Garsiems svečiams knygą „Balansas“ pristatę autoriai paneigė mitus apie sveiką maistą
Trečiadienio rytą būrys garsių žmonių rinkosi bendrų pusryčių. Jiems buvo pristatyta nauja knyga „Balansas“, kurios autoriai – studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė, virtuvės šefas Martynas Praškevičius ir laipiojimo uolomis specialistė Aistė Šeibokaitė.
Renginio metu knygos autorės pasakojo apie aktyviam gyvenimui tinkamą sveiką mitybą, paneigė mitus apie sveiką maistą ir papasakojo, kaip niekada nepritrūkti energijos.
Renginio nepraleido ir sveika gyvensena besidominčios laidų vedėjos Laima Kybartienė ir Eglė Skrolytė, dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, aktorės Redita Dominaitytė, Aušra Štukytė, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, čia taip pat buvo galima sutikti „Insanity“ treniruočių instruktorių Igną Bakėjų ir daugelį kitų.
Į restoraną „Stebuklai“ susirinkę svečiai galėjo pasivaišinti šeimininko M.Praškevičiaus ruoštais gardžiais patiekalais.
„Man labai smagu, kad sveikos mitybos virusas plinta. Kai sutinku žmones, kurie pradėjo sveikiau maitintis, daugiau judėti – matau, kaip jų veidai pašviesėja“, – renginyje sakė V.Kurpienė.
Pasak knygos autorės, labai svarbu tinkamai pasirinkti maistą priklausomai nuo paros meto. Ryte geriausia rinkti sočius angliavandenius, tokius, kaip košės, įvairios kruopos. Nereikėtų pamiršti ir įdomesnių kruopų, tokių, kaip pavyzdžiui, bolivinė balanda.
Tuo tarpu daugelio pamėgtas kiaušinis neva nėra pats tinkamiausias pasirinkimas pusryčiams, jį organizmas daug geriau virškintų, jei valgytume pietums ar pavakariams.
Dienos metu reiktų nepamiršti baltyminio maisto ir prie jo rinktis kuo daugiau daržovių.
Vaisiai – puikiai tinka užkandžiams tarp pagrindinių valgymų, tačiau jų reikėtų vengti vakare. Vaisiuose yra daug cukraus, kuris neišskaidytas greitai gali virsti riebalais. Būtent dėl šios priežasties tariamos vaisių dietos nėra veiksmingos ir net priešingai – renkantis vaisius vakare galima priaugti svorio.
Knygos autoriai stengėsi ir paneigti mitą, kad valgyti po 18 val. nėra sveika. Pasak jų, maisto produktų pasirinkimas daug svarbiau nei laikrodžio rodyklė.
Tačiau tai, kad sportininkai turi maitintis gana „sausai“ – taip pat mitas. Pasak knygos autorių nebūtina valgyti tik košes, varškę, liesą mėsą, yra daug gardesnių patiekalų, svarbu juos tinkamai paruošti. Būtent tai knygoje bandė įrodyti jos kūrėjai.
„Man labai svarbu, kad maistas turėtų skonį, nebūtų pilkas. Galima valgyti viską, tačiau svarbu derinti maistą. Svarbu ir tai – kaip jis paruoštas“, – sakė M.Praškevičius.
Ir svarbiausia – apskritai reikėtų nepamiršti valgyti ir daryti tai kuo dažniau, geriausia 5–6 kartus per dieną. Tik taip pavyks neapsunkinti organizmo ir nejausti žvėriško alkio, kuris priverčia griebtis riebių, keptų ir itin kaloringų patiekalų, vien tam, kad greičiau pasisotintume.
„Kai esi kupinas energijos, kai esi pavalgęs, jauti savo rankas, kūną, jauti jėgą jame – tai labai geras jausmas. Besitreniruodama ir sportuodama gana intensyviai supratau maistas yra itin svarbus energijos šaltinis. Kai tik pradėjau sportuoti, nebuvo mados sveikai maitintis. Tačiau po truputį supratau, kad maistas turi padėti jaustis gerai“, – sakė A.Šeibokaitė.
Laipiojimo uolomis profesionalė įsitikinusi, kad tiek judėjimas, sportas, tiek sveikas gyvenimo būdas yra labai inertiški. Esą kai išbandai, kai kas stumteli, padrąsina, kai dieną, dvi, savaitę ar mėnesį imi gyventi pagal tą pačią discipliną, atsiranda įprotis. Įprotis sveikai maitintis ir kuo daugiau judėti. O pradėti keistis – niekada nevėlu.
Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje: