„Eurovizijos“ finalo apžvalga: ryškūs favoritai ir lažybininkų prognozės Monikai Linkytei

Monika Linkytė  / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Monika Linkytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-12 11:47
AA

Kasmet viena savaitė metuose prikausto dėmesį „Eurovizijos“ dainų konkursu, kuris šiemet vyksta net 67-ąjį kartą. Jau šį šeštadienį Liverpulyje vyksiančiame „Eurovizijos“ finale susitiks 26-ios šalys: „Didysis Penketas“ (Prancūzija, Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė, Ispanija), praėjusių metų nugalėtoja Ukraina bei 20-imt šalių iš pirmojo ir antrojo pusfinalių, tarp kurių ir lietuvė Monika Linkytė. Kas šiemet turi daugiausiai šansų laimėti bei kurią vietą finale iškovos Monika Linkytė?

Ryškūs favoritai

Pasak lažybininkų bei „Eurovizijos“ apžvalgininkų , šiemet favoritė laimėti konkursą yra Švedija. Jai atstovauja „Eurovizijos“ fanams gerai pažįstama atlikėja Loreen, kuri dar 2012-aisiais metais iškovojo pergalę šiame konkurse su daina „Euphoria“. „Kaip ir prieš 11-ika metų, taip ir dabar, Loreen su daina „Tattoo“ jau prieš finalą matoma kaip ryški favoritė“ , – tendencijas aptarė lažybų bendrovės „Optibet“ sporto lažybų vadovas Daniel Belozertsev, rašoma pranešime spaudai.

Visgi, apart didelių fanų simpatijų Loreen, daug dėmesio susilaukia ir Suomijos atlikėjo Kaarija daina „Cha cha cha“, kuriai šiuo metu yra prognozuojama antroji vieta. „Nors pagal atliktų statymų kiekį Loreen yra lyderiaujančioje pozicijoje, „Eurovizijos“ gerbėjai antroje vietose renkasi Suomiją, o tuomet statymus atlieka už Ukrainą, Prancūziją bei Izraelį“ , – prognozes komentavo D.Belozertsev.

Prognozės Lietuvai

„Eurovizijos“ apžvalgininkai bei gerbėjai dar prieš antrąjį pusfinalį Monikai Linkytei prognozavo patekimą į finalą. Tad ketvirtadienį, jau antrą kartą Eurovizijos scenoje pasirodžiusi Monika, iškovojo bilietą į finalą su daina „Stay“.

Vis dėlto, lažybininkai pergalės M.Linkytei neprognozuoja. „Pagal statymų tendencijas matome, jog Lietuvai prognozuojama vieta finale yra trečiajame dešimtuke, kažkur tarp 20-26 vietų“ , – galimybes vertino D.Belozertsev.

Dėmesio susilaukę pasirodymai

Nors pasak lažybininkų Ukrainai bus sunku iškovoti pergalę antrus metus iš eilės, elektroninės muzikos grupė „Tvorchi“ su daina „Heart of Steel“ susilaukė išties daug palaikymo bei yra viena iš favoričių.

Taip pat, daug emocijų sukėlė ir Kroatijos atstovai su daina „Mama Šc“, kurioje atlikėjai apeliuoja į Rusijos politiką bei pašiepia šalies prezidentą.

Stipriausia ir daugiausiai žadančia „Didžiojo Penketo“ šalimi šiemet tapo Prancūzija, kuriai atstovauja La Zarra. Atlikėja dar 2021-aisiais metais dalyvavo atrankoje į „Euroviziją“, tačiau ją praeiti bei atstovauti savo šalį pavyko tik šiemet. La Zarra atlieka energingą, „disco“ stiliaus bruožų turintį kūrinį, kuriame prancūzų kalba skoningai dera su šokio ritmu, o tai išties sužavėjo „Eurovizijos“ gerbėjus.

Stebėti „Eurovizijos“ finalą bei palaikyti savo favoritus bus galima jau šį šeštadienį, 22:00 Lietuvos laiku. Renginio metu žiūrovai turės galimybę išvysti ne tik 26-ešių šalių pasirodymus, bet taip pat ir išskirtinius „Eurovizijos“ grandų pasirodymus bei specialius šou tiesiogiai iš Liverpulio.

„Eurovizijos 2023“ antrojo pusfinalio spaudos konferencija (30 nuotr.)
+24
Monika Linkytė po pusfinalio sugrįžo į viešbutį (10 nuotr.)
+4