Nuogi nusifilmavę G.Siurbytė ir A.Paulavičius: „Besimylintieji su drabužiais kine atrodo juokingai“

Gabija Siurbytė ir Andrius Paulavičius / Kadras iš filmo „Man viskas gerai“
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

„Buvome sutarę, kad ir kas nutiktų, turime likti draugais“, – sako aktorė Gabija Siurbytė. Rankomis su vyru, kino režisieriumi Ernestu Jankausku ir aktoriumi Andriumi Paulavičiumi ji sukirto dar prieš prasidedant kino filmo „Man viskas gerai“ filmavimams. Kino aikštelėje Gabija ir Andrius tapo mylimaisiais, sužadėtiniais, kuriems visiškai nuogai išsirengti vienam prieš kitą yra kasdienybė.

Tam, kad filmavimai vyktų, kaip sumanyta, trijulė nusibrėžė aiškias taisykles ir tiksliai suplanavo intensyvias scenas, kuriose Gabija ir Andrius visiškai apsinuogino. „Visi trys daug kalbėjome, labai daug repetavome, – pasakoja Gabija. – Galiausiai aiškiai perpratome Ernio mintį ir jo norėtą žiūrovams perduoti kontrastą: du visiškai nuogi žmonės yra vienas šalia kito, bet kartu tame intymume – vienas nuo kito labai nutolę, užsidarę.“

G.Siurbytė džiaugiasi, kad filme jos suvaidintos herojės sužadėtiniu režisierius pasirinko A.Paulavičių: „Su Andriumi buvo lengva, jis – drąsus, ekspresyvus, juokingas. Gerai jaučiausi šalia jo, žinoma, kaip tik gerai galima jaustis nuogai kino aikštelėje, kurioje dirba dar dvidešimt žmonių.“

Gabija Siurbytė ir Andrius Paulavičius / Audriaus Solomino nuotr.

„Taip, šis meilės trikampis – aktorius, aktorė, komanda – buvo įdomus“, – šypsosi ir A.Paulavičius. Ir vis dėlto jis neabejoja: kai susirenka profesionalai, klausimų niekam nekyla, kiekvienas tiesiog dirba savo darbą.

„Kiekvieną kartą kurdamas vaidmenį aš visiškai apsinuoginu. Tai svarbu, jei nori, kad žiūrovas susitapatintų su personažu, jį pajaustų, kitaip tariant, apnuoginu savo sielą. Kai siela nuoga, kūno nuogumas nebe taip trikdo“, – teigia A.Paulavičius. Jis visiškai tikras: jei kine rodomas realus gyvenimas, du su drabužiais besimylintys žmonės atrodo juokingai.

Aktorius teigia suprantantis, kad nuogas kūnas kine dažnai slepiamas dėl amžiaus cenzo, tačiau jam pačiam labiau patinka filmai, negriaunantys realaus gyvenimo iliuzijos. Na, tokie kaip Gasparo Noé „Love“, Steve’o McQueeno „Shame“, kuriame vaidina Michaelis Fassbenderis. „Šiuose filmuose matai, kad aktoriai filmavimuose atiduoda šimtą procentų savo jėgų ir galimybių“, – sako aktorius.

Kino filme „Man viskas gerai“ Andrius suvaidino pagrindinės filmo herojės, mokslininkės Marijos sužadėtinį, žinomą dirigentą. Pasikėlęs į muziko karjeros aukštybes, jis visiškai nemato, kad šalia esantis žmogus kenčia.

Gabija Siurbytė ir Andrius Paulavičius / Kadras iš filmo „Man viskas gerai“

„Man įdomiausi vaidmenys ir istorijos, parodančios personažo lūžio taškus – nuo aistringos meilės ir gyvenimo džiaugsmo iki neapykantos ir pykčio“, – pasakoja jis apie savo personažą ir tikina, kad nuogi kūnai filme – ne režisieriaus kaprizas, tokių scenų reikalavo pagrindinės filmo veikėjos Marijos dramaturginė linija. Aktorius tikisi, kad žiūrovai nefokusuos savo žvilgsnio į nuogumą, o intymias scenas priims kaip svarbią istorijos dalį.

Gabija Siurbytė ir Andrius Paulavičius filme „Man viskas gerai“ (6 nuotr.)

G.Siurbytė ir A.Paulavičius kino aikštelėje susiduria ne pirmą kartą. Gabija pasakoja, kad Andrius yra vienas pirmųjų jos kino partnerių, abu filmavosi Emilio Vėlyvio filme „Zero“: „Raska buvo pirmasis mano didelis vaidmuo kine, niekada nepamiršiu filmavimų miške, kur reikėjo daug bėgioti ir garsiai rėkauti. Andrius tada mane mokė, kad reikia nepamiršti savimi pasirūpinti, per pietus man ant samanų paklodavo antklodę ir liepdavo pamiegoti, kad atgaučiau jėgas. Jo rūpestis man įstrigęs, ir visai nesvarbu, kad tame filme jo personažas mane nužudo.“

Gabija ir Andrius vėliau dar turėjo susitikti E.Vėlyvio seriale apie mafiją, tačiau serialas taip ir nebuvo nufilmuotas – pasirodė per brangus televizijoms. „Per tą laiką mūsų draugystė sustiprėjo“, – šypsosi filmo „Man viskas gerai“ pagrindinio vaidmens atlikėja.

„Man viskas gerai“ – tai linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti savo sukurtą tobulos moters įvaizdį. Grįžusi iš klinikos, ji siekia įtikinti šeimą ir kolegas, kad jai viskas gerai. Vis dėlto nuslėpti panikos atakas, tuo pačiu metu varžytis dėl mokslinio projekto bei šeimos meilės yra daug sunkiau, nei ji mano. Ypač kai paauglė dukterėčia girta naktimis dainuoja Vitalijos Katunskytės dainas, mama ginčijasi su gydytojais dėl operacijos, močiutė prikaišioja, kad per mažai valgo, o sužadėtinis visiškai nenorėtų matyti jos karjeros aukštumų.

„Man viskas gerai“ anonsas:

Kino filmas „Man viskas gerai“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo sausio 27 dienos. Filmo kūrimą finansavo Lietuvos kino centras. Filmo režisierius E. Jankauskas, operatorius Feliksas Abrukauskas, dailininkas Paulius Jurevičius, kompozitorius Mindaugas Urbaitis, vaidina: G. Siurbytė, A. Paulavičius, Marius Repšys, Donatas Šimukauskas, Mija Di Marco, Nelė Savičenko, Elvyra Žebertavičiūtė, Dovilė Kundrotaitė.

Skaitykite daugiau