Startavo „Eurovizijos“ atranka: paaiškėjo 10 pusfinalio dalyvių, tarp iškritusių – A.Pilvelytė

Rūta MUR, Aistė Pilvelytė, Gabrielius Vagelis, Alen Chicco / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Rūta MUR, Aistė Pilvelytė, Gabrielius Vagelis, Alen Chicco / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-21 20:58
AA

Lietuva ir vėl bando iš naujo – šeštadienio vakarą nuaidėjo pirmoji 2023-iųjų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida. Jos metu pasirodė 15 „Pabandom iš naujo!“ dalyvių, o vakaro pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų keliauja į pusfinalį.

Pirmoje laidoje pasirodė: Aistė Pilvelytė, Joseph June, „Il Senso“, W.I (Ieva Lapinskaitė), „Multiks“, Luknė, Gabrielius Vagelis, Alen Chicco, Rūta MUR, „Justin 3“ feat. Dj AugustYno, Baiba, Justa Rubežiūtė, NOY, Paulina Paukštaitytė ir Justė Kraujelytė.

Susumavus teisėjų ir žiūrovų balus, paaiškėjo, kurie dešimt iš minėtų penkiolikos atlikėjų pasirodys pusfinalyje.

Tai – Rūta MUR, Gabrielius Vagelis, Alen Chicco, Justė Kraujelytė, Paulina Paukštaitytė, NOY, „Il Senso“, Joseph June, Baiba, Luknė.

Komisijos ir žiūrovų nuomonės dėl pirmos vietos sutapo – tiek vieni, tiek kiti labiausiai palaikė Rūtą MUR.

Justai Rubežiūtei, „Multiks“, Aistei Pilvelytei, „Justin 3“ feat Dj AugustYno ir W.I į kitą etapą patekti nepavyko.

Ką šioje laidoje labiausiai palaikėte jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kuri „Eurovizijos“ atrankos pirmos laidos daina buvo verčiausia patekti į pusfinalį?
Aistė Pilvelytė – „We're Not Running“
14% | balsų: 1141
14% | balsų: 1141
Joseph June – „Vacuum“
1% | balsų: 111
1% | balsų: 111
„Il Senso“ – „Sparnai“
3% | balsų: 211
3% | balsų: 211
W.I – „You Can Not“
1% | balsų: 53
1% | balsų: 53
„Multiks“ – „London“
1% | balsų: 74
1% | balsų: 74
Luknė – „Paradise“
2% | balsų: 186
2% | balsų: 186
Gabrielius Vagelis – „Šauksmas“
24% | balsų: 1880
24% | balsų: 1880
Alen Chicco – „Do You?“
11% | balsų: 893
11% | balsų: 893
Rūta MUR – „So Low“
20% | balsų: 1580
20% | balsų: 1580
„Justin 3“ feat. Dj AugustYno – „Not Giving Up“
1% | balsų: 81
1% | balsų: 81
Baiba – „When the Lights Go Out“
4% | balsų: 327
4% | balsų: 327
Justa Rubežiūtė – „When I'll Find“
1% | balsų: 69
1% | balsų: 69
NOY – „Destiny's Child“
2% | balsų: 187
2% | balsų: 187
Paulina Paukštaitytė – „Let Me Think About Me“
9% | balsų: 683
9% | balsų: 683
Justė Kraujelytė – „Need More Fun“
5% | balsų: 420
5% | balsų: 420
Rezultatai | Viso balsavo: 7896

Pirmojoje „Pabandom iš naujo!“ laidoje dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, kompozitoriai Leonas Somovas ir Jievaras Jasinskis, dainininkės Giedrė Kilčiauskienė ir Ieva Narkutė.

Komisijos balų lentelė:

Rūta MUR – 12

Justė Kraujelytė – 10

Alen Chicco – 8

Paulina Paukštaitytė – 7

Gabrielius Vagelis – 6

Baiba – 5

NOY – 4

Luknė – 3

„Il Senso“ – 2

Joseph June – 2

Aistė Pilvelytė – 2

W.I (Ieva Lapinskaitė) – 0

Justa Rubežiūtė – 0

„Multiks“ – 0

„Justin 3“ feat. Dj AugustYno – 0

Žiūrovų balų lentelė:

