„Eurovizijos“ finale – nuotaikingas Verkos Serdiučkos šou ir žinutė Rusijai: arena pašėlo
Šeštadienį visa Europa prilipusi prie ekranų ir mėgaujasi laukiamiausiu metų reginiu – „Eurovizijos“ dainų konkursu. Jame stipriais balsais, jausmingomis dainomis ir energingais šokiais žavėjo 26 šalių atstovai, o nuo neatsiliko ir svečiai. Viena iš viešnių – 2007 m. antrą vietą „Eurovizijoje“ užėmusi Verka Serdiučka.
Verka Serdiučka dainavo „Eurovizijos“ dalyvių vėliavų parade po įspūdingo „Kalush Orchestra“ pasirodymo, prie kurio prisijungė net Velso princesė Catherine.
Vis tik Verkos Serdiučkos šou pelnė ne ką mažiau simpatiją – publika pakilo nuo kėdžių ir šoko it tikrame vakarėlyje. Tokia simpatija nestebina, mat ryški Ukrainos scenos persona 2007-ųjų „Eurovizijoje“ tapo tikra sensacija, o jos pasirodymas – daug kam giliai įsirėžęs atmintin.
Liverpulyje V.Serdiučka pasirodė pasipuošusi kone skiriamuoju ženklu tapusiu sidabriniu kostiumu, o jos šou papildė nuotaikingi šokėjai. Verka netgi pasiuntė žinutę Rusijai: „Rusija, viso gero.“
Pirmasis pertraukų metu pasirodė Samas Ryderis, Jungtinės Karalystės atstovas, kuris 2022 m. konkurse užėmė antrąją vietą ir pasiekė geriausią rezultatą per pastaruosius dešimtmečius.
BBC subūrė šešis kultinius buvusius „Eurovizijos“ dalyvius: italą Mahmoodą, izraelietę Nettą, islandę Daði Freyr, švedę Cornelia Jakobs, Duncaną Laurence'ą iš Nyderlandų, taip pat Liverpulio atstovę Sonia, kuri švenčia 30 metų nuo 1993 m., kai „Eurovizijoje“ užėmė antrąją vietą.
„Euroviziją“ šiemet veda Ukrainos dainininkė Julia Sanina, anglų aktorė Hannah Waddingham, ir anglų dainininkė, Britain’s Got Talent komisijos narė Alesha Dixon.
Šiais metais tik žiūrovų balsai lėmė, kurios šalys pateko į finalą. Tai reiškia, kad dalyviams nereikėjo susidurti su teisėjais iki pat didžiojo etapo.
Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvavo 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateko 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.
Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių gali balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai bus perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turi tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.
„Eurovizijos“ finalistų sąrašas pagal pasirodymo eilę:
- Austrija, Teya & Salena – „Who The Hell Is Edgar?“
- Portugalija, Mimicat – „Ai Coração“
- Šveicarija, Remo Forrer – „Watergun“
- Lenkija, Blanka – „Solo“
- Serbija, Luke Black – „Samo Mi Se Spava“
- Prancūzija, La Zarra – „Évidemment“
- Kipras, Andrew Lambrou – „Break A Broken Heart“
- Ispanija, Blanca Paloma – „Eaea“
- Švedija, Loreen – „Tattoo“
- Albanija, Albina & Familja Kelmendi – „Duje“
- Italija, Marco Mengoni – „Due Vite“
- Estija, Alika – „Bridges“
- Suomija, Käärijä – „Cha Cha Cha“
- Čekija, Vesna – „My Sister's Crown“
- Australija, Voyager – „Promise“
- Belgija, Gustaph – „Because Of You“
- Armėnija, Brunette – „Future Lover“
- Moldova, Pasha Parfeni – „Soarele şi Luna“
- Ukraina: Tvorchi – „Heart of Steel“
- Norvegija, Alessandra – „Queen of Kings“
- Vokietija, Lord of the Lost – „Blood & Glitter“
- Lietuva, Monika Linkytė – „Stay“
- Izraelis, Noa Kirel – „Unicorn“
- Slovėnija, Joker Out – „Carpe Diem“
- Kroatija, Let 3 – „Mama ŠČ!“
- Jungtinė Karalystė, Mae Muller – „I Wrote A Song“
Kas laimės „Euroviziją“ – išreiškite nuomonę apklausoje:
Fotogalerija: