„Eurovizijos“ kova įsibėgėjo: į pusfinalį keliauja 10 dalyvių, lyderės – Beatrich ir M.Linkytė

Antrosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Antrosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-28 21:00
AA

Eurovizinė kova Lietuvoje įsibėgėja – sausio 28-ąją skamba jau antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ laida. Savo konkursinius kūrinius atliks likę 15 dalyvių, tarp kurių – ir scenos profesionaliai, ir atlikėjai, žengiantys pirmuosius žingsnius. Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kurie 10 iš jų keliauja į pusfinalį.

Antroje „Pabandom iš naujo“ laidoje pasirodė dainininkės Agnė, Beatrich, Donata, Monika Linkytė, Petunija, Viktorija Faith, Melona, MoonBee, I. T., atlikėjai Gebrasy, Voldemars Petersons, Mario Junes, Matt Len, grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir „The PiXLS“.

Susumavus teisėjų ir žiūrovų balus, paaiškėjo, kurie dešimt iš minėtų penkiolikos atlikėjų pasirodys pusfinalyje.

Tai – Beatrich, Monika Linkytė, Mario Junes, Matt Len, Petunija, Agnė, Moon Bee, Gebrasy, Donata ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Komisijos ir žiūrovų nuomonės dėl pirmos vietos sutapo – tiek vieni, tiek kiti labiausiai palaikė Beatrich.

Viktorijai Faith, Melonai, I.T., Voldemars Petersons ir „The PiXLS“ į kitą etapą patekti nepavyko.

Ką šioje laidoje labiausiai palaikote jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kuri antros „Eurovizijos“ atrankos laidos daina verčiausia patekti į pusfinalį?
„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – „Sėdi ir važiuoji“
10% | balsų: 323
10% | balsų: 323
I.T. – „Žinau, tai tu“
1% | balsų: 39
1% | balsų: 39
Donata Virbilaitė – „Dreamer“
3% | balsų: 105
3% | balsų: 105
Matt Len – „Midnight Train“
3% | balsų: 85
3% | balsų: 85
Melona – „Song of Whispers“
0% | balsų: 8
0% | balsų: 8
Monika Linkytė – „Stay“
20% | balsų: 624
20% | balsų: 624
„The PiXLS“ – „Šaukt“
0% | balsų: 8
0% | balsų: 8
Viktorija Faith – „If You Ever Miss Me“
0% | balsų: 15
0% | balsų: 15
Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė – „New Start“
8% | balsų: 239
8% | balsų: 239
Gebrasy – „Saw Your Ghost“
4% | balsų: 117
4% | balsų: 117
Moon Bee – „Rumor“
1% | balsų: 39
1% | balsų: 39
Voldemars Petersons – „Things“
1% | balsų: 46
1% | balsų: 46
Petunija – „Love of My Life“
3% | balsų: 101
3% | balsų: 101
Beatrich – „Like a Movie“
40% | balsų: 1240
40% | balsų: 1240
Mario Junes – „Do What You Do“
4% | balsų: 140
4% | balsų: 140
Rezultatai | Viso balsavo: 3129

Atrankos dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, kompozitorius Vytautas Bikus, dainų autorius ir atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano, dainininkės Giedrė Kilčiauskienė ir Ieva Narkutė.

Komisijos balų lentelė:

Beatrich – 12

Monika Linkytė – 10

Petunija – 8

Mario Junes – 7

Gebrasy – 6

Matt Len – 5

Donata – 4

Moon Bee – 3

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – 2

Viktorijai Faith – 1

Agnė – 0

I.T. – 0

Voldemars Petersons – 0

Melona – 0

„The PiXLS“ – 0

Žiūrovų balų lentelė:

Beatrich – 12

Agnė – 10

Monika Linkytė – 8

Matt Len – 7

Mario Junes – 6

Moon Bee – 5

I.T. – 4

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – 3

Petunija – 2

Donata – 1

Gebrasy – 0

Melona – 0

Voldemars Petersons – 0

„The PiXLS“ – 0

Viktorijai Faith – 0

Bendri balai:

Beatrich – 12

Monika Linkytė – 10

Mario Junes – 8

Matt Len – 7

Petunija – 6

Agnė – 5

Moon Bee – 4

Gebrasy – 3

Donata – 2

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – 1

I.T. – 0

Melona – 0

Voldemars Petersons – 0

„The PiXLS – 0

Viktorija Faith – 0

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos antrosios laidos akimirkos – galerijoje:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ antros laidos filmavimas (99 nuotr.)
+93

Antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida prasidėjo triukšmingai – ją atidarė grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, puikiai pasirodžiusi ir 2019-aisiais.