Rūta MUR – 12

Gabrielius Vagelis – 10

NOY – 8

Alen Chicco – 7

„Il Senso“ – 6

Paulina Paukštaitytė – 5

Joseph June – 4

Justė Kraujelytė – 3

Justa Rubežiūtė – 2

„Multiks“ – 1

Baiba – 0

Aistė Pilvelytė – 0

Luknė – 0

„Justin 3“ feat. Dj AugustYno – 0

W.I (Ieva Lapinskaitė) – 0

Bendri balai:

Rūta MUR – 12

Gabrielius Vagelis – 10

Alen Chicco – 8

Justė Kraujelytė – 7

Paulina Paukštaitytė – 6

NOY – 5

„Il Senso“ – 4

Joseph June – 3

Baiba – 2

Luknė – 1

Justa Rubežiūtė – 0

„Multiks“ – 0

Aistė Pilvelytė – 0

„Justin 3“ feat. Dj AugustYno – 0

W.I (Ieva Lapinskaitė) – 0

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pirmosios laidos akimirkos – galerijoje:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas (102 nuotr.)
+96

Šiųmetę atranką atidarė jau vienuoliktą kartą kelialapį į didžiąją „Euroviziją“ bandanti išplėšti Aistė Pilvelytė. Po trejų metų pertraukos į konkursą sugrįžusi atlikėja šįkart tam pasirinko lyrišką kūrinį „We're Not Running“.

„Manau, kad pati daina šiemet paskatino pabandyti dar kartą. Ji yra apie tai, kas vyko tuos kelerius siaubingus metus pasaulyje, kai buvo karantinas. Apie sunkų, bet permainingą laiką. Ir kad vis dėlto tikėjimas bei žmonių vienybė gali labai stipriai prisidėti prie geresnės būties ir padėti išeiti iš viso to sąstingio, kuris tęsėsi kelerius metus. Su savo kūriniu kviečiu nebėgti nuo sunkumų, o susivienyti ir išgyventi sunkų laikotarpį bendrystėje, padedant vienas kitam. Noriu, kad mane žmonės išgirstų“, – apie šiųmetę dainą pasakojo A.Pilvelytė.

Aistė Pilvelytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po Aistės scenoje pasirodė Joseph June su kūriniu „Vacuum“. Tai jau antrasis jo bandymas – pirmą sykį atrankoje atlikėjas dalyvavo 2022-aisiais.

Šiųmetėje dainoje Joseph June kalba apie siekimą atsiriboti nuo visuomenės brėžiamų rėmų, negatyvumo ir leisti sau atsiskleisti visomis spalvomis. Pasak kūrinio autoriaus, nors daina ir nėra pripildyta teigiamų emocijų, jos skambesys priverčia šokti ir išsilaisvinti – būtent dėl to atlikėjas ir pasirinko šį kūrinį „Eurovizijai“.

„Kartais atrodo, kad būtų geriau gyventi vakuume, kur tavęs niekas neliečia, niekas tau netrukdo, o tik leidžia siekti savų tikslų“, – apie pagrindinę dainos mintį pasakojo Joseph June.

Joseph June / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Praėjusiais metais Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į didįjį „Eurovizijos“ finalą, kuriame užėmė 14 vietą, tad gal kūrinį lietuvių kalba reikia siųsti ir šiemet? Tuo tiki grupė „Il Senso“, kuri į sceną žengė trečia. Atlikėjai laimę bando su daina „Sparnai“, kurios autorius – Merūnas Vitulskis.

„Nusprendėme eiti į „Euroviziją“ dėl tos priežasties, kaip vadinasi mūsų grupė: „Il Senso“ – „Prasmė“. Prasmė eiti iki galo, siekti tikslų ir skleisti muzikos grožį“, – kalbėjo grupės nariai, atrankoje dalyvaujantys pirmą kartą.

IL SENSO / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Ketvirtas – elektroninės muzikos duetas W.I. Laimėti kelialapį į „Euroviziją“ jis mėgina su kūriniu „You Can Not“.

„Mūsų kūrinio idėja yra tarsi toks pokalbis tarp instrumento ir vokalo, tarsi kova, pokalbis dviejų žmonių, o gal netgi kažkas supras kaip vidinį pokalbį, pokalbį su savimi, kai bandai pasakyti sau, kad aš galiu kažką padaryti, kad aš vertas eiti į priekį“, – pasakojo dueto narė Ieva Lapinskaitė.

Ji teigė, kad atrankoje su kolega Viktoru Woop nusprendė dalyvauti spontaniškai. Praėjusiais metais viena atlikėja čia dalyvavo su jų kurta daina, tad galiausiai duetas nusprendė, kad būtų smagu pabandyti ir patiems.

Ieva Lapinskaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Grupė „Multiks“ atrankai pasirinko kūrinį „London“. Regis, pasirodymas puikiai tiktų Jungtinės Karalystės, kurioje vyks „Eurovizija“, publikai – dainuojama apie šios šalies miestą, o vokalistas pasipuošė kostiumu su Jungtinės Karalystės motyvais.

„Aišku, gal tai sutapimas, kad „Eurovizija“ šiais metais vyksta Didžiojoje Britanijoje, bet daina yra apie tai ir ji įkvėpta mano draugų, kurie 2000-aisiais išvažiavo į Londoną laimės ieškoti, metė darbus, pardavė meškeres, valtis ir išvyko ten dirbti prieš tai nieko nesakę mums. Buvau tikrai šoke, kokiose pinklėse jie ten pasiklydę buvo. Norėčiau, kad klausydami šią dainą žiūrovai prisimintų ar pagalvotų apie mūsų tautiečių nuotykius Londone, kai dar nebuvome Europos Sąjungoje“, – kalbėjo grupės vokalistas Paulius Burba.

Multiks / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Eurovizijos“ atrankoje šiemet debiutavo 16-metė operos solistės, pedagogės Valerijos Iljinaitės bei choreografo Pauliaus Šinkūno auklėtinė Luknė. Dainą „Paradise“ jai sukūrė britų kompozitoriaus Robertas Berwynas Price'as.

Lietuvoje gimusi atlikėja kartu su mama dar būdama visai maža paliko tėvynę ir gyvenimą tęsė Jungtinėje Karalystėje.

„Kažkaip vis traukia į Lietuvą. Noriu sužinoti apie mamytės praeitį, noriu sužinoti, kokia buvo jos jaunystė, kokia gi ta Lietuva, noriu pažinti žmones“, – atviravo Luknė.

Luknė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Septintas pirmoje „Pabandom iš naujo“ laidoje – atrankoje jau ne kartą varžęsis Gabrielius Vagelis. Šįkart atlikėjas sugrįžo su lietuviška daina „Šauksmas“ ir sako, kad prie jo pasirodymo dirba didžiulė komanda – tokios didelės dar neturėjo.

„Šauksmas“ yra apie dviveidiškumą. Apie žmones, kuriuos prisileidi arti ir, kurie tau tampa labai brangūs, bet supranti, kad jie prie tavęs elgiasi vienaip, o prie kitų sako visai kitus dalykus“, – pasakojo Gabrielius. – Nusprendžiau dainuoti lietuvių kalba, nes aš beveik visada dainuoju lietuviškai, mano visa kūryba yra lietuvių kalba. Labai noriu parodyti pasauliui save, koks esu iš tikrųjų, kokį mane žmonės mato kasdien.“

Gabrielius Vagelis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Į atranką grįžo ir Alen Chicco, kuris šįkart scenoje – aštuntas. Atlikėjas vėl stebina ryškiu įvaizdžiu – dėvi krūtinę apnuoginantį kostiumą ir ilgų šviesių plaukų peruką. Alen Chicco dėl kelialapio į „Euroviziją“ šiais metais kovoja su daina „Do You?“.

„Noriu parodyti scenoje, kad dažnai mes kaip žmonės susikuriame mintyse pasaką ir kartais nesuprantame, kad tai pasaka. Man buvo toks laikotarpis, kur aš tiesiog galvojau, ar esu realiame gyvenime, ar ne“, – pasakojo Alen Chicco.

Jis pridūrė, kad šiųmete daina labai tiki: „Suradau fainą melodiją, kurią sukūriau prieš pusantrų metų, ir pagalvojau, kad ji labai tiks „Eurovizijai“.“

Alen Chicco / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Šįkart „Eurovizijos“ atrankoje nutarė dalyvauti ir Rūta MUR. Į sceną ji žengė devinta, su kūriniu „So Low“.

„Daina „So Low“ yra apie nepasiekiamą meilę. Žmogų, kurio negali turėti ir negalėjimą susitaikyti su tuo. Emocijos tokios tirštos, jog yra krentama į vienatvę ir apatiją. Galima tai vadinti net obsesyvia meile, kuri net jei per stebuklą ir įsigyvendintų, būtų toksiškas, destruktyvus santykis. Tokie žmonės traukia tada, kai subjektas pats nemyli savęs ir nemano, kad yra vertas geresnio. Negavus trokštamo žmogaus yra gręžiamasi į klausytojus. Galbūt jie galės suprasti mano kančią ir išklausyti mane“, – pasakojo Rūta Mur.

