Į „Eurovizijos“ finalą patekusi I.Zasimauskaitė: „Didžiausios gyvenimo pergalės yra ne konkursuose“

Ieva Zasimauskaitė / Andres Putting & Thomas Hanses nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Po metų pertraukos Lietuvą ir vėl matysime „Eurovizijos“ finale. Antradienio vakarą Lisabonoje buvo surengtame pirmajame „Eurovizijos“ konkurso pusfinalyje Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“ išplėšė kelialapį į finalą.

Pasibaigus „Eurovizijai“ jos dalyviai neišsiskirstė – pusfinalio nugalėtojai buvo pakviesti į spaudos konferenciją, per kurią išliejo susikaupusias emocijas ir traukė burtus, nulėmusius, kurioje finalo dalyje teks pasirodyti. Ieva Zasimauskaitė pasirodys pirmoje „Eurovizijos“ finalo pusėje.

„Ieva, tai buvo taip gražu, kad pasirodei su vyru. Kaip manai, gal pradėjai naują madą ir kitais metais visi atsives savo sutuoktinius?“ – juokavo spaudos konferencijos moderatorius.

„Nežinau, – su plačia šypsena atsakė Ieva. – Man gyvenime svarbiausia yra nieko nevaidinti, todėl norėjau, kad scenoje būtų mano tikras vyras, o ne aktorius. Vaizdo klipe galite pamatyti mano tėvus, mano senelius ir mano bičiulius. Ten nėra aktorių. Nežinau, kaip darys kiti, bet labai geras jausmas stovėti ant scenos su savo vyru. Pagalvokite apie tai.“

Apie amžiną meilė dainuojanti I.Zasimauskaitė net pasidalijo patarimu, kaip atrasti sielos draugą: „Aš esu laimingai ištekėjusi, bet mes su vyru pykstamės. Svarbiausia, kad konfliktai būtų sprendžiami. Juk visi žmonės gyvenime patiria sunkumų. Mes galime šypsotis, galime apsimetinėti, bet visi patiriame sunkumų. Svarbiausias dalykas gyvenime yra nepasiduoti. Tad nepasiduokite sielos draugo paieškose. Jums nereikia ieškoti unikalaus asmens. Jei širdis sako, kad tai TAS žmogus, užsimerkite prieš jo trūkumus, įžvelkite privalumus ir nepasiduokite.“

Naktį iš antradienio į trečiadienį Ievą tiesiog užplūdo sveikinimai. Vis dėlto dainininkė ir toliau išliko tokia pat kukli ir šilta: „Didžiausios gyvenimo pergalės yra ne konkursuose. Didžiausia pergalė – būti laimingam ir paversti laimingais tuos, kurie tave supa.“ Žurnalistams pasiteiravus, ką I.Zasimauskaitė norėtų pasakyti tiems, kurie laiko ją pavyzdžiu, atlikėja nedaugžodžiavo: „Nebijokite būti netobuli.“

Anksčiau „Eurovizijos“ stebėtojai buvo nurašę Lietuvą – jai prognozavo vietą trečiajame dešimtuke. Pastarosiomis savaitėmis I.Zasimauskaitė buvo 22-25 vietose. Net pirmadienį jai vis dar buvo prognozuojama 22 vieta, tačiau po generalinės repeticijos, kai scenoje Ieva pasirodė pilnu pajėgumu ir su išbaigtu įvaizdžiu, viskas drastiškai pasikeitė – ji šoktelėjo į 14-ąją vietą iš 43. Po jos pasirodymo pusfinalyje ir vėl pasikeitė lažybininkų prognozės – dabar Ieva užima 6 vietą.

„Eurovizijos“ pirmojo pusfinalio nugalėtojai / Andres Putting nuotr.

Ievai pavyko aplenkti net Čekijos atstovą Mikolas Josef. Vaikinas ilgai buvo laikytas konkurso favoritu, tačiau per repeticiją patirta nugaros trauma privertė jį pakoreguoti savo pasirodymą ir gerbėjų viltis. Iš antros vietos Mikolas nusirito į devintąją, tačiau finale jis turės dar vieną progą pavergti Europą. Ambicijų M.Josef netrūksta, nes tai tik antras kartas, kai Čekijai pavyko įveikti pusfinalio barjerą ir patekti į „Eurovizijos“ finalą.

„Vien dėl to, kad galėjau pasirodyti, jaučiuosi labai ypatingai, – sakė Mikolas. – Ar pasirodymas šeštadienį keisis? Nežinau, galbūt išprotėsiu ir padarysiu suktuką.“

„Ketinu šią akimirką nusifotografuoti ir išsitatuiruoti“, – kvatojosi Airijos atstovas Ryanas O'Shaughnessy. Atlikėjas tikino, kad jo pasirodymo, kuriame šoko homoseksuali pora, tikslas buvo priminti žmonėms, kad meilė tėra meilė. Nėra skirtumo, kas įsimyli: vyras ir moteris, vyras ir vyras, moteris ir moteris... Pasak Ryano, svarbiausia puoselėti šį gražų jausmą.

Visą spaudos konferenciją galite išvysti čia:

Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojai traukė burtus (15 nuotr.)
+9

Skaitykite daugiau