Šiemet charizmatiškieji muzikantai laimę bando su kūriniu „Sėdi ir važiuoji“, o šis šūkis, anot jų, galėtų tapti nauju nacionalinės atrankos moto. Grupė liko ištikima savo stiliui ir sukūrė nuotaikingą, efektingą ir teatrališką pasirodymą, neleidusį nuobodžiauti. Jame netrūko akį traukiančių elementų – blizgančių kostiumų ir Lietuvos vėliavos spalvų atributų.

Antikvariniai Kašpirovskio dantys / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Antra į sceną su performansu ir savo kūrybos daina „Žinau, tai tu“ lipo atlikėja Ingrida Toleikytė, prisistatanti I.T. slapyvardžiu. Ji buvo beveik nuoga – dėvėjo tik kelnaites ir avėjo platforminius batus, o likusią kūno dalį dengė įmantrūs rankų darbo piešiniai. Jais I.T. kūnas margintas 8 valandas.

Atlikėja norėjo maksimaliai perteikti kūrinyje užkoduotą žinutę – iškelti vidinius išgyvenimus ant kūno. „Jis – tik indas, mes visi panašūs: krūtys, genitalijos, kojos, rankos. Elementari fiziologija. Daug svarbiau ir prasmingiau, kokia magija, sukurta iš skausmo, meilės, išgyvenimų, subręsta jame. Stiprios emocijos slypi mumyse ir tai yra tikrasis, ne komercinis seksualumas. Tai – prigimtis ir mano žinutė Lietuvai šioje „Eurovizijos“ atrankoje“, – dalijosi drąsi atlikėja.

Ingrida Toleikytė-Mikalauskienė (I.T.) / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Trečiu numeriu pasirodė dainininkė Donata Virbilaitė. Vietą gerbėjų širdyse vietą radusi dėl atliekamų linksmų kūrinių, Donata svarbiam konkursui pasirinko kitokio žanro dainą. Tai – užsienio kompozitorių Ylvos ir Lindos Perrson bendras darbas, pavadintas „Dreamer“.

Tiesa, D.Virbilaitė šiemet dalyvauti Eurovizijos atrankoje neketino, tačiau, išgirdusi kantri stiliaus dainą, suprato, jog jos vieta – didžiojoje scenoje. Jos kūrinys – apie ramybę, begalines svajones, kurios iš tiesų yra paprastos ir žemiškos ir pie svajotoją, kuris niekada nepasiduoda.

Donata Virbilaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Ketvirtas nacionalinės „Eurovizijos“ sceną išbandė atlikėjas Matt Len, kurio karjera ne visada sukosi apie muziką – jis Londone baigė meno ir dizaino studijas, o grįžęs į Lietuvą atidarė tatuiruočių saloną.

Laimę Matt Len bandė su daina „Midnight Train“, pasakojančia istoriją apie karo ir trėmimo siaubą. Į sceną atlikėjas lipo ne vienas – jam pritarė jo mergina.

Matt Len / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pirmajį dalyvių penketuką su daina „Song of Whispers“ užbaigė lyriškoji Melona . Mergina kurį laiką buvo metusi muzikos kelią, tačiau širdis paskatino sugrįžti. „Eurovizijos“ atrankai ji pasirinko dainą apie Dievą, esantį visur.

Atliekant smagią dainą kompaniją ant scenos Melonai palaikė dar dvi vokalistės, kurių balti kostiumai sukūrė įdomų kontrastą su jos įvaizdžiu.