Rūta Mur / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dešimti pasirodę „Justin 3“ feat. Dj AugustYno žiūrovų ir komisijos simpatijas tikisi pelnyti su kūriniu „Not Giving Up“. Grupė „Justin 3“ šioje scenoje jau ne naujokai, o vokalistas Justinas Stanislovaitis anksčiau atrankoje yra dalyvavęs ir su grupe „Twosome“.

„Kūrinys yra apie nepasidavimą plačiąja to žodžio prasme. Visokių būna dienų ir momentų, kai norisi gyvenime vieną ar kitą dalyką mesti. Bet visada yra viltis“, – dainą pristatė J.Stanislovaitis.

Justin 3 feat DJ Augustyno / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dešimta pirmoje šių metų atrankos laidoje pasirodė Baiba, atliekanti dainą „When the Lights Go Out“. 2009 metais ji dainavo didžiojoje konkurso scenoje, nes buvo Lietuvos atstovo Sashos Song pritariantysis vokalas, o 2012 ir 2016 metų atrankose laimę bandė kaip solistė, tačiau patekti į tolimesnį etapą vis ko nors pritrūkdavo.

„Bet anie kartai nebuvo tokie rimti, nesijaučiau labai užtikrinta, nes buvau jauna, nežinojau, ko noriu, neturėjau dainos, vizijos. O šį kartą esu pasiruošusi ir pasitikiu savimi. Kitaip tariant – pribrendau. Noras pabandyti atsirado žiūrint atrankas praėjusiais metais“, – pasakojo atlikėja.

Baiba teigė, kad su savo kūriniu „When the Lights Go Out“ nori pasėti meilę, šviesą ir tikėjimą: „Pažiūrėkite, kas pastaruoju metu dedasi pasaulyje. Mano gyvenime irgi buvo labai daug netekčių, ypač šį rudenį. Iš viso – penkios netektys: du seneliai, du žmonės pasitraukė savo noru, vieną draugą nušovė. Su šia daina noriu nešti šviesulį. Nes ir garsūs žmonės, ir savi, viskas susideda. Atsidarome portalą, matome, kad kažkas mirė ir pasidaro liūdna. Norisi paskleisti tą meilę, kad žmonės žinotų, jog jie – ne vieni, kad visgi net tame bėgime yra žmonės, kurie juos myli, palaiko.“

Baiba / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pelnyti simpatijas taip pat tikėjosi Justa Rubežiūtė, į konkursą atėjusi su daina „When I'll Find“. Atlikėja į sceną žengė vienuolikta.

„Mano daina yra apie savęs paieškas, apie kelionę savęs pažinimo link“, – pasakojo J.Rubežiūtė.

Atlikėja ilgą laiką dainavo kaip pritariančioji vokalistė, o dabar į atranką nutarė eiti norėdama išeiti iš komforto zonos ir išbandyti savo jėgas. Tiesa, neslėpė, kad jaudinasi, bet pridūrė, kad nesėkmės nebijo.

Justa Rubežiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nojus Žebrauskas, prisistatantis sceniniu vardu NOY, yra vienas jauniausių šių metų atrankos dalyvų. Jo daina „Destiny‘s Child“ – apie jaunų žmonių sunkumus, siekiant savo tikslų. Nojus remiasi savo ir kitų jaunuolių patirtimi, todėl tiki, kad ji atras savo klausytoją, kuriam šios problemos aktualios. Atlikėjas daina siekia įkvėpti jaunus žmones būti savimi, tikėti savo sumanymais ir vidine ugnimi, pasiduoti savo likimui.

„Noriu padrąsinti kitus imtis to, ko iš tikrųjų trokšta, tikėti ir pasitikėti savimi, net jei tėvai ar visuomenė perša kitą nuomonę ir stato jaunuolius į tam tikrus rėmus. Kiekvienas iš mūsų galime pasiekti aukštumų tik tada, kai darome tai, kuo tikime ir kas mus „veža“. Kaip tai pasiekti? Būti drąsiems ir tikėti savimi“, – akcentavo NOY.

NOY / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Priešpaskutinė į sceną žengė Paulina Paukštaitytė. Neseniai ji susižadėjo, o dabar tikisi užkariauti ir „Euroviziją“ su kūriniu „Let Me Think About Me“.

