FC Baseball pristato naują albumą ir kviečia į koncertą: „Sunkiai suvokiama, kas įvyko“

FC Baseball  / Nerijaus Kuzmicko nuotr.
FC Baseball / Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-14 14:29
AA

Lapkričio 11 dieną Vilniuje, „Compensa“ salėje, Tautvydas Gaudėšius-FC Baseball su gausiu būriu muzikantų surengs koncertą „Žaidimai“, kuriuo vainikuos savo kūrybinį etapą, įprasmintą trim lietuviškos muzikos albumais, įrašytais ir išleistais per rekordiškai trumpą laiką.

„Įrašyti trys albumai, išleisti trys vinilai, bet jausmas toks, lyg tai buvo viena, ilga patirtis. Todėl ir koncerto datoje (11.11) esantys vienetukai tarsi galėtų reikšti pirmojo veiksmo pabaigą. Netrukus prasidės antrasis veiksmas, o besibaigiantį pirmąjį vainikuokime didžiausiu mano soliniu koncertu“, – sako FC Baseball.

Jo kūrybinis pliūpsnis tapo reiškiniu, tokiu pat kosminiu greičiu augo gerbėjų gretos. „Atrodė, kad man sako: „Tautvydai – tu tiesiog rašyk, o mes suprasime, apie ką tu“. Praėjusią vasarą parašiau gal 20 dainų“, – pasakoja atlikėjas.

FC Baseball / Nerijaus Kuzmicko nuotr.

Šiemet FC Baseball intensyviai koncertavo, todėl stigo laiko naujai kūrybai. „Be to, tame savo saugiame rašymo kambaryje tarsi pasijutau, kad jau esu nebe vienas: susibūrė ratas žmonių, kurie tikisi iš manęs atsakymų. O aš jų niekada neturėjau. Net buvo toks etapas, kai šiek tiek jaučiausi prislėgtas, kad tai nebėra nuotykis, – prisipažįsta FC Baseball. – Žmonės ėmė tatuiruotis mano žodžius. Iš pradžių, kaip ir kiekvienam rašančiam, tai atrodė didelė garbė ir malonumas. Bet kai suvoki, kad tai, ką tu savo vienatvėje parašei ir kitiems tampa svarbu, gali išsigąsti. Tačiau dabar vėl atsipalaidavau, grįžo supratimas, kodėl aš tiek rašau, vardan ko. Ir mano nuotykis tęsiasi: įrašėme naujas dainas, nufilmavome naujus vaizdo klipus ir ruošiamės didžiajam lapkričio koncertui. Jau net įsivaizduoju, kaip tai bus nuostabu.”

Šią savaitę socialiniuose tinkluose FC Baseball pristatė naują dainą „Sakuros“, o šiandien pristato kitą naujieną – kūrinį „Margarita“. Pastebimas naujas braižas – dainose daugiau roko gitarų, aštriau skamba ir atlikėjo vokalas.

Daina „Sakuros“:

„Aš suprantu, kad kai kurie žmonės pamilo mane už vieną triuką ir galbūt norėtų, kad tai daryčiau iki gyvenimo pabaigos, nes jiems patinka būtent tai. Bet aš pradėjau groti nuo 16-os, dabar man – 31-eri, jei visąlaik gročiau tą patį, būčiau išprotėjęs, todėl ir Junior a kuriam laikui padėjau į lentyną, – sako FC Baseball. – Gitaros, aštresni skambesiai publikai labai patinka per gyvus koncertus. Kai susitikome įrašų studijoje, svarstėme, ar dainas švelninti, ar kaip tik truputį pasismaginti, sprendimas atėjo natūraliai.“

Naujausiuose klipuose Tautvydas nevengia šokti. „Sakurose“ tai daro vienas, o „Margaritoje“ matomas ir švelniosios lyties siluetas. Pasak atlikėjo, „Margarita“ – daina apie neištikimą moterį, kuri turi šeimą, bet nesijaučia mylima, jai viskas atsibodo. FC Baseball šypsosi, kad suteikti veidą tokios apdainuojamos istorijos herojei būtų pavojinga, nes jo gerbėjai linkę viską įasmeninti, o atlikėjas kaip tik kaiką norėtų palikti paslapčių kambaryje.

Daina „Margarita“:

Intriguoja ir trečiasis kūrinys „Karuselė“ – kartu su pirmais dviem jis pateko į FC Baseball trijų dainų EP ir šiąnakt atsidūrė muzikos perklausų platformose.

„Karuselė“ – ypatinga daina, joje yra žodžiai – prašau „ištark balsu“. Paradoksalu, bet vasarą parašęs šią dainą, staiga apkurtau dešine ausimi. Iš pradžių išsigandau – ką reikės daryti, jei

tai – jau viskas, pabaiga. Kreipiausi į medikus, per dvi savaites klausa grįžo. Kai pats grįžau į studiją, buvo sudėtinga „Karuselę“ pabaigti, nes buvau išgąsdintas tos dainos. Tačiau jaučiau, kad kažką labai faino užčiuopiau, verta eiti iki galo. Man tai – svarbiausia daina šiame mini albume ir viena tų, dėl kurių ir po daug metų norėčiau būti prisimintas“, – sako FC Baseball.

Jo soliniai pasirodymai šią vasarą pritraukdavo daugiau nei 1,5 tūkstančio klausytojų. „Compensa“ salėje jų galės tilpti dvigubai daugiau. Išaugs ir muzikantų skaičius – šiuo metu jie dažniausiai groja septyniese, per didįjį koncertą FC Baseball žada įtraukti ir klasikinių instrumentų sekciją.

FC Baseball / Nerijaus Kuzmicko nuotr.

Didžiausiam soliniam koncertui, kuris truks daugiau nei 1,5 valandos, jis neatsitiktinai parinko pavadinimą „Žaidimai“. „Išgyvendamas kokią nors nesėkmę, visąlaik sakydavau draugams: „Aš vis tiek laimėsiu šitą žaidimą!“. Neįsivaizduoju, prieš ką žaidžiu, bet žinau, kad turiu keistai prisuktą galvą ir jei pats sau nepatrukdysiu, manęs bus neįmanoma sulaikyti. Toks jausmas, kad aš viduje užsihipnotizuoju ir net jei viskas komplikuota, sugebu save apgauti, kad tai – tik žaidimas”, – pasakoja FC Baseball.

Visgi jo pastarieji pasiekimai jau neatrodo kaip žaidimas. „Kai atverčiau FC Baseball‘o puslapį, buvo pirmasis karantinas. Aš tiesiog įsijungiau kamerą ir pasakiau: „Pradedu naują projektą, rašysiu dainas lietuviškai, štai mano pirmieji bandymai...“ Praėjo 19 mėnesių ir tūkstančiai žmonių tas dainas dainuoja kartu. Man pačiam tai – sunkiai suvokiama, nes atrodo, kaip filme. Kosmosas“, – apie savo sėkmę kalba atlikėjas.

FC Baseball koncerto „Žaidimai“ bilietus platina bilietai.lt.