Melona / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Į atrankas sugrįžo ir atlikėja Monika Linkytė, jau kartą su Vaidu Baumila stovėjusi didžiosios „Eurovizijos“ scenoje. 2015 m. duetas su daina „This Time“ konkurso finale užėmė 18-tą vietą.

Šiemet Moniką užkariauti klausytojų širdis tikisi su jausmingu kūriniu „Stay“, kurį sukūrė beveik per vieną vakarą ir sudėjo nelengvas pastarųjų metų patirtis. Stiprus balsas, atvirumas ir pritariančiosios vokalistės iš Londono – stipraus pasirodymo garantas.

Monika Linkytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Septintu numeriu pasirodė „Eurovizijos“ debiutantai „The PiXLS“. Išvydus žinomo atlikėjo ir autoriaus Mantvydo Sabaičio vedamą grupę, norėjosi šaukt iš visų jėgų. Ši grupė savo gerbėjams padėjo tai padaryti pristatydama kūrinį „Šaukt“, kurio epicentre – esminis lūžis, kai vidinės emocijos tampa gerokai stipresnės už ramų pasitenkinimo džiaugsmą ir išsilieja kaip ugnikalnis.

Tiesa, nors „The PiXLS“ konkurse dalyvauja pirmą kartą, scenoje muzikantai – anaiptol ne naujokai. Jie į „Eurovizijos“ atranką atėjo norėdami ne užburti žiūrovus pasirodymu, o leisti išgirsti kūrinį tokį, koks jis yra.

The Pixls / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Atrankai įpusėjus uždainavo Londone gyvenanti kino režisierė Viktorija Faith. Ji „Pabandom iš naujo!“ dalyvauja antrus metus iš eilės, šįkart – su daina „If You Ever Miss Me“.

„Dabar į sceną lipu daug tvirčiau nei praėjusiais metais: o dainuoju apie amžiną ir kiekvieną paliečiantį jausmą – meilę. Meilė nugalės viską, nes ji amžina. Štai tokia mano žinia“, – apie savo kūrinį pasakojo Viktorija.

Viktorija Faith / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nacionalinės „Eurovizijos“ antrosios atrankos scenoje išvydome naują veidą – klasikinio dainavimo atstovę Agnę Buškevičiūtę-Tumalavičienę. Jos daina anglų kalba „New Start“ skyrėsi nuo kitų konkursinių kūrinių, nes buvo atliekama klasikine maniera.

Agnė atviravo, kad pirmoji autorinė jos daina kartu yra pirmoji meilė, visa širdis, siela ir net daugiau. „Į ją įdėjau savo vieną gražiausių gyvenimo istorijų ir ją išreiškiau tiek per tekstą, tiek per melodijas. Ši daina yra apie tikėjimą, ieškojimą ir pagaliau surastą, išlauktą, išmelstą tikrą meilę. Ji yra pilna šviesos, vidinės ramybės ir nuoširdaus džiaugsmo“, – dainos žinute dalijosi Agnė.

Agnė Buškevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Įsebėgėjus vakarui dainavo dvejus metus iš eilės „Eurovizijos“ atrankų finalą pasiekęs Audrius Petrauskas-Gebrasy. Atlikėjas sugrįžo su autorine daina „Saw Your Ghost“. Jausmingais kūriniais žavintis Gebrasy prisipažino, kad idėja dalyvauti atrankose šiemet gimė atsitiktinai, tačiau tiki, kad patys geriausi dalykai įvyksta spontaniškai.

Anot jo, „Saw Your Ghost“ yra istorija apie sudaužytą širdį, bet per tris dainos minutes yra išgyvenamos įvairios emocijos – skausmas, pyktis, liūdesys, nusivylimas. „Tai daina apie įskaudinimą – akimirką, kai atrodo, kad iš rankų išsprūdo visas tavo gyvenimas, kai dar nesi pasiryžęs pripažinti realybės ir negali susitaikyti su tuo, ką praradai“, – pridūrė Gebrasy.

Gebrasy / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Paskutinį penketuką pradėjo atlikėja Moon Bee, atlikusi dainą „Rumor“. Konkurso dalyvė tęsė svajingą Gebrasy natą, kuriai puikiai tiko pasirinkta scenografija – jaukaus kambario motyvai ir bohemiškas, hipiškas įvaizdis.

