„Garbanotas“ pristato dainos „Kūnas dangaus“ klipą: kviečia į pasaulį, kur laikas išnyksta

Grupė „Garbanotas“ / Beno Ąžuolo Šarkos nuotr.
Grupė „Garbanotas“ / Beno Ąžuolo Šarkos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-06-17 10:23
AA

Grupė „Garbanotas“ pristato vaizdo klipą kūriniui „Kūnas dangaus“ ir kviečia klausytojus pasinerti į pasaulį, kur laikas išnyksta ir tampame vienu su visata. Pasitikėdami režisieriaus Justo Ramanausko talentu, „Garbanotas“ suteikė kūrybos laisvę, o rezultatas – lėtas ir svajingas klipas, kviečiantis pažvelgti į dangų, į save ir nurimti.

Hipnotizuojantis „Kūnas dangaus“ kūrinys yra iš prieš metus išleisto ir gerbėjus iki širdies gelmių palietusio to paties pavadinimo albumo. Ši daina, kaip teigia grupės nariai, tyrinėja paslaptingą jausmą, kurį kiekvienas iš mūsų patiria vos gimęs:

„Būsena, kai laikas neegzistuoja ir esi vienas viskame. Tačiau bėgdami per gyvenimą visą tai išbarstome“, – sako „Garbanoto“ narys Mantas Joneikis.

Klipo kūrimą grupė patikėjo kūrybos namams „Cunamis Music“ ir režisieriui bei scenarijaus autoriui J.Ramanauskui, kuris neslepia, kad „Garbanoto“ muzika jį įkvepia ir įtraukia: „Tai labai unikalų skambesį turinti grupė, kuri sugeba spinduliuoti stiprią nuotaiką ir savo dainose pasakoti istoriją“.

Klipo filmavimo užkulisiai / Viktorijos Makovskajos nuotr.

Grupės nariai kūrybiniame procese dalyvavo minimaliai: „Papasakojom režisieriui apie ką daina ir pasidalinom vaizdais, kurių kino kalba mus žavi. Režisierius puikiai viską perskaitė ir sudėliojo idėją ir scenarijų. Matyt, dėl to, kad visai gerai susikalbėjom, viskas tiko ir pavyko!“, – džiaugdamiesi galutiniu rezultatu dalinasi „Garbanotas“.

Klipo režisierius, interpretuodamas žodžius „Kūnas dangaus“, svarstė ar tai viso labo objektas danguje, o gal savęs matymas pakėlus akis į viršų. Bandydamas šį metaforišką jausmą perteikti vaizdo klipe, J.Ramanauskas pasirinko unikalų konceptą ir minimalistinė kino kalbą, kurie leidžia patirti dainos žinutę dar giliau ir asmeniškiau: „Skubėdami pilkais žmonių takais kartais pamirštame save, savo ryšį su aplinką, apie tai ir kalbu klipe taip bandydamas interpretuoti dainą“, – pasakoja J.Ramanauskas.

Klipo filmavimo užkulisiai / Viktorijos Makovskajos nuotr.

„Klipas lėtas ir ramus. Čia toks savotiškas mūsų pasiūlymas vasarai – ramiau, lėčiau. Pakelkit akis į dangų, pasigėrėkite tekančiu vandeniu, įsižiūrėkit į kito žmogaus judesius, veido išraiškas, akis, grožį. Detalėse slepiasi labai daug pasakojimų, daug istorijos variantų. Įsižiūrėti į aplinką ir kitus – tai geriausias būdas įsižiūrėti į save ir nurimti. Nelikim nesuprastos planetos, po truputį išsiaiškinkim kokio dangaus ir kokie kūnai esame“, – linki M.Joneikis.

Vaizdo klipo idėjas realybe pavertė operatorius Rokas Šydeikis ir spalvų dailininkas Jonas Sunklodas: „Operatorius padėjo įgyvendinti tikrai techniškai sudėtingą klipo konceptą – filmuoti tik dviem rakursais, griežtai iš viršaus ir apačios, niekada nematyti horizonto – jis yra vienas iš unikaliausių šio klipo aspektų. O Jonas stipriai prisidėjo kuriant kino juostos kadro tekstūriškumą“, – teigia režisierius.

Įvertinkite naują muzikinį klipą: