Grįžti po atostogų į darbą ar ieškotis kito?

Moteris darbe  / Shutterstock nuotr.
Moteris darbe / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-04 15:01
AA

Po vasaros poilsio galima į savo kasdienę rutiną žvilgtelėti tarsi iš šalies ir įvertinti ne tik karjeros perspektyvas, bet ir savo savijautą darbe. Juk ten praleidžiame didžiąją dienos dalį. Vadinasi, tai vieta, kur ne tik užsidirbame pragyvenimui, bet ir patiriame daugybę išgyvenimų – tiek teigiamų, tiek neigiamų.

Mūsų fizinės ir psichinės pastangos negali viršyti mūsų galimybių, nes kitu atveju gresia ligos, išsekimas, perdegimo sindromas ar net depresija. Kita vertus, lengva įtampa darbe skatina kūrybiškumą, ambicijas, suteikia galimybių savirealizacijai ir vėliau apdovanoja maloniu pasitenkinimo jausmu – iššūkis įveiktas.

Pasitikrinkite, ar darbas jus „pakrauna“ – tampate kūrybingesni, veržlesni, ar – priešingai, slopina ir vargina.

Kiekvienas „taip“ yra argumentas žvalgytis naujų galimybių:

1. Darbe slogi psichologinė atmosfera: kolegos nuolatos skleidžia paskalas, stengiasi pakenkti vieni kitiems, proteguojami viršininko „numylėtiniai“.

2. Miglotos finansinės perspektyvos. Atlyginimus didinti tik žadama, jie dažnai vėluoja, įmonė turi įsiskolinimų. Galbūt vadovai žada „aukso kalnus“, tačiau realybė to neatspindi.

3. Po darbo jaučiatės išsekęs. Normalu, kad darbo dienos pabaigoje visi būna pavargę. Tačiau jei kasdien jaučiatės kaip išsunkta citrina, nors objektyviai matote, kad dirbote ne tiek ir daug, vadinasi, situacija yra keistina.

4. Jums neįdomu. Užduotys nėra sunkios, tačiau apima beprasmybės jausmas, kai reikia „atsėdėti“ darbo valandas arba daryti tuos darbus, kurie jums yra visai neįdomūs ar atrodo beprasmiai.

5. Sapnuojate košmarus apie darbą. Jei net naktimis jus kamuoja slogūs sapnai apie vėluojančias ataskaitas, viršininko priekabes ar nepatenkintus klientus – vadinasi, rūpesčiai ir problemos jus valdo.

6. Negerbiate savo tiesioginio vadovo. Jei jūsų vadovas yra daug žemesnės vidinės kultūros ar kompetencijos, negeba koordinuoti užduočių, yra neobjektyvus – jums įgyti motyvacijos čia bus labai sunku.

7. Atlyginimas nėra adekvatus jūsų kvalifikacijai ar darbo apimtims. Ar bereikia čia ką bepridurti?

8. Dirbate viršvalandžius. Jei susiduriate su viršvalandžių problema – galimos dvi priežastys. Arba jūsų vadovas negeba (ar nenori) teisingai paskirstyti darbo krūvio, arba jūs neturite pakankamai kompetencijos atlikti darbų. Jei įmonėje klesti nuostata, kad dirbti viršvalandžius tolygu būti geram darbuotojui – bėkite iš ten. Juk dirbame, kad gyventume, o ne atvirkščiai.

9. Prarandate įgūdžius. Kalbate keliomis užsienio kalbomis? Esate įvaldę sudėtingas kompiuterines programas? Turite patirties vadovauti kelioms dešimtims žmonių? Jei dabartinėje darbovietėje neturite progos lavinti savo gebėjimų – natūralu, kad juos po truputį primiršite. Ar tokia perspektyva jus vilioja?