G.Žemaitė – apie atostogas saulėtoje Andalūzijoje, neįprastą maudymosi kostiumėlį ir kritiką

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-12-02 08:13
AA

Šaltojo sezono niūrumą iškeisti į saulėtas dienas norėtų ne vienas lietuvis. Noras – tik dar didesnis, jei šilti kraštai dovanoja ne tik puikų orą, bet ir įkvepiančius gamtos bei architektūros šedevrus. Viena tokių krypčių – piečiausias Ispanijos regionas Andalūzija, kurį šeimos atostogoms pasirinko laidų vedėja Gerda Žemaitė. Moteris portalui Žmonės.lt pasakoja, kad kelionėje labai atsipalaidavo ir mėgavosi įspūdingais vaizdais, tačiau teko susitaikyti ir su keliais suvaržymais.

Gerdos Žemaitės šeima – tikrai ne iš tų, kurios mėgtų sėdėti namie: laidų vedėja su vyru Andriumi ir sūnumi Nikolu bent keletą kartų per metus leidžiasi patyrinėti pasaulio. Žemaičių rudenį paženklino kelionė į saulėtąją Ispaniją. Ši šalis Gerdai – pažįstama: ji jau keturis kartus yra buvusi Barselonoje. Portalui Žmonės.lt moteris pasakoja, kad nuo šiol svajoja sugrįžti ne tik į šį miestą, bet ir į ką tik aplankytą Malagą.

„Nusprendėme aplankyti Malagą, nes turėjome daug rekomendacijų! Kelionės kryptis tikrai nenuvylė – miestas pakerėjo savo gamtos grožiu, todėl manau, kad čia dar tikrai sugrįšim, – Žmonės.lt sako G.Žemaitė ir vardija kitus Ispanijos privalumus. – Mums labai patinka ispaniška virtuvė! Itin mėgstame jūros gėrybes, kuriu čia tikrai netrūksta. Gyvenimo būdas čia – tobulas: niekas niekur neskuba, „nesiverčia per galvą“, ko Lietuvoje labai stinga.“

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Nors Ispanija daliai žmonių asocijuojasi su plačiais paplūdimiais, žydra jūra ir tingiu poilsiu saulės atokaitoje, G.Žemaitės šeima vien tuo neapsiriboja – keliavimo procesu besimėgaujanti šeima nori pamatyti kažką naujo, todėl dažnai renkasi pažintines keliones. Šiuo atveju jie aplankė ne tik Malagą, bet ir mažesnius miestelius.

„Mums įdomu viskas! Be abejonės, norėjome aplankyti Gibraltarą. Jis paliko didžiulį įspūdį – nuostabi gamta, laisvai vaikščiojančios beždžionės. Labai patiko Mijas miestelis ir Saint Michaelio stalaktitų urvai – kerintys vaizdai“, – dalijasi Gerda.

Šeima neaplenkė ir uolėtoje atodangoje, tarp dviejų tarpeklių įsikūrusio Rondos miesto. Nors Gerda tikina negalinti išskirti labiausiai patikusios vietos, Ronda jai paliko didžiausią įspūdį.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.

„Neapsakomo grožio vaizdai – tiesiog kvapą gniaužiančios uolos ir architektūra, – pasakodama Žmonės.lt šypsosi laidų vedėja, kurios šeimos keliones, atsižvelgdama į jų pageidavimus, jau kurį laiką organizuoja agentė Sigita. – Pasitikime ja 100 procentų, dar nė karto nenuvylė.“

Gerda ir Andrius Žemaičiai visuomet keliauja su sūneliu Nikolu. Tiesa, berniukas iki atostogų daug sirgo – dvi savaites kovojo su virusu, pasveikęs grįžo į ugdymo įstaigą, tačiau po savaitės vėl pakliuvo į ligos gniaužtus. Pūlinga angina jį vargino dar dvi savaites, o nuo sūnaus šįkart užsikrėtė ir Gerda.

„Teko abiems vartoti antibiotikus. Iki paskutinės dienos svarstėme, ar vykti. Išskridome tik su otorinolaringologės leidimu ir neapsirikome – atvykus Nikolas galutinai pasveiko, atsigavo, – džiaugiasi moteris. – Kelionėje jis jautėsi puikiai! Matyt, buvimas tarp keturių sienų jam tikrai buvo labai nusibodęs.“

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Nors prieš išvykstant Nikolas jau tris dienas neturėjo temperatūros, Gerda dėl sumanymo vežtis sūnų į kelionę sulaukė ir sekėjų kritikos.

„Buvo tokių mamų, kurios mūsų sprendimo labai nepalaikė. Vis tik manau, kad kiekviena mama žino geriausiai. Jokiu būdu nebūtume vykę, jei liga dar nebūtų suvaldyta“, – neslepia ji.

Moteris portalui Žmonės.lt tikina – keliaudama be sūnaus, nuolat apie jį galvotų ir gailėtųsi, kad nesivežė kartu. Tiesa, yra ir kita medalio pusė: „Tėvams irgi reikia pabūti dviese, tad manau, kad tokia kelionė jau ne už kalnų.“

Prieš kelionę Gerda turėjo pagalvoti ir apie savo sveikatą – prieš 1,5 mėnesio jai buvo atlikta pilvo plastikos operacija, tad gydytoja Inga Guogienė jai griežtai nurodė du mėnesius vaikščioti su korsetu. Jo moteris negalėjo nusiimti net paplūdimyje, kad saulėtojo Ispanijos kranto malonumais mėgavosi neįprastai.

„Čia niekam neįdomu, kuo tu apsirengęs – ar gražiausiu maudymosi kostiumėliu, ar korsetu, ar išvis nuogas. Lietuvoje to tikrai nebūčiau išdrįsusi padaryti“, – juokiasi ji.

Laimei, įvairūs niuansai kojos nepakišo ir atostogomis pasimėgauti pavyko. Šeima pabėgo nuo rutinos, nesibaigiančių darbų, nuolatinio skubėjimo ir grįžo su nauja energija bei polėkiu. G.Žemaitė neslepia, kad labai norėtų šiltuose kraštuose praleisti daugiau laiko ar net peržiemoti, tačiau kol kas jos ir vyro darbai nuotoliu vykti negali.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje / Asmeninio albumo nuotr.

„Dėl šios priežasties net nesvarstome tokios galimybės, nors vis pagalvojame, kad senatvėje persikelsime gyventi kur nors čia“, – portalui Žmonės.lt sako Gerda.

Na, o dabar Žemaičiams gerai ir šaltoje Lietuvoje. Sniego buvo pasiilgusi ir pati Gerda, ir Nikolas, kurį žinia apie namie laukiančius baltus sniego patalus labai nudžiugino.

„Nebūna blogo oro, būna tik blogas nusiteikimas“, – šypteli G.Žemaitė.

Fotogalerija:

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Andalūzijoje (18 nuotr.)
+12