„Mano kūrybos daina – „Let me think about me“ yra ne tik apie meilę kitiems, bet ir meilę sau. Kaip svarbu tai puoselėti ir nepamiršti savo svajonių. Juk tik tuomet galėsime kitiems dovanoti tyrą ir tikrą jausmą, kai pirmiausia jį suteiksime sau, – pasakojo Paulina. – Visada žinojau, kad dalyvausiu šiame konkurse tik tada, kai turėsiu „TĄ“ dainą, kuria be galo tikėsiu ir norėsiu pasidalinti su klausytojais.“

Paulina Paukštaitytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Konkursinę vakaro programą uždarė Justė Kraujelytė ir jos daina „Need More Fun“. Kūrinį „Eurovizijai’’ antrus metus iš eilės atrankoje dalyvaujanti atlikėja kartu su tuo pačiu muzikos prodiuserių tandemu – Edgaru Žaltausku ir Kasparu Meginiu – pradėjo ruošti dar rudenį. Šiemet atlikėja nusprendė pati kurti ir sceninius kostiumus.

„Į šių metų atranką kartu su komanda keliaujame į pavasario kolekciją – tiek dainos nuotaika, tiek ritmu, tiek sceniniais kostiumais!’’ – sakė J.Kraujelytė.

Kalbėdama apie kūrinio žinutę dainininkė atviravo, kad kūrinys stipriai atspindi jos šiuo metu ir gyvenimo epizodu patiriamus iššūkius ir pasvarstymus: „Tai ironiškas žvilgsnis į mūsų kasdienybę, kurioje sukamės, ir kartu kvietimas įsileisti nors truputį smagumo, nors šiek tiek nedidelių malonumų ir džiaugsmo į kasdienybę, kad netaptume savo siekių vergais ir robotais.’“

Justė Kraujelytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po pasirodymų žodį tarė komisija. Visi teisėjai išskyrė vieną favoritę – Rūtą MUR.

„Labai spalvinga, labai gražu. Nepamenu, kada jau pradiniuose etapuose būtume matę tokių išbaigtų pasirodymų“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Didžiausią įspūdį paliko Rūta MUR. Labai džiaugiuosi, kad ji tokia atsiradusi Lietuvos padangėje. Labai kokybiškas pasirodymas. Labai džiaugiuosi jaunais žmonėmis, kurie turi tokią energiją, tokius balsus“, – Ramūnui antrino Giedrė Kilčiauskienė. ​

Giedrė Kilčiauskienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​ Pagyrų Rūtai pažėrė ir Ieva Narkutė: „Viskas, ką ji parodė, yra gražiausia to buvimo savimi scenoje ir šiaip gyvenime forma – kai esi su savo visomis pusėmis ir jos yra tokios, kokios yra.“

Ieva dar pridūrė, kad jai gerą įspūdį paliko Justės Kraujelytės ir Paulinos Paukštaitytės pasirodymai. R.Zilnys taip pat išskyrė J.Kraujelytę, dar paminėjo Gabrielių Vagelį. ​

Ieva Narkutė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​ Jievaras Jasinskis gyrė puikų P.Paukštaitytės vokalą. Kompozitoriui patiko ir stilingas G.Vagelio dainos antras posmelis.

Keli komisijos nariai pasisakė ir apie dalyvius, kurie vis bando iš naujo.

„Labai džiaugiuosi pamatęs Pilvelytę, nes kas kartą ją čia pamatęs vėl jaučiuosi jaunas. Visada smagu sutikti žmogų, kuris buvęs daugiau atrankų negu aš“, – šyptelėjo R.Zilnys.

Ramūnas Zilnys / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​ Siekiant, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamato tik laidos pabaigoje. Komisija stebi pasirodymus ir juos vertina atskiroje patalpoje, o apibendrintus pastebėjimus pateikia tik per kelis laidos intarpus. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai skiriami lygiomis proporcijomis.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai gali skambindami tik iš mobiliojo telefono numerio arba siųsdami trumpąsias žinutes. Iš vieno mobiliojo telefono numerio per vakarą galima atiduoti daugiausia 10 balsų. Žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą per visas nacionalinės atrankos laidų transliacijas stebi nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Šiais metais „Eurovizijos“ atranka sudaro dvi atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalas. Kiekviename pusfinalyje pasirodys po 10 atlikėjų ir grupių, o į finalą, vyksiantį vasario 18 d., pateks ir dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ taip pat varžysis 10 pretendentų.

Ir šiais metais asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5 tūkst. eurų dydžio piniginį prizą.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyks gegužės 9–13 dienomis, susirungs atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 m. didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo gegužę per atrankas išrinktas Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.