Grožio formulė pagal Jolantą Mikalajūnienę

Jolanta Mikalajūnienė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Visuomet elegantiška ir pasitempusi – kitokios verslininkės Jolantos Mikalajūnienės (48) nesutiksite net užsilaksčiusios darbuose.

Ar daug laiko skiriate grožiui?

Manau, nelabai. Nei išoriniam, nei vidiniam. Kažkoks beprotiškas lėkimas. Kasmet artėjant Naujiesiems metams vis pasižadu daugiau laiko skirti sau, bet... atsiranda šimtas priežasčių, pasiteisinimų, kodėl pažado netesiu.

Vadinasi, jūsų rytas prasideda spartuoliškai: iš lovos ir – bėgte?

Kaip ir daugelio, jis prasideda žadintuvo garsais. Bet tikrai būna, kai leidžiu sau keltis ir be jo. Ryte skubėti negaliu! Prieš pusryčius – keli gurkšniai šilto vandens. Rekomenduojamos stiklinės vis dar nepajėgiu išgerti, nors pratinuosi jau metus. Pasiruošimas darbo dienai, dienotvarkės apžvalga, rytinio pašto patikra, portalų naujienos... Užtrunku ne mažiau kaip dvi valandas.

Jūsų mitybos įpročiai ypatingi? Ko nors atsisakote dėl grožio?

Būtinybė – lėti ir sotūs pusryčiai su didžiuliu puodeliu kavos. Ne taip seniai išgirdau gydytojų pabarimus ir ėmiau nuoširdžiai naudotis jų patarimais, todėl stengiuosi užkandžiauti protingai ir saikingai kas kelias valandas, visada įsiklausydama į savo organizmą, ko noriu. Pietų gali išvis nebūti, man tai – tik energijos ir laiko švaistymas. Vakarienė iki 18 valandos – siekiamybė. Deja, dažniausiai nelabai pavyksta, nes kviestinės vakarienės ir įvairiausi renginiai su vaišėmis vyksta po šešių. Man vis dar sunkiai įveikiamas reikiamas kasdienis vandens kiekis pagal kūno svorį, apie kurį dabar nuolat kalbama. Alkoholį vartoju labai labai retai. Užtat esu didelė smaližė: rankinėje ar darbo stalčiuje juodojo šokolado, džiovintų vaisių, riešutų arba grūdų batonėlį tikrai rastumėte!

Jolanta Mikalajūnienė / Studio 54 nuotr.

Jūs nepaprastai liekna. Dėl dietų, sporto ar genų?

Genai? Galbūt – giminėje apkūnių žmonių išties nėra. Užtat visada sakiau: darbas – geriausia dieta be didelių pastangų. Sporto klubai – absoliučiai ne man. Bandžiau. Ten labai blogai jaučiuosi. Šiuo metu sportą tiesiog ignoruoju. Dėl nugaros problemų daugiau kaip pusmetį lankausi pas profesionalų masažuotoją – pagaliau radau tinkančią ir patinkančią manualinę muskuloskeletinę mediciną, darau masažuotojo rekomenduotas specialias lengvas mankšteles.

Ar esate dažna grožio salonų lankytoja?

Ne ne, labai nedažna. Esu aplinkai draugiško grožio salono „Greenas“ klientė: plaukus pašviesinti, blakstienas, antakius patamsinti ten užsuku rečiau nei kas mėnesį. Mėgstu neišeidama iš namų ir negaišdama papildomo laiko daugelį dalykų pasidaryti pati: naudoju „Greenas“ gaminamas natūralias plaukų kaukes, veido kaukėms ir kasdien – „Vivasan“ linijos produktus. Tik valomąjį vandenį ir veido prausiklį renkuosi firmos „Bioderma“. Labai mėgstu aromatines vonias, į jas, pagal poreikį, piluosi įvairiausių „Vivasan“ aliejukų.

