Eurovizinis stebuklas: Ieva Zasimauskaitė – geriausiųjų penketuke

Ieva Zasimauskaitė / Andres Putting nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antradienio vakarą Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė sujaudino visą kontinentą – jautri daina „When We're Old“ jai pelnė vietą konkurso finale, kuris vyks šeštadienį.

„Didžiausios gyvenimo pergalės yra ne konkursuose. Didžiausia pergalė – būti laimingam ir paversti laimingais tuos, kurie tave supa“, – per nugalėtojų spaudos konferenciją tikino Ieva.

Vis dėlto Lietuvai ji – nugalėtoja. Dar pirmadienio vakarą lažybininkai jai skyrė 22 vietą iš 43. Po generalinės repeticijos Ieva šoktelėjo į 14 vietą, o po pasirodymo pusfinalyje Ievai prognozuojama jau penkta vieta. Ji lenkia iki šiol favoritais laikytus Čekijos, Estijos ir Švedijos atstovus.

Prieš I.Zasimauskaitę galvas tenka nuleisti cinikams, kalbėjusiems, kad „Eurovizijai“ nereikia tiesiog gražios ir jautrios dainos, „Eurovizijai“ esą reikia šou. Tokių netrūko nei Lietuvoje, nei užsienyje. Tačiau pernai įvykdytas portugalo Salvadoro Stebuklas tęsiasi ir šiemet – sintetikos persisotinusi Europa vis dar gėrisi tikrais dalykais.

Po pirmojo pusfinalio lyderių penketukas pasikeitė kardinaliai. Pirmoje vietoje ištisas savaites karaliavusi Izraelio atstovė Netta smuktelėjo į ketvirtą vietą, o Kipro atstovė Eleni Foureira iš ketvirtos vietos šoktelėjo į pirmą. Antrą kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujantis Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas užima antrą vietą. Kol kas dar gyvai scenoje nepasirodžiusi prancūzų grupė „Madame Monsieur“ iš penktos vietos šoktelėjo į trečią.

Lažybininkų prognozės / Eurovisionworld.com

Šeštadienį vyksiančiame „Eurovizijos“ finale kartu su I.Zasimauskaite pasirodys Austrijos, Estijos, Kipro, Izraelio, Čekijos, Bulgarijos, Albanijos, Suomijos, Airijos, Portugalijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos ir Prancūzijos atstovai. Dar 10 varžovų išaiškės per antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį, kuris įvyks ketvirtadienį.

Skaitykite daugiau