Geros savijautos skaičiai

Skaičiai / Fotolia nuotr.
Skaičiai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Daugybę laiko kasdien iššvaistome veltui, bet vis dejuojame, kad nė akmirkos sau nerandame. Išties vos keletas minučių ir keli nauji geri įpročiai padėtų jaustis ir atrodyti kur kas geriau. Štai geros savijautos skaičiai.

2 šaukšteliai medaus kasdien leis džiaugtis puikia savijauta. Medus yra puikus antioksidantas: slopina neigiamą laisvųjų radikalų, susidarančių medžiagų apykaitos proceso metu ir kenkiančių arterijoms bei visam organizmui, poveikį.

Prausiamės kasdien ryte ir vakare, tad tris minutes sausam masažui tikrai rasime.

3 minučių masažas prieš dušą. Prausiamės kasdien ryte ir vakare, tad tris minutes sausam masažui tikrai rasime. Švelniu dušo šepečiu ar kempine pamasažuokite visą kūną nuo kojų iki kaklo. Toks masažas labai pagerina kraujotaką, padeda jaustis žvaliau. Yra ir kitas masažo būdas, kai kūnas prieš dušą ištepamas aliejumi. Ajurvedos specialistai tvirtina, esą taip iš organizmo lengviau prausiantis pašalinamos nuodingos medžiagos.

Uždengtos akys
Uždengtos akys / Fotolia nuotr.

Vos 5 minučių reikia pailsinti akis, dirbant prie kompiuterio, kad jos pakankamai pailsėtų. Užuot naršiusi laisvą nuo darbų minutę po internetą ar tikrinusi, kas kur kam nutiko feisbuke, pamankštinkite akis. Be įprastų – aukštyn žemyn, į kairę ir į dešinę – pratimų, padarykite ir vieną itin veiksmingą, dar vadinamą palmingu.

Be įprastų – aukštyn žemyn, į kairę ir į dešinę – pratimų, padarykite ir vieną itin veiksmingą, dar vadinamą palmingu.

Delnais uždenkite akis ir švelniai paspauskite. Tada vėl atpalaiduokite, kelis kartus stipriai užsimerkite ir atsimerkite. Šis pratimas pagerina akių kraujotaką ir netgi padeda pagerinti regėjimą.

Tik 6 minučių užteks tempimo pratimams po darbo, jei visą dieną sėdėjote prie kompiuterio. Patempkite rankas, kojas, kaklą, liemenį, kiekvieną kūno dalį. Visa tai darykite lėtai, atsargiai, kad nepasitemptumėte. Tempimo pratimai padės atsipalaiduoti ir išsklaidyti per dieną susikaupusią įtampą.

Tempimo pratimai
Tempimo pratimai / Fotolia nuotr.

10 min. kasdien pasimankštinkite. Nerandate tiek laiko? Tačiau juk visai nesunku atsikelti 5 min. anksčiau! Dar 5 sutaupysite iš vakaro pasiruošusi drabužius. Štai ir laikas mankštai. O ji tikrai padės geriau nusiteikti dienai, nes jausitės žvaliau, kasdien mankštindamasi, pagerinsite laikyseną, atrodysite labiau pasitempusi. Be to, maži geri įpročiai kuria kitus gerus įpročius.

Vos 10 min. prieš miegą užteks dienos darbams apgalvoti. Naudinga prieš miegą atlikti dienos analizę, bet jokiu būdu nekurti kitos dienos planų. Pirmuoju atveju nusiraminsite, atsipalaiduosite, pasidžiaugsite tuo, kas įvyko gera (būtinai akcentuokite gerus, o ne blogus dalykus), ir tikriausiai net ramiai užmigsite. O ateities planai tik sukuria bereikalingą minčių sumaištį ir išblaško visus miegus.

Tik 20 min. greitu žingsniu pagerina ne tik nuotaiką, bet ir širdies darbą ir yra puiki viso kūno treniruotė. Nors ėjimas daugeliui žmonių atrodo nuobodus užsiėmimas, jis labai universalus judėjimo būdas, tinkamas kone kiekvienam. Be to, nebūtina vaikščiokite be reikalo, eikite tik su tikslu. Pavyzdžiui, į darbą, į parduotuvę, per pietų pertrauką. Be to, dabar einant galima nudirbti daug darbų, pavyzdžiui, mokytis užsienio kalbos, klausytis audio knygos, regzti planus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokią galią turi spalvos?

Tik 24 brūkštelėjimai šepetėliu. Visi žino, kad dantis reikia valytis dukart per dieną, bet ar visi taip daro? 24 kartus brūkštelėti dantų šepetėliu nėra labai daug. To pakanka, kad dantys būtų švarūs. Dantų apnašose kaupiasi bakterijos, tad jei kasdien jų gerai nenuvalote, susidaro rūgščių, veikiančių emalį, pažeidžiančių dantenas. Odontologai teigia, kad svarbiausia ne tai, kokią stebuklingą pastą naudosite, o kaip rūpestingai mechaniškai dantis išsivalysite. Beje, nepamirškite ir liežuvio – ant jo taip pat kaupiasi apnašos.