Aš esu labai reikli paslaugų kokybei. Pedikiūro meistrai vis neįtikdavo, namie koreguodavau, nervindavausi, kad vis ne taip, vis ne tas. Todėl jau labai daug metų darausi manikiūrą ir pedikiūrą – pati sau esu geriausia meistrė. Tik ypatingomis progomis ar ruošdamasi į ilgesnes išvykas manikiūrą ir gelinį nagų lakavimą patikiu „Expert“ grožio salono profesionalams. Laikinai – labai patogu, praktiška, bet aš – už natūralumą.

Jolanta Mikalajūnienė / Studio 54 nuotr.

Kas jums svarbiausia renkantis kosmetiką?

Kuo toliau, tuo labiau – natūralumas. Kad būtų kiek įmanoma mažiau cheminių priedų arba visiškai be jų. Nori nenori vis vien jų prisivalgome ir prisikvėpuojame. Ypač vengiu ženklų, kurie eksperimentuoja su gyvūnais. Pastaraisiais metais kokybiškos veido kosmetikos dažniausiai ieškau vaistinėse.

Kokie jūsų santykiai su dekoratyvine kosmetika – naudojate kasdien ar tik?..

Man labiausiai tiktų žodeliai „ar tik...“ Kasdieninis makiažas vos pastebimas – truputis pudros, truputis skaistalų, šiek tiek blakstienų tušo ir vos matomas lūpų blizgis. Viskas. Dienai pasiruošusi. Svarbiausia, kad akys spindėtų! Mėgstamiausia dekoratyvinė kosmetika – „Clinique“. Kartais nuklystu į šoną, bet ir vėl prie jos grįžtu.

Ar iškilmingomis progomis savo išvaizdą patikite stilistams?

Taip, dabar ruošdamasi į visus renginius su žiniasklaida ir reikšmingesnius klubinius vakarus visada patikiu save profesionaliems visažistams. Keletą kartų esu labai pasigailėjusi, kad neradau tam laiko: kad ir kaip gražiai pati būčiau pasidažiusi, fotoblykstės mane „suvalgo“. Supratau: veidrodis meluoja. Neberizikuoju. Ateityje norėčiau rasti laiko vizažo pamokėlėms – tiesiog dėl savęs, kad nors truputį paslapčių sužinočiau.

Jolanta Mikalajūnienė / Studio 54 nuotr.

Kokiems kvepalams teikiate pirmenybę?

Neįprasto aromato, klampiems, sunkiems, rytietiškiems – tai mano patys pačiausi, skirti kvepintis ypatingomis progomis. Dieniniai gali būti kiek lengvesni, ir, be abejo, kasdieninius kvepalus renkuosi pagal metų laikus. Kaip tą darau, sunku paaiškinti. Jau eidama prie kvepalų stalelio beveik visada žinau, kurių norisi šiandien. Kvepalų turiu labai daug. Nežinau, ką paminėti. Jeigu užsibuvo ant tualetinio staliuko, flakoniukas – MANO, neįtikusius atiduodu. Nemėgstu labai saldžių, tik gėlių ar vaisių kvapo, o nuo žaliosios arbatos ar žolės aromato man įsiskauda galvą – tokių pradėjau vengti.

Kas padeda kasdien būti pasitempusiai, elegantiškai?

Žvilgsnis į šeimos praeitį: kadaise, net vaikystėje, užfiksuoti vaizdai nejučia auklėja ir įpareigoja. Atlaidai, jubiliejai, vestuvės... Šeimos moterys, ir ne tik, visada mėgo išmaniai sekti madas, gražiai rengtis, siūdintis, derinti aprangą. Išeiti į viešumą nepasitempusi aš nemoku. Man geras jausmas – nepriekaištingai atrodyti nuo... iki... Mano palinkėjimas visiems: puoškitės, stebinkite, būkite matomi, ieškokite įdomių aprangos sprendimų. Ir tik nesakykite, kad visa tai – lėkšta!

5 GROŽIO BŪTINYBĖS:

  • Miegas.
  • Rytas be streso.
  • Kokybiška, kuo natūralesnė kosmetika.
  • Saikinga mityba.
  • Reprezentatyvi išvaizda.

Skaitykite daugiau