G.Karaliūnaitė prabilo apie pirmąją meilę R.Janavičių: „Išsiskyrėme mylėdami vienas kitą“

Rolandas Janavičius ir Gintarė Karaliūnaitė / Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuor.
Rolandas Janavičius ir Gintarė Karaliūnaitė / Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuor.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-04 18:20
AA

Sako, kad pirmoji meilė nerūdija. Tikriausiai net ir tada, kai žmogaus nelieka šioje žėmėje. Su pilna jausmų krūtine apie savo pirmąjį mylimąjį Rolandą Janavičių ligšiol kalba ir atlikėja Gintarė Karaliūnaitė. Prisimindama prieš 15-ka metų nuo onkologinės ligos mirusį dainininką, ji nesulaiko ašarų.

Šeštadienį LRT laidoje „Svajonių duetai“ atlikėjai Gintarei Karaliūnaitei technologijų pagalba teko unikali galimybė sudainuoti su jos buvusiu mylimuoju, anapilin prieš 15-ka metų iškeliavusiu Rolandu Janavičiumi.

Muzikinių pokalbių laidoje prieš pasirodant specialiam įrašui, Gintarė prisiminė savo ir Rolando meilės istoriją, kurios klausant daugeliui kaupėsi ašaros.

G.Karaliūnaitė pasakojo, kad pirmąkart R.Janavičių išvydo per televizorių, kai jai pačiai buvo vos 12-ka metų. Vėliau ji atsitiktinai perskaitė interviu laikraštyje, kuriame dainininkas pasakojo tikintis į Dievą ir nevalgantis mėsos.

„Spėkit, kas man tada nutiko“, – juokais retoriškai laidos svečių klausė Gintarė ir nurodė, kad ir pati nuo to laiko tapo ypatingai religinga.

Gintarė Karaliūnaitė / Kęstučio Vanago nuotr.

Vėliau kiek paaugus, Gintarė slapta išvyko mokytis operinio dainavimo į Kauną, o ilgai netrukus pradėjo savo dainininkės karjerą.

„Tapti dainininke buvo mano plano dalis“, – pripažino Gintarė ir papasakojo, kad galiausiai Rolandą sutiko bendrame koncerte Mažeikiuose.

Tuo metu Rolandui buvo 23-eji, o Gintarei 16-ka. „Jus įsivaizduokite, kokio jis buvo grožio. Nejaučiau, nei kur mano rankos, nei kur mano ausys“.

Galiausiai po pažinties, jiedu kartu traukiniu išvyko į Klaipėdą atskirai švęsti Naujųjų metų. Būtent dėl šios pažinties Gintarei be galo imponuoja R.Janavičiaus daina „Rytas perone“, kurią ji ir atliko laidoje „Svajonių duetai“.

Rolandas Janavičius / „Scanpix“ nuotr.

Po dar kelių susitikimų, būdama 17-kos Gintarė sulaukė pasiūlymo iš Rolando gyventi kartu. „Įsivaizduokit, koks mano mamai buvo šokas, kad jos dukra išėjo gyventi su vyresniu vyru“, – laidoje sakė Gintarė.

Kol gyveno kartu, Gintarė pasakojo, kad Rolandas ją bandė pakeisti – skatino sportuoti, netgi siūlė nedainuoti. Galiausiai porą išskyrė ne tik skirtingi muzikos skoniai, bet ir atstumas, kadangi Gintarė pradėjo karjerą tęsti Kaune.

„Jis buvo be galo išmintingas, žmogus su stipriu stuburu – nevartojo alkoholio, daug skaitė. Jo charizma apėmė viską, – prisimindama Rolandą sakė atlikėja. – Mes išsiskyrėme mano iniciatyva. Jam tai buvo skaudu, nes aš jį užgavau“.

Rolandas Janavičius / zmones24.lt

G.Karaliūnaitė pasakojo, kad po skyrybų su Rolandu nebekalbėjo, koncertuose apsimesdavo, kas vienas kito nepažįsta. Tik kai sužinojo, kad Rolandas rimtai serga, Gintarė norėjo jį aplankyti, bet taip ir neišdrįso. „Žinojau, kad jis nenorėtų, jog pamatyčiau jį tokį“, – sakė ji.

Galiausiai, liepos 1-ąją, būdamas 36-erių, Rolandas Janavičius nuo onkologinės ligos mirė dieną prieš Gintarės Karaliūnaitės gimtadienį, taip daugiau jos ir neišvydęs.

„Pati gražiausia meilė – neįvykusi meilė, todėl, kad ji neįsisuka į buitį. Jos niekas nesugadina, ji taip ir lieka aukščiausiame taške. Mes išsiskyrėme mylėdami vienas kitą“, – galiausiai LRT laidoje pripažino Gintarė Karaliūnaitė.

Primename, kad 2007-ųjų liepos 1 dieną pasklidusi žinia apie atlikėjo Rolando Janavičiaus mirtį sukrėtė ir tuos, kurie retai klausėsi jo dainų. Du dešimtmečius atidavęs didžiajai aistrai – muzikai, dainininkas daugeliui buvo tapęs savu. Ne vienas ir dabar galėtų paniūniuoti bent po eilutę iš populiariausių jo dainų „Rytas perone“, „Sudie, Eliza“ ar kitus jo hitus.

Rolandas Janavičius (1970–2007) (32 nuotr.)
+26