Moon Bee / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dvyliktas į sceną lipo „Eurovizijos“ atrankų senbuvis Voldemars Petersons atlikėjas ir dainų kūrėjas tradicijos nelaužo jau penktus metus iš eilės. Šiemet ant konkurso scenos jis pristatė savo kūrybos dainą „Things“.

Jis tiki, kad kūrinyje palietė labai aktualią temą. Visi žmonės skirtingi, su savo individualiais pasauliais, išgyvenimais, asociacijomis ir jausmais, o tai dažnai priveda iki šeimyninių nesutarimų, ginčų ar net pasaulinio mąsto konfliktų ir karų. „Neskubėkime teisti, mokėkime atleisti ir dažniau paklauskime savęs: „Ar tikrai teisingai supratau, ką kitas man norėjo pasakyti?“. Daina „Things“ – būtent apie tai“, – dalijosi Voldemars Petersons.

Voldemars Petersons / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Jausmingoji Petunija konkurse dalyvauja jau trečią kartą. Tiesa, šįkart sprendimą išbandyti savo jėgas ji priėmė ekspromtu – paraišką pateikė likus pusvalandžiui iki termino pabaigos. Dainų kūrėja ir atlikėja tiesiog pajautė, kad daina „Love of My Life“ verta būti išklausyta plačios auditorijos.

Šis kūrinys – tai jautri baladė sužeistoms širdims. „Praėję metai buvo sunkūs daug kam, norėjosi sukurti dainą tiems, kuriems dabar to labai reikia“, – sakė Petunija.

Petunija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po širdį virpinačios Petunijos dainos nuotaika scenoje visiškai pasikeitė – iš Londono į Vilnių grįžusi atlikėja Beatrich užkūrė trankų vakarėlį. Dėl kelialapio į didžiąją „Euroviziją“ Liverpulyje ji kovoja su maištingu kūriniu „Like a Movie“.

Valiūkišką pasirodymą galutinai išpildė detalės – Beatrich apranga, šukuosena, šviesos ir judesiai.

Beatrich / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Antrąją „Pabandom iš naujo!“ laidą užbaigė Mario Junes sceniniu vardu prisistatantis atlikėjas, besirungiantis su kūriniu „Do What You Do“. Ryžtas, tvirtas balsas ir patrauklus kūrinio ritmas – Mario ginklai eurovizinėje kovoje.

Mario Junes / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Žmonės.lt primena, kad sausio 21 dieną paaiškėjo pirmieji dešimt pusfinalio dalyvių.

Tai – Rūta MUR, Gabrielius Vagelis, Alen Chicco, Justė Kraujelytė, Paulina Paukštaitytė, NOY, „Il Senso“, Joseph June, Baiba, Luknė. Komisija ir žiūrovai vienbalsiai nusprendė, kad geriausiai tą vakarą pasirodė Rūtą MUR.

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ šiais metais veda atnaujinta vedėjų komanda – prie Giedraus Masalskio prisijungė Nombeko Augustė, o komisijos narius kalbina Richardas Jonaitis.

Kaip buvo skelbta anksčiau, šiemet iš viso bus parodytos penkios „Pabandom iš naujo!“ laidos: dvi atrankinės, du pusfinaliai ir finalas, kurį LRT televizija transliuos tiesiogiai.

Dėl galimybės užlipti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos šiemet išvis varžėsi 30 grupių ir atlikėjų. Savo jėgas bando tiek scenos senbuviai, tiek debiutantai.

Dalyvių pasirodymus kaip ir kasmet vertina žiūrovai ir komisija. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai skiriami lygiomis proporcijomis.

Tiesa, siekiant, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos dalyvių pasirodymus stebės ir juos vertins atskiroje patalpoje, o apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose per laidą.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas nuskambės vasario 18 dieną. Jo metu paaiškės Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijoje“.

Nors 2022 metų didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo gegužę per atrankas išrinktas Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.

Fotogalerija:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ filmavimas (102 nuotr.)
+96