi.

M.Linkytė dėkojo gerbėjams už palaikymą. „Nuoširdžiai jums dėkoju. Be jūsų visų to nebūtų įvykę. Jaučiau tą palaikymą ir meilę. Buvo daug tokių, kurie tikėjo, kurie suntė tą gerą energiją, tai labai ačiū. Dabar belieka jus kviesti į koncertus. “

Monikos Linkytės sutiktuvės Kauno oro uoste (39 nuotr.)
+33

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje vykusio finalo metu paskelbta 2023-iųjų „Eurovizijos“ nugalėtoja – ja tapo Švedijos atstovė Loreen su daina „Tattoo“. Tuo metu Lietuvos atstovė Monika Linkytė su kūriniu „Stay“ finale pelnė 11 vietą.

Šeštadienio naktį pasibaigus finalo transliacijai, tapo aišku ne tik tai, iš kurių šalių komisijų žiuri sulaukėme palaikymo, bet ir kurių šalių žiūrovams turėtume būti dėkingi už gautus balus. Žiūrovų balai Lietuvos atstovei finale susidėliojo taip: Latvija (10), Jungtinė Karalystė (10), Airija (10), Estija (5), Ukraina (4), Sakartvelas (4), San Marinas (2), Lenkija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovei finale išsidėstė taip: Ukraina (10), Australija (10), Slovėnija (8), Jungtinė Karalystė (8), San Marinas (8), Austrija (7), Latvija (7), Sakartvelas (6), Danija (4), Malta (4), Lenkija (3), Italija (3), Estija (1), Vokietija (1), Airija (1).

Iš viso Monika Linkytė per finalą surinko 127 balus – 81 iš komisijos ir 46 iš žiūrovų.

Monika Linkytė „Eurovizijos“ finale (8 nuotr.)
+2

Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvavo 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateko 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.

Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių galėjo balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai buvo perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turėjo tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.

2023-iųjų „Eurovizijos“ finalas Liverpulyje (163 nuotr.)
+157