Valdovų rūmuose – „Garbanotas“ ir 120 stygų: kosminiame koncerte aidėjo ir Sinead O'Connor vardas

Grupė „Garbanotas“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Grupė „Garbanotas“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-27 21:53
AA

Trečiadienį į „Midsummer Vilnius“ sceną Valdovų rūmų kieme žengė grupė „Garbanotas“, lydima dviejų arfų ir styginių kvarteto. Magiškame formate suskambėjo grupės naujausio „Kūnas dangaus“ albumo kūriniai.

Trečiadienį į Valdovų rūmų kiemą rinkosi grupės „Garbanotas“ klausytojai ir festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai. Čia skambėjo vienetinis, 120 stygų lydimas jų pasirodymas unikaliame formate.

Žiūrovai išgirdo kūrinius iš naujausio „Garbanotas“ albumo „Kūnas dangaus“.

„Naujausias „Garbanoto“ albumas man yra apie lengvumą ir jaukumą, o pasirodymas „Midsummer Vilnius“ festivalyje, kurį grupė pavadino „Stygos dangaus“ – švelnus ir banguojantis, tarsi danguje bėgantis paukščių takas. Būtent tokias emocijas stengėmės perteikti ir šiame klipe“, – kalbėjo vaizdo įrašo režisierė Augustė Balašaitytė.

„Midsummer Vilnius“: grupė „Garbanotas“ (20 nuotr.)
+14

Magiškame formate suskambėjo ir kiti šio albumo kūriniai. „Švytinčių žvaigždžių motyvai, lengvi šviesūs drabužiai ir nuoširdus muzikos pojūtis – viskas apie tai, ką žiūrovai išvydo Valdovų rūmų Didžiajame kieme“, – sakė ji.

Suskambo Sinead O'Connor hitas

Koncertui baigiantis netikėtai pasigirdo „Nothing Compares 2 U“ – atlikėją Sinead O'Connor visame pasaulyje išgarsinusio hito akordai ir vokalisto Šaruko atliekamas šio kūrinio motyvas. Trečiadienį mirusią Airijos dainininkę Šarūnas Joneikis pagerbė ir savo vaikystės prisiminimu.

„Buvau vaikas, kokių šešerių, kai pirmą kartą išgirdau „Nothing Compares 2 U“. Ir galiu pasakyti, nuo tada įsimylėjau muziką“, – publikai prisipažino Šarukas.

Grupė „Garbanotas“ Valdovų rūmuose / Žmonės.lt nuotr.

Kaip anksčiau pasakojo broliai Šarūnas ir Mantas Joneikiai, naujausią albumą lydintis kūrinys „Kūnas dangaus“ jų širdyse užgimė „žiauriai seniai“, tačiau taip ir liko neišleistas.

„Viskas prasidėjo gal prieš aštuonerius metus. Mes jį įrašėm anglišką, bet nepanaudojome“, – prisiminė Šarūnas.

Muzikinė mintis nebuvo užmiršta, ji tyliai brendo, laukdama savo laiko. „Būna, tomis akimirkomis, kai idėjos kyla, dar nesijausti pasiruošęs, neišjauti kūrinio. Aš linkęs saugoti idėjas“, – antrino Mantas.

„Midsummer Vilnius“ baigsis liepos 28-ąją – Jazzu koncertu po atviru dangumi.