Filmo „Man viskas gerai“ VIP premjera: baltos pelės ir nuogos scenos priviliojo garsius svečius

Filmo „Man viskas gerai“ premjeros svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Filmo „Man viskas gerai“ premjeros svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-24 19:50
AA

Antradienio vakarą Vilniuje įvyko režisieriaus Ernesto Jankausko filmo „Man viskas gerai“ VIP premjera. Raudonuoju kilimu žengė ir fotografų blyksčių jūroje maudėsi filmo kūrėjai, aktoriai ir kviestiniai svečiai.

Filmo „Man viskas gerai“ tarptautinė premjera įvyko prieš pusantrų metų Varšuvos kino festivalyje. Lietuvišką filmo premjerą sustabdė pandemija.

„Man viskas gerai“, – kartoja režisieriaus Ernesto Jankausko filmo herojė. Ji tokia stipri, kad niekas, net patys artimiausi žmonės, tuo neabejoja.

„Norėjome pabrėžti kontrastą – filmo pavadinimas, teigiantis tarsi ir normalią personažės būseną, kontrastuoja su vaizdu, kuris aiškiai rodo, kad nebūtinai yra taip, kaip ji sako. Mūsų filmas – toks pat kontrastingas, kaip ir plakatas – nerimtai rimtas. Jame visko daug – mokslininkų, pelių, arklių, skęstančių automobilių ir keistų žmonių“, – pasakoja Gabija Siurbytė.

Gabija Siurbytė, Ernestas Jankauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Į premjerą susirinko visas būrys garsių žmonių. Tarp jų – aktoriai Elvyra Žebertavičiūtė, Edita Užaitė, Kristina Savickytė, Andrius Paulavičius, Emilija Latėnaitė, Gytis Ivanauskas, Mindaugas Papinigis ir daugelis kitų kviestinių svečių.

Raudonojo kilimo premjeros akimirkos – galerijoje:

Filmo „Man viskas gerai“ premjera (76 nuotr.)
+70

„Buvome sutarę, kad ir kas nutiktų, turime likti draugais“, – sako aktorė Gabija Siurbytė. Rankomis su vyru, kino režisieriumi Ernestu Jankausku ir aktoriumi Andriumi Paulavičiumi ji sukirto dar prieš prasidedant kino filmo „Man viskas gerai“ filmavimams. Kino aikštelėje Gabija ir Andrius tapo mylimaisiais, sužadėtiniais, kuriems visiškai nuogai išsirengti vienam prieš kitą yra kasdienybė.

Tam, kad filmavimai vyktų, kaip sumanyta, trijulė nusibrėžė aiškias taisykles ir tiksliai suplanavo intensyvias scenas, kuriose Gabija ir Andrius visiškai apsinuogino.

Gabija Siurbytė ir Andrius Paulavičius / Kadras iš filmo „Man viskas gerai“

„Visi trys daug kalbėjome, labai daug repetavome, – pasakoja Gabija. – Galiausiai aiškiai perpratome Ernio mintį ir jo norėtą žiūrovams perduoti kontrastą: du visiškai nuogi žmonės yra vienas šalia kito, bet kartu tame intymume – vienas nuo kito labai nutolę, užsidarę.“

G.Siurbytė džiaugiasi, kad filme jos suvaidintos herojės sužadėtiniu režisierius pasirinko A.Paulavičių: „Su Andriumi buvo lengva, jis – drąsus, ekspresyvus, juokingas. Gerai jaučiausi šalia jo, žinoma, kaip tik gerai galima jaustis nuogai kino aikštelėje, kurioje dirba dar dvidešimt žmonių.“

Donatas Šimukauskas, Kristina Savickaitė, Andrius Paulavičius, Gabija Siurbytė, Ernestas Jankauskas, Gytis Ivanauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Be to, filmo „Man viskas gerai“ kūrėjai scenarijuje panaudojo legendinį tyrimą su pelėmis. Po patirties su šimtais žiurkių kino aikštelėje, kai ant kelnių tekdavo dėti gumas, kad gyviai nelįstų po drabužiais, baltos pelytės, sako Gabija, atrodo nuostabūs, mieli gyvūnėliai. Dieną jos miega, o naktį veikia, užkuria tikrą diskoteką.

„Susidraugavome paprastai, – pasakoja aktorė, – keletą savaičių prieš filmavimus keturias auginau mūsų biure. Tvarkiau narvelį, stebėjau, pasikalbėdavau, išmokau paimti ant rankų, kad neužgaučiau. Kad ir kokios gražios atrodytų, pelytės gali įkąsti, viena taip ir padarė, kai ne taip ją paėmiau. Nuo tada buvau atsargesnė.“

Baltosios pelytės filme „Man viskas gerai“ atsirado tada, kai filmo režisierius E.Jankauskas ir scenarijaus autorės – G.Siurbytė ir Birutė Kapustinaitė nusprendė, kad pagrindiniu filmo personažu taps mokslininkė Marija. Ilgai galvoję, kokios srities mokslininke ji galėtų būti, scenarijaus autoriai prisiminė legendinį Johno Calhouno tyrimą, kuris idealiai tiko filmo temai ir paryškino pagrindinę mintį – idealios sąlygos visiškai nereiškia laimingo gyvenimo ir neužtikrina, kad rūšis išliks.

„Man viskas gerai“ – linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti savo sukurtą tobulos moters įvaizdį. Grįžusi iš klinikos, ji siekia įtikinti šeimą ir kolegas, kad jai viskas gerai. Vis dėlto nuslėpti panikos atakas, tuo pačiu metu varžytis dėl mokslinio projekto bei šeimos meilės daug sunkiau, nei ji mano. Ypač kai paauglė dukterėčia girta naktimis dainuoja Vitalijos Katunskytės dainas, mama ginčijasi su gydytojais dėl operacijos, močiutė prikaišioja, kad per mažai valgo, o sužadėtinis visiškai nenorėtų matyti jos karjeros aukštumų.

Kino filmas „Man viskas gerai“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo sausio 27 dienos. Filmo kūrimą finansavo Lietuvos kino centras. Filmo režisierius E.Jankauskas, operatorius Feliksas Abrukauskas, dailininkas Paulius Jurevičius, kompozitorius Mindaugas Urbaitis, vaidina: G.Siurbytė, A.Paulavičius, Marius Repšys, Donatas Šimukauskas, Mija Di Marco, Nelė Savičenko, Elvyra Žebertavičiūtė, Dovilė Kundrotaitė.

Filmo „Man viskas gerai“ anonsas: