Eurovizinė Donato Montvydo kelionė suguls dokumentiniame filme

Donato Montvydo susitikimo su gerbėjais akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Donato Montvydo susitikimo su gerbėjais akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-21 19:30
AA

Prieš savaitę baigėsi šių metų eurovizinė Lietuvos atstovo Donato Montvydo kelionė – konkurso finale dainininkas užėmė devintąją vietą. Kaip ši kelionė atrodė nuo pat pradžių netrukus galės pamatyti visi D.Montvydo ir „Eurovizijos“ gerbėjai – eurovizinė jo istorija suguls dokumentiniame filme.

Stokholme, Švedijoje, kur skambėjo „Eurovizija“, Donatas Montvydas viešėjo dvi savaites. Čia jį nuolat sekė reporteriai, fotografai, televizijos kameros – fiksavo kiekvieną D.Montvydo viešnagės svetur akimirką.

Tiek dėmesio D.Montvydas sulaukė ne be reikalo: sėkmingai „Eurovizijoje“ pasirodęs atlikėjas konkurso finale pelnė devintąją vietą, visa jo kelionė finišo tiesiosios link jau netrukus suguls dokumentiniame filme.

Donatas Montvydas, ko gero, pats disciplinuočiausias visų laikų Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“. Tokį įspūdį jis paliko žiūrimiausiame pasaulyje televizijos dainų konkurse jį lydėjusiai delegacijai ir Lietuvos žiniasklaidai. Išdalinęs šimtą interviu ir žvaliai įveikęs konkurso atidarymo Raudonąjį kilimą, Donatas vietoje trankaus vakarėlio renkasi ramybę ir poilsį, nes žino, kad rytoj – galbūt svarbiausia jo gyvenime diena.

Donatas Montvydas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vienintelis „eurovizinis“ pokštas, kurį iškrėtė Donatas, – žiniasklaidos hitu tapusi jo „lamos“ šukuosena. Šiandien galima svarstyti, ar šis įvaizdžio triukas įvyko spontaniškai, ar buvo gerai apgalvotos viešųjų ryšių kampanijos dalis, tačiau kad mielas Pietų Amerikos gyvūnas prisidėjo prie lietuvio pasirodymo sėkmės, abejonių nekyla.

Juokai juokais, tačiau devintosios vietos finale garantuoti negali jokie gyvūnai. Ir net legendinis salto. Visų pirma, į finalą kelią nutiesia juodas kasdienis darbas, tinkamo kūrinio pasirinkimas, emocinis stabilumas ir sceninė patirtis.

Lietuvos atstovą šių metų „Eurovizijoje“ lydėjo LRT filmavimo grupė – reporteris Tadas Grabys, režisierė Raimonda Katiliūtė ir operatorius Vaidas Užkuraitis. Jie fiksavo kiekvieną Lietuvos atstovo Donato Montvydo judesį Stokholme – repeticijas, susitikimus, laisvalaikį, bendravimą su žiniasklaida. Visa tai, kas vyko konkurso užkulisiuose. Ir sporto salėje, į kurią Donatas skubėdavo kasdien.

Donatas Montvydas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip organizuojamas darbas „Eurovizijos“ perklausose? Kaip transliacijai rengiama scena, kokie žmonės diriguoja žiūrimiausiam pasaulyje TV konkursui, kuriame šiemet dalyvavo 42 valstybės? Kaip šalių delegacijos bendrauja su šeimininkais ir tarpusavyje?

Viešbutyje, kuriame apsistojo Donatas Monvydas, beje, gyveno dar penkių šalių delegacijos. Kas buvo lietuvių favoritai konkurse?

Ką Donatas veikė laisvalaikiu, ką veikė jo palaikyti atvykusi žmona Veronika ir dukrelė Adelė, kaip eurovizininkus pasitiko Švedijos lietuviai? Kuo gyveno Stokholmas dvi eurovizines savaites?

Visa tai – ką tik sumontuotame dokumentiniame filme „Eurovizija“ 2016. Post scriptum“ praėjus vos devynioms dienoms po „Eurovizijos“, antradienį, gegužės 24 d. 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Filmo autorė Raimonda Katiliūtė.